Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Last week
 2. witam, potwierdzam, ze chyba chodzi o zbyt duży przeskok wersji . ściągnąłem companion w wersji 2.2 i opentx w wersji 2.2.4 (wcześniej miałem 2.1.9). Uaktualnienie opentx poszło bezproblemowo (wcześniej próbowałem przejść od razu na 2.3 i efekt identyczny jak u kolegi na zdjeciach), tryb d8 został odblokowany, odbiorniki się zbindowały, modele zachowały. czy warto przechodzić do najowszej wersji opentx??, i czy teraz z wersji 2.2.4 do najnowszej się nie "wykrzaczy?" Chyba zostane przy 2.2.4 (nie chcę ryzykować) , zależało mi tylko na odblokowaniu D8 (z uwagi na zakup tego typu odbior
 3. Earlier
 4. Do używania klonów typu Radiomaster trzeba mieć trochę zacięcia. Tam jest moduł MultiTX, który sam z siebie jest fajny, ale ten moduł nigdy nie był tworzony jako komercyjny produkt. Wręcz przeciwnie, raczej dla osób z zacięciem do testowania, samodzielnego kompilowania kolejnych wersji, zmieniania parametrów w kodzie źródłowym, etc. Zgadzam się, że najprawdopodobniej chodzi o kwestie kompatybilności wersji firmware.
 5. Może nie potrzebnie to opisałem bo to dotyczyło Radiomastera i Radiokinga a tu Forum tylko FRYSKY. Sprzęt FRYSKY widocznie ma to samo jak piszesz. Jest jakiś powód że się nie binduje, zapewne ma problem wersji oprogramowania modułu.
 6. Hm - nie jestem pewien o czym piszesz - moduły FrSky serii Lite obsługują te same protokoły to nie-Lite. Mają tylko bardziej kompaktową formę.
 7. A jeżeli chodzi o D16 to miałem taki przykład że musiałem wybrać D16 (Clone) i odbiornik zaskoczył. Przechodząc miedzy dostępnymi protokołami D8 , D16 ,przeskoczyłem na D16(Clone) i dioda w odbiorniku zasygnalizowała połączenie.
 8. Nadajniki typu "lite" nie obsługują wszystkich systemów jak wersje nie "lite". sam Sprawdzałem na nadajnikach typu Radiomaster i Radioking. W menu nadajnika jest wybór systemu (ja potrzebowałem bindować system AFHDS2) ale odbiornik się nie zbinduje. Wersja nie lite binduje się bez problemu. Sprawdź dokładnie w opisie nadajnika.
 9. O jakie radio chodzi? Najczęstsze problemy z bindowaniem opisałem tutaj: Koptera x95 v3 nie znam, ale zasady są takie same zawsze. Trzeba sprawdzić jaki tam jest odbiornik, jaki ma firmware (D16, FCC/EU, V1/V2), jaki firmware jest w module nadawczym radia (nie chodzi o wersję OpenTX). Jeśli odbiornik jest nieoryginalny FrSky, to sprawa się dodatkowo komplikuje o kompatybilność odbiornika firmy trzeciej. Pozdrawiam, Michał.
 10. Podczas próby bindowania z copterem betafpv x95 v.3 radio nie łączy się. Porównawczo zbindowałem ten sam copter z radiem Taranis XQ7 i połaczenie zostało zrealizowane. Porównałem ustawienia setup w obu urządzeniach - były takie same.Proszę o ewentualny kierunek poszukiwań błędnego ustawienia. Protokół D16 XJT nie EU
 11. O jak się cieszę, że trafiłem na ten wątek. Zakupiłem taranisa x9d+ w 77hobby w 2017 i po aktualizacji , wygląda zupełnie tak samo jak kolegi. Spróbuje w takim razie proponowanych tu rozwiącań, ale ciekaw jestem czy udało się tombrzus udało się roziwąć ten problem .
 12. zeusmm

  horus x10s slider

  heh najważniejsze że problem rozwiązany. Jak widać jest kilka dróg które prowadzą do tego samego miejsca :))))))))))))))))))) Jak przesiadłem się FS-i6x na x10s to nie wiedziałem co to za slider kalibrowałem drążki i potencjometry ale kto to widział co to LS albo RS :)))))
 13. MAK

