Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Last week
  2. Cześć , próbując wgrać FW na XJT przy użyciu standardowego kabla serwa (ze zmianą pinów) napotykam problem , FW wgrywane jest przez kilka sekund po czym się zatrzymuje , jednocześnie gaśnie zielona dioda na nadajniku a zaczyna powoli mrugać tylko czerwona. Czy jest coś co robię źle ? w aktualnym stanie nadajnik nie chce pracować a wygląda to na problem jedynie z oprogramowaniem.
  3. Earlier
  4. Po prostu dodaj kolejny tryb włączany tym "innym" przełącznikiem dwu-pozycyjnym, w którym będziesz aktywował Home Lock.
  5. Z wyjątkiem domyślnego, do każdego trybu lotu można, a nawet należy, przypisać przełącznik aktywujący dany tryb. Chyba nie do końca rozumiem Twoje pytanie.
  6. Warto każde uaktualnienie OpenTX przeprowadzać w trybie STM32, bo tylko wtedy uaktualniany jest także bootloader. Kable USB mamy wszyscy w dużych ilościach. Problem jest taki, że są one dołączane za darmo do tanich produktów. Co oznacza, że jakość tych kabli jest często poniżej wszelkich norm. Zdarza się, że działają z produktem A, ale już nie z produktem B. Trzeba mieć w swoim warsztacie jeden lub dwa markowe kable, sprawdzone i dobrej jakości. Inaczej można stracić mnóstwo czasu na poszukiwaniu rozwiązania nie istniejącego de-facto problemu.
  7. Korzystając z okazji nazwałem sobie tryby lotu Dotyczy to quadrocoptera - tryby: FLS; ATT; GPS Chciałbym jeszcze zrobić to samo ale dla inego przełącznika, dwupozycyjnego - np. tryby blokady: Wyłączony; Home Lock Istnieje taka możliwość
  8. Drobne niedopatrzenie ;-( Open TX uaktualnione. Po aktualizacji wszystko funkcjonuje prawidłowo, tzn. mam "normalny" bootloader i z całą resztą nie ma problemów Odpuściłem więc testy na innym komputerze :-) Dziękuję za pomoc A tak przy okazji - okazało się później, że dwa z posiadanych kabli USB są wadliwe
  9. pjk11

X9D+ zwolnił?

Witam Mam mały problem z X9D+, OpenTX 2.2.3 . Chodzi mi o prędkośc skryptów LUA. Czy mozecie zmierzyc czas w ktorym wąż (te 3 znaczki) ze skryptu snake.lua przechodzi z lewej na prawą strone ekranu? U mnie jest to 48s i wydaje mi się ze kiedys bylo szybciej. Pozdrawiam
  10. MAK

Tryb awaryjny...

Temat jest dla mnie kompletnie nowy, a FrSky / OpenTX zajmuje się od dobrych kilku już lat. Ale poczytaj te wątki na które wskazuje Google. Może na coś nakierują. Na pewno uaktualnij OpenTX do najnowszej wersji. Warto też śledzić Release Notes kolejnych wersji. Jest tam zawsze dokładnie napisane jakie zmiany / poprawki dana wersja wprowadza.
  11. Deem

Tryb awaryjny...

OK. Dzięki. Sądziłem że to znany problem więc poszedłem na skróty. Pogrzebię w necie i zobaczę co jak.
  12. MAK

Tryb awaryjny...

OpenTX 2.2 to już jakaś informacja. Gdybyś napisał to na początku, mielibyśmy kilka jałowych postów mniej . Nie piszesz jednak dokładnie jaka wersja 2.2. Najnowsza? Jak pisałem sam się nigdy nie spotkałem, ani nie słyszałem o takim problemie, ale Google "OpenTX emergency mode" daje jakieś wyniki. Tak na szybko ścieżki prowadzą do możliwego problemu z kartą SD, błędem sprzętowym, wadliwym skryptem LUA...
  13. Deem

Tryb awaryjny...

OK. Dodać tylko mogę że to OpenTX 2.2. Zdjęcie przy następnej okazji, mam nadzieję że nie nastąpi. Co więcej dodać do opisu? Ekran główny na którym jest ikona modelu, poziom baterii, data, timer, czy to co sobie użytkownik ustawi, zmienia się w niebieski z białym napisem jak już opisałem. Kanały działały jakby nie były modyfikowane (zmiana wychyleń, etc.) Co więcej można dodać?
  14. MAK

Tryb awaryjny...

Nie spotkałem się z taką sytuacją. Do tego ciągle niewiele napisałeś na temat samego problemu. Być może pomogły by podstawowe informacje: OpenTX czy FrOS? jaka wersja? screenshot albo zdjęcie? https://forum.77hobby.pl/topic/101-jak-zadawac-pytania/
  15. Deem

Tryb awaryjny...

Nie mniej w trakcie pracy nadajnika ekran główny (standartowy) przełączył się na niebieski z białym napisem jw. i nie działała zmiana pracy kierunku serwa i expo (akurat ustawione dla bieżącego modelu), kanały działały jak przed "mieszaniem" w ustawieniach.
  16. MAK

Tryb awaryjny...

Przynajmniej mnie nic to nie mówi (tłumaczenie własne).
  17. Deem

Tryb awaryjny...

"emergency mode" (tłumaczenie google)
  18. MAK

Tryb awaryjny...

Co rozumiesz pod pojęciem "tryb awaryjny" ?
  19. Deem

Tryb awaryjny...

Witam. Podczas normalnej pracy nadajnika włączył się tryb awaryjny. Co może być przyczyną? Nadajnik Horus 12s.
  20. Na odbiorniku jest oznaczenie S , + . - , AIN . Rozumiem że podłączyć - i AIN . Joker
  21. GND do GND (minus, czarne kable), a plus wyjścia czujnika do wejścia A2 na odbiorniku. Uwaga na oznaczenia wejścia na FBVS-01. Są one oznaczone 1S/2S/3S, ale nie odpowiada to ilości ogniw pakietu, który chce się mierzyć. Odpowiednia tabelka konwersji jest w dokumentacji.
  22. W trybie STM można tylko uaktualnić OpenTX, nie wgrywać jego konfigurację. Czy uaktualnienie w tym trybie się udaje? Co z testem na innym komputerze?
  23. Posiadam czujnik najęcia ; FrSky FBVS-01 czujnik napięcia . Potrzebuję go podłączyć do odbiornika X4R i nie bardzo wiem jak polutować końcówki wtyku do gniazda z boku odbiornika . Joker
  24. Niestety, wszelkie próby zawiodły Sprawdzonych kilka kabli - bez rezultatu Tryb stm32 też się nie sprawdził Wszystko wygląda tak jak na dołączonych screenach - aparatura widziana jest jako STM32 Bootloader - ma stworzy swój profil - chyba w styczniu tego roku - ale przy próbie zczytania danych z aparatury pojawia się komunikat, że aparatura nie została znaleziona ;-(
  1. Load more activity
  • Create New...