Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Last week
  2. MAK

Powitanie

Witaj na forum!
  3. Możesz spróbować wgrać fimware przy użyciu programatora USB: https://77hobby.pl/uaktualnienie-firmware-urzadzen-smart-port-n-15.html https://77hobby.pl/programatory-i-aplikacje-frsky-smart-port-n-45.html p.s. Gorąca prośba o używanie znaków interpunkcyjnych i włączenie korekty pisowni.
  4. Earlier
  5. Cześć mam ogromny problem z x9dplus przeż przypadek zamiast flaszować odbiornik xm+ potwierdziłem flaszowanie wewnętrznego modułu i teraz nie można żadnego odbiornika zbindować ani wgrać firmware xjt bo widnieje napis "firmware update error module not responding" coś można z tym zrobić bo nigdzie nie mogę znaleść o tym żadnych informacji proszę o poradę
  6. Pajak

Powitanie

Cześć wszystkim
  7. MAK

MLVSS

Wygląda, że SPort Tool nie jest już dostępny ze stron FrSky. Do ściągnięcia z naszych serwerów (link w artykule poniżej). Aby go użyć będzie potrzebny jeden z programatorów USB: https://77hobby.pl/programatory-i-aplikacje-frsky-smart-port-n-45.html
  8. MAK

MLVSS

Można SCC. Można także SPORT Tool.
  9. Wania

MLVSS

Tak s.port... wg instrukcji potrzebny do tego jest SCC https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/2017/07/Manual/MLVSS Manual.pdf
  10. MAK

MLVSS

A nie przez Smart Port? ID urządzeń Smart Port można także zmienić narzędziem FrSky SPORT Tool.
  11. Wania

MLVSS

Czesc, czy istnieje jakis inny sposob zmiany nr ID w MLVSS niz przez Frsky SCC? Chcialem podlaczyc dwa czujniki po sbus do pixhawka a z tego co sie orientuje zeby to zrobic trzeba w jednym zmienic standardowo ustawiony ID z 2 na inny.
  12. Najprościej sprawdzić w OpenTX Companion. Z tego co widzę, w 2.2.3 faktycznie nie ma. Tutaj można sprawdzać postępy prac dla poszczególnych wersji OpenTX: https://github.com/opentx/opentx/milestones Dla serii 2.3 jest otwarty ticket dla Cross Trims: https://github.com/opentx/opentx/issues/5635
  13. Witam Mam takie pytanie odnośnie najnowszego FW 2.2.3 dla Taranisa Czy jest usunięty błąd dla Cross Trim i czy takowa funkcjonalność jest dostępna? Z tego co wyczytałem to w wersji 2.2.2 usunęli to. A w opisie w wyższej wersji nic nie piszą. Cyt... Wszystkie radia: OSTRZEŻENIE dla użytkowników cross trim: musieliśmy usunąć poprawkę Throttle Trim podczas krzyżowania, ponieważ generowała większy błąd. Funkcjonalność bardzo przydatna moim zdaniem.
  14. MAK

Witam

Witaj na forum .
  15. Grzegorz71

Witam

Kupiłem Taranis QX7S no i jestem
  16. Pajak

Cześć wszystkim

Zacznę od
  17. Cześć , próbując wgrać FW na XJT przy użyciu standardowego kabla serwa (ze zmianą pinów) napotykam problem , FW wgrywane jest przez kilka sekund po czym się zatrzymuje , jednocześnie gaśnie zielona dioda na nadajniku a zaczyna powoli mrugać tylko czerwona. Czy jest coś co robię źle ? w aktualnym stanie nadajnik nie chce pracować a wygląda to na problem jedynie z oprogramowaniem.
  18. Po prostu dodaj kolejny tryb włączany tym "innym" przełącznikiem dwu-pozycyjnym, w którym będziesz aktywował Home Lock.
  19. Z wyjątkiem domyślnego, do każdego trybu lotu można, a nawet należy, przypisać przełącznik aktywujący dany tryb. Chyba nie do końca rozumiem Twoje pytanie.
  20. Warto każde uaktualnienie OpenTX przeprowadzać w trybie STM32, bo tylko wtedy uaktualniany jest także bootloader. Kable USB mamy wszyscy w dużych ilościach. Problem jest taki, że są one dołączane za darmo do tanich produktów. Co oznacza, że jakość tych kabli jest często poniżej wszelkich norm. Zdarza się, że działają z produktem A, ale już nie z produktem B. Trzeba mieć w swoim warsztacie jeden lub dwa markowe kable, sprawdzone i dobrej jakości. Inaczej można stracić mnóstwo czasu na poszukiwaniu rozwiązania nie istniejącego de-facto problemu.
  21. Korzystając z okazji nazwałem sobie tryby lotu Dotyczy to quadrocoptera - tryby: FLS; ATT; GPS Chciałbym jeszcze zrobić to samo ale dla inego przełącznika, dwupozycyjnego - np. tryby blokady: Wyłączony; Home Lock Istnieje taka możliwość
  22. Drobne niedopatrzenie ;-( Open TX uaktualnione. Po aktualizacji wszystko funkcjonuje prawidłowo, tzn. mam "normalny" bootloader i z całą resztą nie ma problemów Odpuściłem więc testy na innym komputerze :-) Dziękuję za pomoc A tak przy okazji - okazało się później, że dwa z posiadanych kabli USB są wadliwe
  23. pjk11

X9D+ zwolnił?

Witam Mam mały problem z X9D+, OpenTX 2.2.3 . Chodzi mi o prędkośc skryptów LUA. Czy mozecie zmierzyc czas w ktorym wąż (te 3 znaczki) ze skryptu snake.lua przechodzi z lewej na prawą strone ekranu? U mnie jest to 48s i wydaje mi się ze kiedys bylo szybciej. Pozdrawiam
  24. MAK

Tryb awaryjny...

Temat jest dla mnie kompletnie nowy, a FrSky / OpenTX zajmuje się od dobrych kilku już lat. Ale poczytaj te wątki na które wskazuje Google. Może na coś nakierują. Na pewno uaktualnij OpenTX do najnowszej wersji. Warto też śledzić Release Notes kolejnych wersji. Jest tam zawsze dokładnie napisane jakie zmiany / poprawki dana wersja wprowadza.
  25. Deem

Tryb awaryjny...

OK. Dzięki. Sądziłem że to znany problem więc poszedłem na skróty. Pogrzebię w necie i zobaczę co jak.
  26. MAK

Tryb awaryjny...

OpenTX 2.2 to już jakaś informacja. Gdybyś napisał to na początku, mielibyśmy kilka jałowych postów mniej . Nie piszesz jednak dokładnie jaka wersja 2.2. Najnowsza? Jak pisałem sam się nigdy nie spotkałem, ani nie słyszałem o takim problemie, ale Google "OpenTX emergency mode" daje jakieś wyniki. Tak na szybko ścieżki prowadzą do możliwego problemu z kartą SD, błędem sprzętowym, wadliwym skryptem LUA...
  27. Deem

Tryb awaryjny...

OK. Dodać tylko mogę że to OpenTX 2.2. Zdjęcie przy następnej okazji, mam nadzieję że nie nastąpi. Co więcej dodać do opisu? Ekran główny na którym jest ikona modelu, poziom baterii, data, timer, czy to co sobie użytkownik ustawi, zmienia się w niebieski z białym napisem jak już opisałem. Kanały działały jakby nie były modyfikowane (zmiana wychyleń, etc.) Co więcej można dodać?
  1. Load more activity
  • Create New...