Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Mamy nowy dylemat. FrSky wydał ACCST D16 v2 w wersji 2.1.0 (poprzednia 2.0.1). Napisali, że poprawiają bugi, szczegółów brak. Zrobiłem update w X12S, X8R, X4R, RX6R - niespodzianek tutaj nie ma. Ale dla niektórych odbiorników (np. posiadanych S6R, G-RX8) wersji firmware 2.1.0 na razie nie ma. Nie ma też kompatybilności pomiędzy 2.0.1 i 2.1.0, ponowne bindowanie nie pomaga. Zamieszanie z wersjami rośnie, przybędzie problemów "nie mogę zbindować".
 3. Last week
 4. Zdecydowanie logiczne 👍 dobrze że można umieścić odbiornik bokiem/na boku prawym lub lewym lub "jajkami" do góry 😁nie będę musiał grzebać dodatkowej dziury w moim parkmaster, dzięki bardzo.
 5. Raczej nie bokiem, a na boku. Wyjście anten z odbiornika musi być w kierunku dziobu modelu i obudowa może leżeć: na płasko, albo na lewym lub prawym boku, albo "do góry nogami". To wynika z opisu i z programu konfiguracyjnego. Położenie odbiornika względem środka ciężkości raczej nie jest bardzo krytyczne, ale im bliżej tym lepiej. Stabilizacja używa żyroskopu i akcelerometru. Ten drugi jest wrażliwy na umiejscowienie odbiornika, bo wykryje inne przyspieszenia umieszczony na dziobie, a inne na ogonie. W ten sposób stabilizacja może trochę destabilizować. Podobnie będzie, jeżeli odbiornik nie zostanie umocowany na sztywno, wtedy to i żyroskop będzie przy przeciążeniach odczytywał błędne dane. Mój S6R jeszcze nie latał, rozważania są czysto teoretyczne i chyba logiczne?
 6. Qrcze dzięki, jakieś zaćmienie mialem, że nie wpadłem aby sprawdzić w instrukcji, najciemniej pod latarnią, wynika z niej że mogę również zamocować odbiornik bokiem a nie tylko na płasko zaznaczając odpowiednią opcję? Rozumiem że położenie względem środka ciężkości względnie obojetne?
 7. Myślę że instrukcja ze strony sklepu pomoże ,chyba że już ją przeglądałeś: https://77hobby.pl/pobieranie/frsky_pl/FrSky_S6R_S8R_PL_77HOBBYv12.pdf
 8. Earlier
 9. Mam takie banalne pytanie, nie znalazłem lub słabo szukałem, chodzi o umiejscowienie odbiornika ze stabilizacją w modelu - obojętnie? w środku ciężkości?, jak również kierunek jego umiejscowienia - antenami do przodu czy do tyłu modelu??
 10. Jest! Zrobiłem tak: 1) Ściągnąłem BNF Factory CLI Dump z: https://emax-usa.com/emax-tinyhawk-free ... s-bnf.html 2) Zgodnie z info z CLI Dump zflashowałem do wersji 4.0.4 3) Zaktualizowałem ustawienia w CLI. 4) Gotowe :)))
 11. Zapewne widziałbyś. Nie znam betaflight, robiłem na DJI Naza M + Assistant, ale to wszystko raczej podobne. Może napisz trochę więcej o sprzęcie; wyjęty z pudełka, czy coś już zmieniałeś, dron latał już wcześniej? To Twój pierwszy dron? Masz jakieś doświadczenie? Przydałby się filmik z "lotem" i ustawieniami w betaflight. Każdy dron posiada czujniki, może one są nieskalibrowane i dron się gubi.
 12. A wydziałbym to wtedy w betaflight? Bo jak wchodzę w kalibrację to normalnie reaguje. Tak jak powinien.
 13. Tam może być problem kalibracji kontrolera w quadzie. Wtedy mały ruch drążka może dawać gwałtowne zmiany wartości sygnału sterowania silnikami.
 14. Dawno się aktywnie nie zajmowalem quad-copterami, ale z tego co piszesz możesz mieć źle założone śmigła względem kierunku obrotu silników.
 15. Nie mogę połączyć się D8, bo mam x9 lite a ten bez modułu zewnętrznego nie obsługuje D8. Próbowałem połączyć na dziesiątki sposobów i ostatecznie mimo tego, że miałem najnowszy firmware to sflashowanie quada rozwiązało sprawę połączenia Mam za to zupełnie inny problem...Po uzbrojeniu dron bardzo dziwnie reaguje.Jak nic nie robię to śmigła kręcą się powoli, po paru sekundach przyśpieszają, dostają nagłego strzała, drona wywala do góry nogami i się rozbraja.(dzieje się to w trybach: HORIZON i ANGLE)To samo dzieje się po wykonaniu jakiegokolwiek ruchu gimbalami.Nie da się wzbić do góry. Strzał na ułamek sekundy i koniec.(to dzieje się w trybach: GORIZON, ANGLE, AIR i ACRO)Nie mogę dojść co jest nie tak... W razie potrzeby mogę podesłać nagranie...
 16. Niestety nie mam możliwości śledzić wszystkich kontrolerów lotu – zrobiło się tego za dużo na rynku. Trzeba zajrzeć do dokumentacji tego konkretnego FC i zobaczyć, czy pad / pin telemetrii wymaga sygnału zwykłego, czy odwróconego. Odbiornik MM FC OTA posiada odwrócony Smart Port (na diagramie oznaczony jako Inverted S.Port).
