Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Last week
  2. Ależ próbuję pomóc. Tyle, że po otrzymaniu wskazówki i linku do artykułu z bardzo szczegółowym opisem kwestii firmware modułów nadawczych i odbiorników vs. OpenTX piszesz, że niczego nie mylisz (mimo, że ewidentnie mylisz). Przecież nie będę Cię na siłę przekonywał — nie ma obowiązku korzystania z pomocy. Tylko nie pisz proszę, że pomocy nie otrzymujesz.
  3. Kolego, Twój "problem" jest dziwaczny, wynika chyba ze słabej orientacji w temacie, dlatego trudno pomóc. Skoro z X9E wszystko działa, to wystarczy teraz zbindować XSR-SIM z QX7 i wszystko będzie działało dalej z nowym nadajnikiem. Przy firmware raczej nic nie musisz robić, cyferki 2.2.2 i 2.2.4 to wersje OpenTX, które w tym przypadku nie mają żadnego znaczenia. Problem może się zdarzyć z kompatybilnością wersji protokołu (NonEU, FCC, EU-LBT, LBT, ACCST v1/v2 ....itd.), ale o tym chyba już przeczytałeś w podanym wyżej linku. Jeśli nadajnik i XSR-SIM masz z tutejszego sklepu, to wszystko masz kompatybilne. Binduj i pisz o sukcesie albo konkretnie o problemie. Bindowanie masz opisane w instrukcji od XSR-SIM.
  4. Żebym wiedział lepie to bym nie pisał . To już drugi raz ze porady kupionego sprzętu kupionego u was nie mam pomocy . po prostu proszę mi podać gdzie znajdę firmware do adaptera 2.2.4 bo na stronie FrySki nie ma ( jest niższe ) i jak go wgrać bez uszkodzenia plomby . Edward
  5. Skoro wiesz lepiej, to się nie wtrącam. Powodzenia.
  6. Nic nie mylę . Nie ma firmware adaptera na 2. 2 4 , do tego adapter jest zaplombowany .
  7. Najprawdopodobniej mylisz wersję OpenTX z firmware modułów nadawczych i odbiorników. Poczytaj tutaj: https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html
  8. FrSky XSR-SIM adapter USB do symulatorów kupiony w 77 hobby firmware 2.2.2 Ładnie pracuje z nadajnikiem FrSky Taranis X9E z takim samym firmware 2.2.2 . Ale adapter został zakupiony do współpracy z nadajnikiem FrSky Taranis Q X7 w którym jest firmware 2.2.4 Czy można do nadajnika wpisać 2.2.2 lub czy lepiej do adaptera 2.2.4 . Edward
  9. Ty napisz co dokładnie wgrywałeś i do czego, i jak to robiłeś. Prawdopodobnie masz niekompatybilność firmware odbiornika z nadajnikiem (module nadawczym). Jeśli nie wiesz o co pytam, zajrzyj do "Bazy Wiedzy" : https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html
  10. Aparatura x9 lite i RXSR ... wgrywałem już wiekszość dostępnego oprogramowania. Niestety walczę już kilka H i lipa ... HELP nigdy mi to nie sprawiło problemu a teraz takie buty ...
  11. Earlier
  12. Na temat działań FrSky mieliśmy fajną dyskusję z kolegami z PFMRC: https://pfmrc.eu/topic/83304-frsky-accst-d16-v2/?do=findComment&comment=770529 więc nie będę się powtarzał tutaj. Warto przeczytać - sporo ciekawych argumentów i kontr-argumentów. W skrócie fakty są takie, że FrSky był otwarty na wszelkie ruchy open source i DIY, nawet w zakresie swoich protokołów. Do czasu aż jedna firma postanowiła zrobić 1:1 bezmyślny klon ich radia. D16 nigdy nie był otwartym protokołem, nie miał API. Odkryty niedawno błąd objawia się w EU-LBT, niezwykle rzadko, ale jest realnie potwierdzony i zreplikowany także przez team MPM (Multi Protocol Module). Zatem nie jest to udawany problem, jak sądzili zwolennicy teorii spiskowych (zresztą jaka firma udawałaby błąd w protokole RF?!). Przy okazji poprawki D16v2 FrSky wprowadził szyfrowanie transmisji (w sumie to do końca nie wiadomo, czy szyfrowanie). Czy było to konieczne do naprawy błędu? Nie wiadomo (Mike z MPM napisał ostatnio, że być może jednak tak i że FrSky wie, że D16v2 zostanie rozpracowany). Tak czy siak D16 to protokół FrSky i to oni decydują jak wypuszczać poprawki / kolejne wersje. FrSky dostarczył D16v2 do wszystkich swoich produktów, także tych już nierozwijanych. Zatem użytkownicy oryginalnych produktów FrSky nie mają żadnego problemu. Niezależnie od powyższego, to wszystko zostało zainicjowane przez sprzedawanie 1:1 klonów radia FrSky z niecertyfikowanym modułem MPM zawierającym D16. Nic z tego by się nie wydarzyło, gdyby nie to. Same moduły MPM były na rynku od kilku już lat i FrSky nigdy nic z tym nie zrobił.
