Jump to content

MAK

Moderators
 • Posts

  518
 • Joined

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MAK's Achievements

27

Reputation

1

Community Answers

 1. Wybór R9M ACCESS w opcjach modelu w OpenTX powinien być dostępny. Ja testowałem R9M 2019 z firmware Access z Horusem X10S Express, który Access wspiera standardowo i tutaj problemu nie było. X12S standardowo protokołu Access nie wspiera i o ile wymiana wewnętrznego modułu nadawczego daje wsparcie dla Access dla modułu wewnętrznego właśnie, to X12S w trybie Access nie jest w stanie komunikować się odpowiednio szybko z zewnętrznym modułem R9M 2019 (w trybie ACCST jak najbardziej może). Aby komunikacja w trybie Access mogła się odbywać, konieczne jest dołożenie dwóch szybkich inwerterów do X12S. Instalacja tych inwerterów nie jest trudna (lutuje się do padów na płycie głównej, nie np. bezpośrednio do nóżek procesora), ale mod jest jednak konieczny i co za tym idzie także włączenie wsparcia dla niego w OpenTX (externalaccessmod). Kwestia wykonania modyfikacji dla różnych nadajników (także dla X12S) jest szczegółowo opisana tutaj: https://github.com/opentx/opentx/wiki/Externalaccessmod Natomiast w trybie ACCST moduł ten działa bez problemu, przy czym informacja o wersjach modułu w zakładce "MODULES / RX VERSION" nie będzie widoczna. Wynika to z faktu, że firmware ACCST nigdy nie umożliwiał odczytywania wersji wgranego firmware. Informacja o wersji firmware jest dostępna jedynie jeśli moduł pracuje w trybie (z firmware) Access. Reasumując - moduł R9M 2019 będzie z X12S działać w trybie ACCST. Moduł R9M 2019 może także działać z X12S w trybie Access, ale tutaj wymagane jest dołożenie szybkich inwerterów do płyty głównej X12S i potem wgranie OpenTX z opcją externalaccessmod - co umożliwi wybór R9M ACCESS w opcjach modelu i będzie pokazywało wersję firmware Access modułu R9M 2019 w zakładce "MODULES / RX VERSION" OpenTX. To samo tyczy się Horusów X10 / X10S (nie Express).
 2. Witamy [emoji846]
 3. Nowa wersja FreeLink już jest – https://www.frsky-rc.com/app/
 4. Całkiem możliwe. Pawelsky czasem prosi mnie o pomoc w nagrywaniu przykładowych ramek. Chyba, że ma ten czujnik, to może jest w stanie dodać obsługę od ręki.
 5. Obecnie dostępne wersje nie wspierają FAS100S. Poprosiłem FrSky i dzisiaj / jutro ma być wypuszczona nowa wersja.
 6. Musi działać . Jeśli chcesz uprościć, to w trzeciej linii można przypisać tę samą krzywą, a zmienić samą wagę na -100%. Efekt ten sam.
 7. Trzy linie miksera dla tego samego kanału, oddzielne dla każdej pozycji przełącznika SA: SA-, źródło MAX, waga 0 SAdown, źródło LS, plus przypisana krzywa realizująca odzwierciedlenie 20-70% SAup, jak wyżej, tylko odwrotna krzywa Każda z powyższych linii miksera powinna być zdefiniowana z atrybutem REPLACE, tak by ich działanie się nie sumowały, mnożyły, etc.
 8. Zgadza się. Do tego zmiana RSSI jest o wiele bardziej liniowa. Jest też dodatkowy parametr - VFR (Valid Frame Rate) - który pokazuje procent poprawnie odebranych ramek SBUS. VFR jest jeszcze lepsze niż RSSI, gdyż może wystąpić sytuacja, gdzie odbierany sygnał nadawczy jest silny, ale mimo tego ramki docierają uszkodzone. Natomiast sytuacja odwrotna nie wystąpi. W zasadzie można zatem śledzić VFR i w ogóle nie przejmować się RSSI.
 9. Bardzo fajnie. Jeszcze porządne testy zasięgu i w górę 🙂. Masz najnowszy firmware w odbiornikach?
 10. MAK

  Uszkodzilem X9D+

  Tak, prowadzimy naprawy pogwarancyjne dla naszych Klientów. Zapraszam do dedykowanego działu wsparcia tutaj na forum lub na maila.
 11. Przy elektryku nie ma sensu. W spalinie na piance Futaby lub podobnej.
 12. Temat konfiguracji odbiorników S wyczerpałem tutaj: ...i w tam podlinkowanych, dalszych materiałach.
×
×
 • Create New...