Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Tak. Monitor kanałów w konfiguracji modelu nie został jeszcze zaimplementowany w OpenTX dla aparatur z małymi wyświetlaczami 128x64px (rodziny QX7, Lite). W wersji 2.3.7 jest już on dostępny jako jeden z ekranów głównych: Należy jednak wykonać uaktualnienie wersji OpenTX.
 3. Today
 4. Yesterday
 5. Angielski niby jako tako ogarniam aczkolwiek jakoś mi to umknęło 🤔
 6. Jeszcze w kwestii bindowania, jak kolega napisał w jednym z postów, jeśli zaktualizowałem moduł nadawczy do najnowszego accst V2 i S8R do ostatniej dostępnej na stronach frsky wersji to nie uda mi się zbindowac w d16? I co do bindowania, ustawiam w nadajniku zakres wysyłanych kanałów i po wciśnięciu bind wyświetla się tabelka 1-8 telemetry/off, 1-16 telemetry/off co tutaj wybieram?
 7. Last week
 8. Musiało zadziałać :). Zadziwiająco często winny jest kabel USB. Niestety sporo tanich kabli jest w naszych szufladach i często nadają się one co najwyżej do ładowania telefonu. A i to nie zawsze. Warto mieć pod ręką 1-2 sprawdzone, markowe kable.
 9. Zacznę od tego że - ZADZIAŁAŁO 🙂 DZIĘKI Co do procedury: - to za każdym razem radio było wyłączone - zmieniłem kabel USB - więc mamy podejrzanego 😉
 10. Radio podłączasz do komputera wyłączone? Jeśli tak, spróbuj inny kabel USB.
 11. Jak jest widoczne radio w Device Manager Windows? Jak ma być widoczne i jak do tego dojść jest dokładnie opisane w artykule.
 12. MAK, masz rację plik który wgrywałem do radia ma nazwę: opentx-xlite.... a te które pobrałem teraz mają: opentx-x9lite... Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
 13. Skorzystaj z tej procedury: https://77hobby.pl/uaktualnienie-opentx-w-trybie-stm32-n-14.html Z tego co piszesz, prawdopodobnie wgrałeś wersję OpenTX przeznaczoną dla innego radia.
 14. Witam, Jestem początkujący i niestety na samym początku wpadłem w duże tarapaty. Robiłem update Open TX w Taranis X9 Lite zgodnie z instrukcją https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html zawartą w filmiku "Konfiguracja OpenTX Companion i uaktualnianie Taranis X9D", tylko w moim przypadku był to Taranis X9 Lite. Update był z wersji 2.3.0 do 2.3.7 i z EU na non-EU i po zakończeni przyciski na radiu przestały działać z godnie z tym jak powinny: np. trimer pod lewym drążkiem odpowiada za ustawienia prawego drążka, trimery przy prawym drążku w ogóle nie działają, przycisk "menu" nie działa, rolka dziwnie się zachowuje i nie działa "Enter" Powyższe problemy z trimerami powodują, żę nie mogę przejść do Bootloadera żeby przywrócić poprzednią wersję. Proszę doradźcie co mogę w tej sytuacji zrobić.
 15. Oj frsky ma chyba duuużo do dopracowania, Freelink w końcu udało się odpalić, teraz wszystko zapisuje w odbiorniku, natomiast musiałem wyłączyć do instalacji antywirusa bo rozpoznawał aplikacje jako zagrożenie, dziwna sprawa. Po instalacji i włączeniu antywirusa nadal sygnalizuje on że Freelink jest niebezpieczny.
 16. U mnie FreeLink działa na Win10 bezproblemowo. Próbowałeś "setup"? Katalog musi być rozpakowany, w locie z zip-a instalacja nie pójdzie. Z firmware od dłuższego czasu jest "coming soon", na dodatek wcześniejsze wersje usunięte, ale da się zdobyć. Chyba trzeba poczekać.
 17. Hmm no więc tak: ostatnia i jedyna dostępna w historii aktualizacja s8r jest 2019.05.31 nowszej nie ma(coming soon) starszej również, freelink się nie instaluje(błędny plik instalatora) . Co w zaistniałej sytuacji? Poprosiłbym o wskazówki bądź jakąś konstruktywną odpowiedź od frsky za pośrednictwem 77hobby, nie chce już powielać tematu w pomocy technicznej.
 18. Witam ponownie, jak w tytule, podpinam przez STK w trybie config S8R, com ustawiony, odczytuje ustawienia potwierdzając na zielono że odczytane, ustawiam typ skrzydła, odptaszkowuje quick mode, kalibruje, (jest jakiś komunikat że została zakończona kalibracja czy poprostu kończy się ją po wszystkich pozycjach odbiornika?) I teraz klikam write, wyświetla się tip: writing configuration na czerwono i tak świeci i świeci, zakończenie połączenia i ponowne połączenie pokazuje że zmiany nie zostały zapisane czego można się spodziewać po widniejącym cały czas komunikacie. Możliwa przyczyna??
 19. Problem został rozwiązany, kilkukrotne szybkie przełączenie 3pozycyjnego pomiędzy trybem AVCS a wyłączony spowodowało skalibrowanie sterów i teraz wszystko działa bez zarzutu, ostatnio ciągle wieje po przełączeniu w tryb AVCS i locie nożowym pod wiatr, odpowiednim ustawieniu gazu spowodowalo, że model stał w miejscu niejako przyklejony do nieba, widok dla osób postronnych bezcenny tym bardziej że ręce rozłożyłem na boki nie dotykając aparatury👍
 20. Ruch drążków niestety nic nie mówi. Ruch drążków może być 100%, a kanał wyjściowy może być 10%, albo zero. Postaram się sprawdzić, jak na X9 Lite wejść do monitora kanałów.
 21. Niestety tak jak na filmiku nie działa u mnie. Natomiast jak z ekranu głównego nacisnę klawisz page to mam widoczne wskaźniki wychylenia drążków i wskaźniki te wychylają się na całą skalę.
 22. Kewi

  Witam

  Hej i witam, Jestem nowy w temacie latania i dopiero zaczynam. Mieszkam w Krakowie . Pozdrawiam wszystkich 😉
 23. Nie wiem jak mam to dokładniej opisać. Może krótkie wideo pomoże
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...