Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Yesterday
 3. Witam, od niedawna borykam się z problemem widocznym na tym filmie: Problem występuje tylko wówczas, gdy uruchomiony zostaje model korzystający z zewnętrznego tx- mam zainstalowany Crossfire micro TX.
 4. Last week
 5. Drugi link jest OK. Ale ja na razie poległem. Mam zainstalowany Ubuntu 18.04 LTS. Wywala mi którąś bibliotekę, po najnowszych aktualizacjach mam 2.27, a companion żąda 2.29. Nie chcę zmieniać LTS na wersję "zwykłą" 19.10. Szkoda, że źródła companion wziąłeś nieświeże, a kompilowałeś na najnowszym Ubu. To potencjalne problemy. Pokombinuję jeszcze, może spróbuję na 19.10 live. Na virtualnej maszynie nigdy nie robiłem. A ktoś dał radę?
 6. Inny serwis: https://gofile.io/?c=dheXoF
 7. Przed chwilą sprawdziłem i u mnie pobiera. Wiem że obecnie jest 2.3.1 ale kompilowałem starsza wersję, za to plik tts_pl pasuje również do 2.3.1
 8. Ja dostaję "Transfer expired". Źródła wziąłeś od OpenTX 2.2.0 ? Mamy już stabilny 2.3.1
 9. Kompilowane pod ubuntu 19.10 Będę niedostępny przez najbliższe dwa tygodnie.
 10. Zamieszczam poprawionego Companiona oraz pakiet dźwięków. https://we.tl/t-WJfy85LzH5 Wypakowujemy, wchodzimy w folder prawym w folderze otwórz w terminalu i wpisujemy ./companion22 Można sobie do testów zainstalować ubuntu w Virtual Box-ie
 11. Earlier
 12. Ja mam polskie menu w taranisie i faktucznie jest sporo niedociągnięć. Chętnie bym to zrobił bo czas by się znalazł ale nie bardzo wiem co i jak. Jeśli ktoś by się znalazł chętny zrobić przyspieszony kurs to mogę się włączyć w ten projekt.
 13. Tutaj jest opis włączenia tłumaczenia do oficjalnych release OpenTX: https://github.com/opentx/opentx/wiki/Flow-for-the-Translators
 14. A jak jest z tłumaczeniem na polski menu aparatury ? Może warto by za jednym razem wysłać i poprawki w tłumaczeniu? Nigdy nie używałem języka polskiego w taranisie, więc nie mam pojęcia jak wygląda tłumaczenie.
 15. Z kompilacją pod windowsa to trochę ciężko, wymaga to nowej maszyny wirtualnej i instalowanie wszystkiego co potrzeba do kompilowania. Niestety mam problem z czasem. Może ktoś z forumowiczów pokusi się o zainstalowanie Ubuntu na maszynie wirtualnej i sprawdzenie działania. Jutro dodam kompilację pod Ubuntu oraz paczkę z dźwiękami. Do OpenTX wyślę jak już sprawdzimy czy działa poprawnie.
 16. No właśnie. Jeśli masz już wersję beta, udostępnij. Będziemy testować. Dobrze by było, o ile to możliwe, abyś zrobił kompilację pod Windowsa, byłoby dużo łatwiej.
 17. A może wrzuć to do githuba OpenTX?
 18. Co do dźwięków to: Odczyt dziesiętnych realizowany jest z udziałem dźwięku "przecinek". Nowy plik 0119.wav Odczyt wartości realizowany jest za pomocą dźwięków jednostek volt0.wav, volt1.wav, volt2.wav, volt3.wav itd. Nie używa już dźwięków od 0160.wav ... Wykasowałem używanie dźwięków 0115,0116,0117 (cała, całe, całych) obecnie nie widzę zastosowania Wykasowałem używanie dźwięku 0113.wav (jedno) nie widzę zastosowania dla tej odmiany Odmiana: Odmiana żeńska dotyczy jednostek: UNIT_FEET_PER_SECOND UNIT_MPH UNIT_FEET UNIT_MAH UNIT_FLOZ UNIT_HOURS UNIT_MINUTES UNIT_SECONDS Reszta odmieniana jest w formie męskiej: Odmianę nijaką usunąłem.
 19. Po małej walce chyba się udało Jeżeli jest ktoś chętny to mogę dodać poprawionego Companiona pod linuksa. Obecnie mamy: jeden wolt jeden przecinek dwa wolta dwa, trzy, cztery wolty 22,23,24,32,33,34 ... wolty Reszta woltów
 20. Raczej nikt Ci nic nie podpowie, bo na tym etapie tylko Ty znasz i rozumiesz mechanizm i problem. Możemy tylko kibicować.
