Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Last week
  3. Ten odbiornik standardowo nie wysyła RSSI na żadnym kanale. Może wysyłać na dowolnym (załóżmy, że na CH12), ale musisz to skonfigurować w OpenTX (w mikserze, na wybranym kanale, jako wejście wybierz parametr telemetryczny RSSI, wyjście musisz przeskalować do zakresu -100% / +100%).
  4. Dzień dobry, mam problem z odbiornikiem XSR-M, jest podłączony za pomocą SBUS z kontrolerem Hobbywing Xrotor F4. Transmisja jest w porządku, wszystkie kanały obsługiwane przez aparaturę FlySky FSTH9X działają w porządku. Niestety, nie otrzymuje informacji RSSI na 12 kanale tak jak wyczytałem że powinienem, czy jest to kwestia ustawienia nadajnik-odbiornik, firmware, czy może robi się to jakoś inaczej? Dziękuję BM
  5. Earlier
  6. wicek

RunCam HD oraz RunCam 2

Witam, bez przeprowadzenia testów ciężko powiedzieć co może być przyczyną, być może uszkodzeniu uległ analogowy tor video a być może problemem jest jedynie kabel. Obawiam się że będziemy musieli rozstrzygnąć tę kwestię drogą reklamacji. Proszę o złożenie zgłoszenia reklamacyjnego w Panelu Klienta w naszym sklepie, poinformujemy tą drogą o dalszych krokach. Pozdrawiam Maciej
  7. Przy obrocie pokrętłem pole wyboru co jakiś czas przeskakuje w tył. Trochę denerwujące przy zmianie ustawień w polu. Czy jest możliwość samodzielnej naprawy?
  8. Dzień dobry, Używam RunCam2 kupionego u Państwa u ponad roku i niestety pojawiła mi się chyba usterka. Tzn kamera przestała podawać obraz na wyjściu video. Zrobiłem upgrade firmware do 2.4 - nie pomogło. Nagrywanie na kartę działa poprawnie, podłączyłem się też aplikacją na telefon przez WiFi i wszystko działa poprawnie - łącznie z transmisją obrazu. Może też być tak, że usterce uległ przewód a nie kamera. Pewnie można samemu kabel ze złączem miniUSB rozdzielić na poszczególne przewody. Czy może mają Państwo lepszy pomysł?
  9. MAK

Powitanie

Witaj na forum!
  10. Możesz spróbować wgrać fimware przy użyciu programatora USB: https://77hobby.pl/uaktualnienie-firmware-urzadzen-smart-port-n-15.html https://77hobby.pl/programatory-i-aplikacje-frsky-smart-port-n-45.html p.s. Gorąca prośba o używanie znaków interpunkcyjnych i włączenie korekty pisowni.
  11. Cześć mam ogromny problem z x9dplus przeż przypadek zamiast flaszować odbiornik xm+ potwierdziłem flaszowanie wewnętrznego modułu i teraz nie można żadnego odbiornika zbindować ani wgrać firmware xjt bo widnieje napis "firmware update error module not responding" coś można z tym zrobić bo nigdzie nie mogę znaleść o tym żadnych informacji proszę o poradę
  12. Pajak

Powitanie

Cześć wszystkim
  13. MAK

MLVSS

Wygląda, że SPort Tool nie jest już dostępny ze stron FrSky. Do ściągnięcia z naszych serwerów (link w artykule poniżej). Aby go użyć będzie potrzebny jeden z programatorów USB: https://77hobby.pl/programatory-i-aplikacje-frsky-smart-port-n-45.html
  14. MAK

MLVSS

Można SCC. Można także SPORT Tool.
  15. Wania

MLVSS

Tak s.port... wg instrukcji potrzebny do tego jest SCC https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/2017/07/Manual/MLVSS Manual.pdf
  16. MAK

MLVSS

A nie przez Smart Port? ID urządzeń Smart Port można także zmienić narzędziem FrSky SPORT Tool.
  17. Wania

MLVSS

Czesc, czy istnieje jakis inny sposob zmiany nr ID w MLVSS niz przez Frsky SCC? Chcialem podlaczyc dwa czujniki po sbus do pixhawka a z tego co sie orientuje zeby to zrobic trzeba w jednym zmienic standardowo ustawiony ID z 2 na inny.
  18. Najprościej sprawdzić w OpenTX Companion. Z tego co widzę, w 2.2.3 faktycznie nie ma. Tutaj można sprawdzać postępy prac dla poszczególnych wersji OpenTX: https://github.com/opentx/opentx/milestones Dla serii 2.3 jest otwarty ticket dla Cross Trims: https://github.com/opentx/opentx/issues/5635
  19. Witam Mam takie pytanie odnośnie najnowszego FW 2.2.3 dla Taranisa Czy jest usunięty błąd dla Cross Trim i czy takowa funkcjonalność jest dostępna? Z tego co wyczytałem to w wersji 2.2.2 usunęli to. A w opisie w wyższej wersji nic nie piszą. Cyt... Wszystkie radia: OSTRZEŻENIE dla użytkowników cross trim: musieliśmy usunąć poprawkę Throttle Trim podczas krzyżowania, ponieważ generowała większy błąd. Funkcjonalność bardzo przydatna moim zdaniem.
  20. MAK

Witam

Witaj na forum .
  21. Grzegorz71

Witam

Kupiłem Taranis QX7S no i jestem
  22. Pajak

Cześć wszystkim

Zacznę od
  23. Cześć , próbując wgrać FW na XJT przy użyciu standardowego kabla serwa (ze zmianą pinów) napotykam problem , FW wgrywane jest przez kilka sekund po czym się zatrzymuje , jednocześnie gaśnie zielona dioda na nadajniku a zaczyna powoli mrugać tylko czerwona. Czy jest coś co robię źle ? w aktualnym stanie nadajnik nie chce pracować a wygląda to na problem jedynie z oprogramowaniem.
  24. Po prostu dodaj kolejny tryb włączany tym "innym" przełącznikiem dwu-pozycyjnym, w którym będziesz aktywował Home Lock.
  25. Z wyjątkiem domyślnego, do każdego trybu lotu można, a nawet należy, przypisać przełącznik aktywujący dany tryb. Chyba nie do końca rozumiem Twoje pytanie.
  26. Warto każde uaktualnienie OpenTX przeprowadzać w trybie STM32, bo tylko wtedy uaktualniany jest także bootloader. Kable USB mamy wszyscy w dużych ilościach. Problem jest taki, że są one dołączane za darmo do tanich produktów. Co oznacza, że jakość tych kabli jest często poniżej wszelkich norm. Zdarza się, że działają z produktem A, ale już nie z produktem B. Trzeba mieć w swoim warsztacie jeden lub dwa markowe kable, sprawdzone i dobrej jakości. Inaczej można stracić mnóstwo czasu na poszukiwaniu rozwiązania nie istniejącego de-facto problemu.
  27. Korzystając z okazji nazwałem sobie tryby lotu Dotyczy to quadrocoptera - tryby: FLS; ATT; GPS Chciałbym jeszcze zrobić to samo ale dla inego przełącznika, dwupozycyjnego - np. tryby blokady: Wyłączony; Home Lock Istnieje taka możliwość
  28. Drobne niedopatrzenie ;-( Open TX uaktualnione. Po aktualizacji wszystko funkcjonuje prawidłowo, tzn. mam "normalny" bootloader i z całą resztą nie ma problemów Odpuściłem więc testy na innym komputerze :-) Dziękuję za pomoc A tak przy okazji - okazało się później, że dwa z posiadanych kabli USB są wadliwe
  1. Load more activity
  • Create New...