  horus x10s slider

  Wsparcie wielokanałowe .
 14. zeusmm

  horus x10s slider

  Dobrze że są mądrzejsi i jest kogo zapytać
 15. zeusmm

  horus x10s slider

  tz użyć danego przełącznika lub potencjometru co powoduje jego aktywację w source. Użycie LS lub RS nie powoduje automatycznego wyboru w source.
 16. Witam Do użycia slider w x10s potrzebny jest jakiś dodatkowy zabieg?? W system zakładka hardware -> pots LS oraz RS ustawiłem slider. Tworząc mix chcę wybrać LS w source jednak nie mogę każdy inny przełącznik czy to dwu czy trzy pozycyjny każdy z 3 potencjometrów czy ten z samo powrotem mogę wybrać ale nie LS i RS. Jakiś błąd za pewne popełniłem jakieś pomysły ??
 17. Witajcie, Ja też początkowo miałem problemy z połączeniem X8R z Taranis X9D+ ( 2016 v. LBT). Nadajnik kupiony jako używany z drugiej ręki niedawno ( luty 2021) ale pierwszy właściciel zakupił go również w 77Hobby w 2016 roku (naklejka, walizka). Odbiornik wspomniany kupiłem niedawno też z drugiej ręki od innego modelarza w marcu ale jeszcze oryginalnie zapakowany. I tak jak w przypadku kolegi "almaarde" to pobranie i aktualizacja firmware dla wewnętrznego modułu nadajnika XJT i jak i zewnętrznego odbiornika X8R pomogło. Obydwie wersje firmware jakie wgrałem dla na
 18. Nie mierzyłem częstotliwości, FrSky też niestety nie podaje. Ale podłączałem analogowe serwa Hitec bez problemu.
 19. Do magistrali SBUS możesz podpiąć tylko programowalne serwa pracujące po tej magistrali. Serwo musi wiedzieć który kanał "ma czytać"
 20. MAK

  Obiornik XM+

  Na początek proszę trochę poczytać: https://77hobby.pl/warsztat-frsky-nc-1.html
 21. dominoxj6

  Obiornik XM+

  gdzie to się sprawdza ? z gory dziekuje za pomoc
 22. MAK

  Obiornik XM+

  Nie, to wskazuje zgrubnie jakość odbieranego sygnału. Ale jeśli jest zielone do odbiornik i radio są zbindowane. Jakość odbieranego sygnału można sprawdzić dokładniej w ekranach telemetrii (parametr RSSI).
 23. dominoxj6

  Obiornik XM+

  To światło nie jest ciągłe, w sensie że czasem tak jakby się żarzyło ? ma to jakieś znaczenie ?
 24. MAK

  Obiornik XM+

  Skoro dioda na odbiorniku świeci na zielono to bindowanie się zapewne udaje. To, co rozpoznaje (lub nie) Betfalight, to inna sprawa.
 25. dominoxj6

  Obiornik XM+

  Dzień dobry, kupiłem odbiornik XM+ i mam problem z biindowaniem z aparaturą Taranis Qx7s ACCESS Postępując zgodnie z procedurą, w odbiorniku świeci się kontrolka na zielono, czyli bindowanie zakończyło się pomyślnie, niestety w betaflight dron nie wykazuje połączenia z aparaturą. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam Dominik
 26. Pytanie jak powyżej, dotyczy częstotliwości sygnału PWM na wyjściu dekodera kanałów z magistrali S-bus. W praktyce ; czy do tego wyjścia można podłączyć serwo analogowe (zalecana częstotliwość sygnału PWM 50 Hz) czy wyłącznie serwa cyfrowe?
 27. Z multi TX sprawa się się komplikuje. Tam wiele rzeczy można ustawić w trakcie kompilacji firmware, w szczególności zakresy dla poszczególnych protokołów. Jeśli kompilowałeś sam, to przynajmniej wiesz, jakie masz ustawione. Jeśli masz gotowy firmware, to nic nie wiadomo i trzeba albo przekompilować i wgrać firmware samemu, albo metoda prób i błędów. Tak czy siak nieco zabawy. No ale z założenia multi TX jest raczej dla tych, co lubią takie wyzwania .
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...