  13. Ok, więc moje założenie było takie ,aby klapy (klapolotki) opuszczały się powoli oraz z jakimś opóźnieniem . Zrobiłem to tak : 1.domiksować dwa kanały do każdej z lotek (kopiujesz kanał i opuszczasz poniżej) 2. następnie edycja nowo utworzonego kanału, najważniejsze w polu źródło trzeba wpisać wartość MAX, reszta to już zabawa z czasem opóźnienia zadziałałania oraz spowolnieniem samego serva. trochę to chaotyczne ale z pewnością naprowadzi na cel
  14. To napisz, jak rozwiązałeś problem, będzie dla potomnych.
  15. Temat rozwiązałem, generalnie to chodziło o klapolotki ale z samymi klapami byłby ten sam problem, powolne opuszczanie czy podnoszenie klap jest fajne i realistyczne .
  16. To działa przy przechodzeniu pomiędzy fazami lotu. W ramach jednej fazy (przełącznikiem) mi nie udało się tego zrobić, chyba się nie da.
  17. Witajcie, otóż mam problem z ustawieniem prędkości opuszczania/ podnoszenia klap , w ustawieniach miksera daję np. spowolnienie 2 sekundy lecz klapy opuszczają się z pełną prędkością serva. Na taranisie działało to bez problemu, na horusie już nie, jest to błąd opentx (horus) czy coś robię źle?
  18. Jeśli nie chcesz być "poszkodowany", wystarczy, puki co, że zapomnisz o istnieniu D16 v2. I wszystko będzie po staremu i raczej dobrze. Na v1 mi osobiście nic nie spadło z winy sprzętu, pomimo czasem zaśmieconego elektronicznie środowiska. Mi v2 nie przeszkadza, a może kiedyś pomoże, więc korzystam. Wydaje mi się, że jesteś zainspirowany "forami", gdzie nieprzychylna konkurencja stara się jak może. A wystarczy nic nie zrobić - pozostać na v1 i dylematy znikają.
  19. Ja po prostu chciałbym iść za FrSky ale przez takie posunięcia marka docelowo zaczyna zamykać się na konkurencie i to jest normalne ale i przy okazji zaczyna stawiać pewną grupę klientów pod ścianę. Oczywiście jak najbardziej niech idą z postępem niech szyfrują swoje odbiorniki mają do tego prawo i jest to w pełni zrozumiałe, natomiast gwałtowny sposób wprowadzania tych zmian powoduje u wielu klientów flustracje i spadek zaufania do marki Frsky. Mam nadzieję że FrSky będzie prowadzić wojnę z konkurencjom tak aby żaden z klientów nie czuł się więcej poszkodowany.
