Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. To typowy objaw braku lub nieprawidłowego wykonania procedury self-check. Proszę zrobić pełną kalibrację odbiornika wykonać procedure self check.
 3. Witam mam problem z jednym odbiornikiem a mianowicie : działa tylko jeden kanał od gazu THR pozostałe działały na 50% a teraz przestały działać a telemetria działa poprawnie drugi odbiornik bo zakupiłem 2 działa poprawnie Odbiorniki zakupione w tym tygodniu
 4. Yesterday
 5. Tak, udało mi się coś sensownego mam nadzieję ustalić. Mamy bardzo dużo pracy w związku z ostatnią dostawą, ale napiszę Ci jutro. Dawno tego nie śledziłem, ale swego czasu BT w X9E nie był dobrze wspierany przez OpenTX, praktycznie wcale.
 6. Małe sprostowanie. Bluetooth Enabled, Local addr ---, Dist addr ---, a PIN to 000000.
 7. Mam zapytanie w sprawie mojego problemu. Próbowaliście coś u FrSky, czy mam sobie radzić? PS. Próbowałem za pomocą Horusa X12S i w/w Taranisa X9E zrobić "trenera" poprzez BT. Nie mam pewności, czy BT jest już wystarczająco oprogramowany w OTX, ale X9E robi problemy na starcie. Uaktywnienie BT nie powoduje niczego, nie pojawia się adres modułu własnego (jest 000000), smartfon jak i laptop nie wykrywa istnienia tego urządzenia. Horus podaje swój adres, BT jest wykrywalny na innych urządzeniach. Być może w X9E, BT i niemożność flashowania RF mają wspólną przyczynę, np. niedrożność RS232.
 8. Last week
 9. W FrSky to kwestia możliwości wydłużenia czasu pracy, przez odciążenie akumulatora radia, niezależnie ustawionej od mocy nadawczej. Trzeba też pamiętać, że moduł jest automatycznie zasilany ze źródła o wyższym napięciu. A także, że moduł nadawczy R9M (pre-2019) akceptuje na porcie XT30 napięcie do 12.0V (zatem nie można do niego podłączyć akumulatora 3S, który w pełni naładowany ma 12.4V). Moduł R9M 2019 nie ma tego ograniczenia.
 10. Mam też crossfire 2W i on wymaga zasilania zewnętrznego powyżej 1W. Dużo osób zasila go z akumulatora z aparatury przez xt30
 11. Skąd taki wniosek? i w ogóle pomysł podłączania tego samego (czyli wewnętrznego?) akumulatora przez XT30?
 12. Czyli zasilanie z tego samego akumulatora przez xt30 ma sens ?
 13. Nawet na najwyższej mocy zasilanie z baterii radia będzie działało. Tylko, że krócej.
 14. Mam pytanie dotyczące Redundancy Bus10 potrzebuję podłączyć dwa odbiorniki dla zabezpieczenia dużego modelu. Posiadam odbiornik X8R i z tego co wyczytałem to najlepiej byłoby jako drugi zastosować RX8R który macie na sklepie. Chcę się jednak upewnić czy będą ze sobą współpracować.
 15. Dzięki za info. Karta zapisana jako opcja do kupna. Radio aktualizowane do 2.0.1 bo do któregoś odbiornika nie ma (chyba jeszcze) nowszego firmware. a takowy odbiornik mam w użyciu.
 16. Takie dziwne zachowania miałem dwukrotnie na Horusie x12s, gdy karty SD dokonywały zejścia (nieodwracalnego). Teraz mam trzecią, najdroższą jaka była do kupienia, działa. PS. Aktualizowałeś swój X9E do ACCST D16 v.2.1.0 ?
 17. Witam. Radio X9E, openTX 2.3.7. Pozwoliłem sobie na wymianę serw na klapach w modelu szybowca. Cała zabawa z ustawieniami itd., itp. Po skończonej pracy, radio wyłączone i czekamy na lepsze czasy. Dzisiaj wykorzystując tzw. okienko pogodowe wyskoczyłem na lotnisko celem przewietrzenia kości. Poskładałem model w całość, odpalam radio, a tam... zamiast zdefiniowanego modelu widzę różne dziwne krzaczki i robaczki. Ciśnienie wysokie, wywaliłem dziadostwo i myśląc, że się na szybko uda odtworzyć z pamięci zacząłem ustawienia na nowo. Lotki, SK, SW pracują prawidłowo, no to jeszcze klapy. Klapy... no właśnie, prawa pracuje lewa strajkuje. Na monitorze kanałów wsio ok. Okienko pogodowe się kończy, szybkie pakowanko i siedząc w samochodzie zaczynam konfigurację kolejnego nowego modelu. Coś tam poustawiałem po czym radio wyłączyłem, ruszam do domu. Po ok godzinie wracam do radia, uruchamiam, a tam w miejscu moich nowych modeli krzaczki i robaczki... Pozostałe nie ruszone. Znowu nerwa dostałem. Zaczytałem modele z komputera, wyłączyłem radio, uruchamiam po godzinie i... wszystko jest na swoim miejscu. Ki diabeł wodę mąci? Spotkał się ktoś już z taką sytuacją? A lewa klapa? Ot się wzięło i nowe serwo sfajczyło.
 18. Witam, przy jakiej mocy trzeba zasilić zewnętrznie moduł FrSky R9M ?
 19. Taranisy X9D Plus / SE 2019 wymagają pakietu 2S LiPo / LiIon. W tym artykule szczegółowo opisuję, w jaki sposób zbudować takie pakiet samodzielnie: https://77hobby.pl/bateria-2040mah-do-aparatury-taranis-x9d-plus-se-2019-p-614.html Zapraszam do lektury.
 20. Earlier
 21. Part