 21. Dzisiejsza zabawa z dziesiętnymi nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Obecnie sekcja odpowiedzialna za wybór odmiany używa zmiennej INTEGER przez co nie ma raczej szans rozpoznać kiedy są dziesiętne, przynajmniej ja nie mam pomysłu jak to zrobić. może ktoś z was ma taki pomysł. Z kolei zmiana typu zmiennej na DOUBLE czy FLOAT nie przynosiła oczekiwanych rezultatów tzn. w IDE online z którego korzystam w pracy do zabawy z OpenTX wszystko działało, ale już w OpenTX nie. Jutro sprawdzę jeszcze jedną możliwość. jak by ktoś był ciekawy to zamieszczam link do IDE online z działającym kodem (tylko w IDE): https://onlinegdb.com/B1UpccloH
 22. Po zmiani Po zmianie nazw plików przydadzą się 😃
 23. Cały kod odnośnie tych dźwięków wywaliłem i zrobiłem jak w innych językach opierając się na volt0, volt1, volt2, volt3. Jak uda się to zrobić to tamte dźwięki będą zbędne.
 24. Jasne, że masz rację - musiałem mieć jakąś pomroczność chwilową.
 25. Tym się nie martw. To wynika prawdopodobnie z ustawień sensora GPS. Tam we właściwościach można ustawić offset na określoną wartość albo auto offset, to się wyrówna.
 26. Brzmi to rozsądnie. Na mojej przerobionej mapie dźwięków akurat odczyt woltów i metrów działa dobrze, również dla 1,1 wolta. Stara mapa miała volt0.wav volt1.wav volt2.wav - jak u Ciebie. Natomiast "wolta" jest umieszczone w 0163.wav . Podobnie jest z metrami i innymi jednostkami, np.: 0167.wav - ampera 0179.wav - metra na sekundę 0195.wav - metra Z tego wynika, że wystąpienie tej formy odmiany jest chyba jakoś magicznie wyliczane - nie potrafię tego wywnioskować z kodu źródłowego. Ktoś już kiedyś nad tym główkował i to stworzył (kolega Drewniak). Być może jest tam głęboka myśl. Przy Twoich założeniach konwencja działania będzie inna. A co będzie z metrami, amperami itd. Dla każdej jednostki będziesz dodawał osobne procedury tworzenia? Nie rozrośnie się to ponad miarę? Dla 1,1 wolta chyba można zrobić to samo co dla "1 wolt" - dla wartości: wartość = 1.1 odczytaj volt3.wav (wolta)
 27. Mapę komunikatów tworzę na nowo wraz ze zmianą kodu. Przedstawione powyżej obie opcje działają poprawnie. Skoro przy ułamkach zawsze ma być wolta to można wykorzystać wolny 4 dźwięk każdej jednostki bo mamy coś takiego: dla wartości: wartość = 1 odczytaj volt0.wav (wolt) dla wartości: 1 < wartość < 5 odczytaj volt1.wav (wolty) dla wartości 22,23,24,32,33,34,42,43,44 ... odczytaj volt1.wav (wolty) dla reszty wartości odczytaj volt2.wav (woltów) zostaje nam volt3.wav, który może brzmieć WOLTA i posłuży do ułamków. Algorytm do przydzielenia odpowiedniej odmiany wykorzystuje jeżeli oraz resztę z dzielenia. Problem jest kiedy algorytm natrafia na 1,1 wtedy odczytuje jako resztę czyli volt2.wav (woltów).
 28. Skąd taki wniosek? " .... decyduje człon ułamkowy, nie zaś – liczebnik główny ..." Jeśli występuje ułamek, zawsze będzie forma wolta, metra, kilograma itd. (0,9 wolta, 1,1 wolta, 1,3 wolta, 55,9 wolta ...). A dla całych: 0 woltów, 1 wolt, 2-4 wolty, 5-9 woltów, 10-21 woltów, 22-24 wolty, 25-31 woltów, 32-34 wolty ..... Nie potrafię podpowiedzieć. Tu pojawia się kolejny dylemat dotyczący konwencji tworzenia komunikatów. Dlatego wcześniej pisałem o potrzebie rozpracowania "idei" tworzenia komunikatów w oryginale i dopiero potem wypracowaniu poprawek lub stworzeniu algorytmu na nowo. Metoda łatek na kolejne problemy spowoduje, że łatki zaczną zachodzić na siebie, a każda w innej konwencji. Bez "systemu" w postaci algorytmu trudno będzie zapanować nad efektem końcowym. Być może dotychczasowy tts_pl.cpp jest całkiem dobry i wymaga niedużych korekt. Musisz też pamiętać o "mapie" dźwięków, to jest mocno powiązane i błędy mogą wynikać z mapy. Problem obecnie błędnego działania komunikatów po części wynika z tego, że mapa dźwięków pl powstała kilka lat temu, a potem dokonywano zmian w konwencji tworzenia komunikatów, i nowa procedura trafia na starą mapę. Stąd pojawiają się błędy typu "dwie i osiem wolta". We wcześniejszych postach pisałem o moich walkach z mapą dźwięków, ale to było działanie "od tyłu". Trochę się udało poprawić jakość komunikatów. Ale mapa musi współgrać z algorytmem tworzenia. Ja nie potrafię z pliku źródłowego rozrysować algorytmu. A od tego warto by zacząć. Problem stałby się przyjazny i przeźroczysty, więcej osób mogłoby się włączyć w analizę i główkowanie nad systemowym rozwiązaniem problemu.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...