  20. Ja np. nie mam problemu, bo moje wszystkie odbiorniki są FrSky i zaczynają się od X... i po aktualizacji wszystkiego nie muszę nawet myśleć o "V1". Cel zmiany na D16 v2 nie jest do końca oczywisty, można snuć różne teorie - nawet spiskowe (co zwykle chętnie robi konkurencja). Zostaje mi wierzyć, że v2 rzeczywiście poprawia jakość protokołu komunikacji, a za tym idzie bezpieczeństwo. Jako człowiek techniczny wiem, że kontrola poprawności "ramki" może być zrobiona na różne sposoby. Proste sprawdzenie parzystości jest zawodne, zwykła suma kontrolna potrafi tylko "ramkę" odrzucić (a samolot leci), ale suma kontrolna nadmiarowa często potrafi odtworzyć prawidłowy sygnał pierwotny. Co i jak poprawiono w v2 raczej nie wiemy, bo producent pisze lakonicznie, bo nie znamy algorytmów, nie mamy możliwości pomiarowych. Zostaje mieć zaufanie do FrSky, że v2 jest lepsze. Z drugiej strony, nikt nie zmusza do zmiany firmware. Kilka lat na rynku z dynamicznym rozwojem i sporą ilością użytkowników (z D16 v1) coś znaczy. I jakoś nie było masowego spadania modeli. Jest wybór, nikt nic nie musi. Szkoda tylko, że nie ma kompatybilności wstecznej, to by zupełnie likwidowało dylemat. No i trzeba pamiętać, że każdy producent, mniej lub bardziej agresywnie, pilnuje swojego interesu. FrSky nie jest żadnym wyjątkiem, a wystarczy popatrzeć na produkty "bardziej markowych" producentów rc, tamte ceny, możliwości, jakość i kompatybilność. Mamy wybór! @RookFPV, zostań przy v1 i nie będziesz miał dylematu. Do tej pory nic Ci nie spadło (?), to jest duża szansa, że tak już zostanie
  21. Cześć jako że od momentu wprowadzenia ACCSTv2 wynikło wiele kontrowersji (nie będę pisał bo zakładam że jesteście w temacie). Ponieważ na niektórych forach, luzie pytają czy można zrobić downgrade więc zrobiłem kilka testów w tym zakresie. Na samym początku zaktualizowałem moduł wewnętrzny do ACCSTv2 i zbindowałem z RXSR (mogłem to zrobić dopiero po uprzednim flashowaniu odbiornika), wszystko zadziałało i po kilku lotach nie zauważyłem żadnej różnicy zresztą na ACCSTv1 również nigdy problemów nie miałem. Problem pojawił się wtedy gdy chciałem polatać tiny whoop bo ACCSTv2 nie posiada kompatybilności wstecznej więc jedynym wyjściem było przywrócenie poprzedniego firmware (XJT-Ver170317) Cały downgrade przeszedł pomyślnie i na szczęście wszystko wróciło do normy Teraz niestety muszę mieć na karcie SD 2 pliki stary i nowy firmware i aktualizować do ACCSTv2 tylko wtedy kiedy wpadnie mi w ręce jakieś latadło BNF z nowym odbiornikiem FrSky a gdy będę chciał polatać moimi innymi zabawkami będę musiał robić downgrade. (całe szczęście jest to możliwe bo inaczej byłbym jednym z naprawdę wkurzonych klientów FrSky). Moja opinia na ten temat jest taka: 1.Rozumiem ze FrSky robi wszystko by odciąć pępowinę konkurencji a jednocześnie zapomniał wół jak cielęciem był. 2.Bardzo lubię FrSky Taranisx9d+se to kawał naprawdę fajnej Apki (POLECAM) ale jednocześnie nigdy nie byłem zapalonym fanem jakiejś marki a już na pewno nie traktowałem jej jak kult dlatego moim zewnętrznym modułem do LR jest Crossfire bo jest po prostu lepszy tak samo jak Taranis jest lepsze od TBSa tango. 3.FrSky robi coś co odbija się na własnych klientach odcina się od innych a nie oto chodzi w tym hobby, gdyby horus x10express miał takie możliwości jak poczciwy taranis mowię tutaj o tej magicznej tylnej wnęce na moduł i pełnej kompatybilności z CRSF, to w tym momencie składał bym na niego zamówienie, frsky każe na siłe wybierać swoim klientom ale realia dzisiaj są takie ze kupując u konkurencji za niespełna 800zł mamy kompletną apke z zasięgiem do 50 km czy frsky naprawdę chce aby ludzie zaczęli dokonywać takich wyborów??? Chciałbym kupować kolejne generacje aparatur FRSKY ale w zasadzie do niczego oprócz Taranisa CRSF nie będzie pasować więc uważam że ACCSTv2 to dodatkowy strzał w kolano a błędy o których mówi "raport frsky" są tak naciągnięte jak "gacie starej *****" niedługo pęknie ta guma i wyleje się czara goryczy bo niewolno okłamywać klientów. Patrzę na razie na to z zażenowaniem i moje zaufanie do FrSky jeszcze troszkę się trzyma ale tylko dla tego że tak MOŻNA ZROBIĆ DOWNGRADE DO ACCSTV1 i nadal cieszyć się kompatybilnością naszej apk.