 17. Dzięki, posiadam FC https://www.iflight-rc.com/index.php?route=product/product&product_id=977 Czy wersja MM bedzie ok jesli chodzi o ten odwrócony sygnal?
 18. Jaki dokładnie firmware wgrywasz w module nadawczym, a jaki w odbiorniku?
 19. W trybie D8 powinno działać. D16 ma tryb EU oraz FCC. Prawdopodobnie w odbiorniku drona masz firmware FCC i w takim przypadku odbiornik nie będzie się bindował z modułem nadawczym z firmware EU. Więcej szczegółów https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html
 20. Funkcjonalnie to bardzo podobne odbiorniki. Oczywistą różnicą są wymiary i waga. Wszystkie mają telemetrię. W zależności od kontrolera lotu może być przydatny odwrócony sygnał Smart Port, który nie wszystkie odbiorniki mają.
 21. Witam. Mam moduł R9M model pre-2019 ( czyli bez obsługi ACCESS). Mam też odbiornik R9 STAB. Wgrałem mu firmware z ACCST. Niestety nie mogę go zbindować z modułem R9M. Ma ktoś może jakieś wskazówki albo jakieś doświadczenia w tym zakresie ? Próbuję na Horusie X12S na ustawieniach S.MODE D16
 22. Posiadam aparature FRsky XQ7 accst (bez access), chce zwiekszyc zasieg lotu drona fpv kupując nadajnik modułowy R9M ( https://77hobby.pl/frsky-r9m-modul-nadajnika-dalekiego-zasiegu-typu-jr-p-242.html ) z anteną Super 8 ( https://77hobby.pl/frsky-super-8-antena-nadawcza-868mhz-p-271.html ), ale mam dylemat jaki wziąć do niego odbiornik, zalezy mi na posiadaniu telemetrii i na uzywaniu w dronie anteny typu T. Waham sie miedzy: - slim+ https://77hobby.pl/frsky-r9-slim-ota-odbiornik-dalekiego-zasiegu-816ch-z-telemetria-p-296.html - mini https://77hobby.pl/frsky-r9-mini-ota-odbiornik-dalekiego-zasiegu-416ch-z-telemetria-p-294.html - MM https://77hobby.pl/frsky-r9-mm-fc-ota-odbiornik-dalekiego-zasiegu-fport-16ch-z-telemetria-p-301.html Dron to iFlight Nazgul5 4S
 23. A jednak... Nie mogę połączyć EMAXA z TARANIS X9 lite.Działałem zgodnie z informacjami, które znalazłem:https://www.reddit.com/r/TinyWhoop/comm ... e_to_emax/Kontroler w wersji LBT.Próbowałem:1) Bez betaflight - podłączyłem baterię do drona, wcisnąłem BIND (niebieska dioda przestała migać i świeci się ciągle). Na kontrolerze w internal RF ustawiłem mode na ACCST D16, Ch. Range na CH 1-8 (lub CH 1-16), RxNum 01, wciskam [Bnd] i nic. kontroler bipa a w dronie nic się nie zmienia.2) Z betaflight - próbowałem na trzech ustawieniach SPI: FRSKY_X, FRSKY_X_LBT, FRSKY_D. Po wejściu do CLI wspisuję rx_bind (dioda niebieska zaczyna świecić ciągle). W CLI wpisuję "set frsky_x_rx_num" i pokazuje mi:frsky_x_rx_num = 1Allowed range: 0 - 255Default value: 0I nic.Mógłby mi ktoś pomóc?
 24. Ale co? Tam jest kilka plików, m.in. dla ACCST D16 v2 i ACCESS. Protokoły (firmware) w nadajniku i odbiorniku muszą być kompatybilne, u Ciebie prawdopodobnie tego nie ma. Jesteś małomówny i nie pomagasz. A ja zrobiłbym tak: 1) Do odbiornika pobrałbym https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/Downloads/Firmware/R-XSR/FW-RXSR-ACCESS_v1.1.4.zip , plik z tego zip-a "RXSR_ACCESS_191107.frsk" zapodałbym do odbiornika; 2) Do nadajnika (modułu nadawczego ISRM) zaaplikowałbym https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/Downloads/Firmware/X9Lite/FW-X9Lite-ISRM-v1.1.3.zip a stąd plik "ISRM_N_190805.frk". W sprawie techniki aktualizacji urządzeń link miałeś wyżej. W ten sposób miałbym pewność, że kompatybilność nadajnik-odbiornik będzie zachowana (da się zbindować) i zostanie użyty najnowszy (najlepszy) protokół transmisyjny FrSky-a w obu urządzeniach. W ACCESS jest trochę inne bindowanie, o tym dowiesz się tu: Niedługo zarobię na rabat
 25. Przepraszamy ale kliknąłem nie w tym temacie
 26. Wgrałem to co jest na stronie Frysky do tego odbiornika
 27. Chciałbym się upewnić czy możliwym jest sparowanie drona EMAX Tinyhawk Freestyle z kontrolerem FrSky X9 lite. W infomacjach dotyczących drona znalazłem, że jest kompatybilny z D8 i D16 mode, ale nie mam pewności czy protokoły są zgodne. Mógłbym prosić o pomoc? Czy sparowanie będzie wymagało jakiś dodatkowych działań? Aktualizacji itp?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...