  SWR w Horusie

  😊 dzieki za info, jak dotrę do domku sprawdzę. Pozdrawiam.
 22. MAK

  Witajcie

  Cześć i witaj na forum :).
 23. MAK

  SWR w Horusie

  W nowszych wersjach OpenTX SWR został przemianowany na RAS. Jest dostępny w ustawieniach radia / Hardware / Analog. W Horusach Express, z modułem nadawczym ISRM, nie jest on jednak dostępny. Nie wiem, czy moduł ISRM nie oferuje już tego parametru, czy nie został on jeszcze zaimplementowany w OpenTX dla ISRM.
 24. Part

  SWR w Horusie

  Witam, wiem, że temat był już wałkowany w Taranisie. W tym radiu korzystałem na poczatku było to możliwe. Potem jakoś tego nie szukałem. W nim antena jest na stale wiec prawdopodobieństwo zerwania anteny od kręcenia jest małe. W Horusie jest odpinana, a wiadomo że tu bywa różnie. Ostatnio porządkowalem softy w nadajniku. Na nowo sobie wszystko "malowałem " na ekranie .Przealilem wszystko i nie bardzo widzę możliwość by SWR był dostępny. Na module w.cz. widzę że są linie paskowe do pomiaru . Czyżby wykorzystane były tylko do kontroli czy jest antena , by nadajnik się o nią upomniał, lub zgłosił problem z nia związany ? Czy nie da sie wyciągnąć pomiaru na ekran? Pozdrawiam Andrzej
 25. Part

  Witajcie

  Właśnie dołączyłem do Forum Witam wszystkich bardzo serdecznie Andrzej "PART"
 26. Nie ma dramatu. Nadajnik ogólnie działa. Być może FrSky ma lub znajdzie jakieś proste rozwiązanie na przywrócenie możliwości flashowania. Może wystarczy wlutować R172 i wtedy uaktualniać? Mogę poeksperymentować, ale raczej pod dyktando, łatwo jest coś zepsuć nie mając wystarczającej wiedzy. Przeprogramowanie procka też może być możliwe (posiadam pełny konwerter USB - RS232 3,3V, USBasp, BLHeli32 USB Linker). Płyta główna ma czarny napis "5NMBIL", a moduł RF "X9DP_BK_RF_REV0.2" i "151217".
 27. RookFPV

  Pytanie o baterie?

  Wiem że nie naładuje, od tego mam "imax b6 mini" i bez adaptera nie mogę naładować obecnej NIMH, ładuję ją tylko przez aparaturę od 2 lat i nadal jest w świetnym stanie. Chciałem mieć po prostu 2 pakiet na wymianę a nie czekać prawie 8 godzin aż NIMH się naładuję. Na 99% byłem pewien że będzie pasować dlatego wolałem upewnić się przed zakupem. Pozdrawiam.
 28. MAK

  Pytanie o baterie?

  Pasować będzie, ale X9D pre-2019 jej nie naładuje. Zdecydowanie lepiej stosować dedykowane baterie NiMH: https://77hobby.pl/frsky-bateria-2000mah-do-aparatury-taranis-x9d-p-50.html
 29. RookFPV

  Pytanie o baterie?

  Cześć czy "Bateria 3000mAh do aparatury Taranis X9D Plus / SE 2019" będzie pasowała do starszego taranisa "X9D+SE" ?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...