  22. Odbiorniki działają podobnie, mają te same porty. Nie ma istotnej różnicy pomiędzy nimi, poza częstotliwością. Przy czym R9 wymaga dodatkowego modułu w radiu, więc jeśli się nie potrzebuje zasięgu znacząco większego od 1km, to nie ma sensu używać R9.
  23. RookFPV

ACCST v2 problem

Problem już rozwiązany przyczyną była moja pomyłka przy wgrywaniu pliku do odbiornika
  24. RookFPV

ACCST v2 problem

Po aktualizacji wewnętrznego modułu XJT nie mogę zbindować z RXSR (aktualizowałem również odbiornik) w czym jest problem ? Apka Taranis x9d+se Otx 2.3.1
  25. Ok dziękuję za odpowiedz co do odbiornika g-rx8 to zależy mi nie na dokładnej informacji o wysokości tylko sygnale dźwiękowym z aparatury czy się wznoszę czy opadam. Miałem coś takiego w Mikrokopterze i było to bardzo przydatne przy lotach. Nie działa to natomiast przy telemetrii graupnera z arducopterem. Nie wiem czy działało by z telemetrią z arducoptera przez frsky dlatego ten wariometr mnie tak zainteresował bo widziałem na filmikach, że działa tak jak mój stary mirkokopter. A czy można coś napisać o różnicach między działaniem na 2,4 a 868 MHz oprócz zasięgu? Czy są jakieś gorsze strony odbiorników r9 na 868 MHz ?
  26. W trybie ACCST D16 można zbindować dwa odbiorniki do jednego modelu w radiu, aczkolwiek tylko jeden z telemetrią. W nowszym ACCESS będzie można zbindować do trzech odbiorników, wszystkie z telemetrią. Co do G-RX8 to po pierwsze nie jest dobrym pomysłem użycie wariometru do pomiaru wysokości. Wariometr jest urządzeniem do mierzenia prędkości wznoszenia / opadania, nie wysokości. Wskazania wariometru 0m pomiędzy startem a lądowaniem mogą się znacząco różnić. Do pomiaru wysokości znacznie lepiej użyć czujnika GPS. Telemetria Smart Port umożliwia podłączenie wielu czujników. W przypadku stosowania czujników innych niż FrSky czasem trzeba pobawić się z ustawianiami ich ID, czasem odświeżania, etc. Ale nie ma z tym większych problemów. Nie ma problemów z OpenTX dot. kontroli nad modelem. FrSky opublikował niedawno komunikat o zalecanym uaktualnieniu dla ACCST D16 EU-LBT (uaktualnienie do D16 v2). Jest to uaktualnienie dla modułów nadawczych i odbiorników. Nie ma nic wspólnego z OpenTX: https://77hobby.pl/wazne-uaktualnienie-firmware-frsky-accst-d16-v2-n-51.html
  27. Witam Używam obecnie systemu graupnera hott (aparaturę mx20) z różnymi oktokopterami do filmowania i zdjęć. Zastanawiam się nad wymianą aparatury na system bardziej kompatybilny z arducopterem i pewniejszy w zasięgu w różnych środowiskach np w mieście. Chciałbym się dowiedzieć: 1. Czy niezależnie od firmware ta aparatura obsługuje dwa odbiorniki w jednym modelu ? 2. Czy mogę użyć odbiornika FrSky G-RX8 i mieć jednocześnie dane z variometru i telemetrię z Cube Black ? Tak żeby słyszeć jak zmienia się wysokość lotu i jednocześnie z autopilota mieć dane przez telemetrię frysky o stanie baterii itd...? 3.Jakie są różnice oprócz maksymalnego zasięgu odbiorników 868 (R9) i 2,4 Ghz (G-RX8) ? Czy jest duża różnica w szybkości reakcji drążków ? Czy telemetria działa podobnie ? 4. Z tego co czytam na forach jest jakiś problem z firmware openTX i dziwne utraty kontroli nad modelem czy te problemy są już naprawione w najnowszym firmware frysky czy one też dotyczą tego firmware ? Czy tylko opren tx ? http://www.open-tx.org/2020/01/15/opentx-2.3.5
  1. Load more activity
  • Create New...