Jump to content

MAK

Moderators
 • Content Count

  507
 • Joined

Community Reputation

26 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przy elektryku nie ma sensu. W spalinie na piance Futaby lub podobnej.
 2. Temat konfiguracji odbiorników S wyczerpałem tutaj: ...i w tam podlinkowanych, dalszych materiałach.
 3. MAK

  Przywitanie

  Czołem 🙂.
 4. A gdzie napisałem, że aparatura do wymiany? Raczej zwróciłbym się do sprzedawcy drona, jeśli wprowadził w błąd co do własności odbiornika w dronie. Ewentualnie można dokupić zewnętrzy moduł XJT, który ma tryb D8.
 5. Dobrze, że temat się (na 99% 🙂) wyjaśnił. Jak pisałem w listopadzie, bateria była głównym podejrzanym. Osobiście wymieniam baterie w radiu co ok. 3 lata, niezależnie od tego czy mam z nią problemy, czy nie (nigdy nie miałem). Koszt niewielki, a element kluczowy ze względu na bezpieczeństwo lotów.
 6. Jeśli wbudowany odbiornik ma tryb D16, to da się zbindować, ale pewnie musisz ujednolicić firmware. Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html
 7. Co do pierwotnego pytania, to z firmware FPort można mieć link sterujący i telemetrię po jednym kablu - przez Smart Port odbiornika. Przy czym dla odbiorników S6R/S8R nie ma firmware FPort i nie sądzę, aby FrSky zdecydował się publikować firmware FPort dla tych odbiorników (z tych samych powodów, o których pisałem powyżej).
 8. Odbiorniki ze stabilizacją niekoniecznie służą do podłączania się do jakichkolwiek kontrolerów. S6R miał być mniejszy i jest w obudowie bez dodatkowych dwóch poziomych portów SBUS i RSSI pod portami PWM. Prawie na pewno sygnał SBUS jest do wyciągnięcia, trzeba tylko poszukać oscyloskopem na PCB. Ale tylko jak ktoś się naprawdę uprze, żeby wykorzystywać akurat odbiornik ze stabilizacją do podłączania do kontrolera lotu. Generalnie od tego są inne odbiorniki, uniwersalne lub przeznaczone do kontrolerów (lżejsze, bez portów PWM, bez stabilizacji, etc.).
 9. Tak, jak najbardziej. Pracują z PWM (aż do 333Hz), SBUS oraz FPort 2.0 (sterowanie i telemetria na jednym przewodzie).
 10. Do używania klonów typu Radiomaster trzeba mieć trochę zacięcia. Tam jest moduł MultiTX, który sam z siebie jest fajny, ale ten moduł nigdy nie był tworzony jako komercyjny produkt. Wręcz przeciwnie, raczej dla osób z zacięciem do testowania, samodzielnego kompilowania kolejnych wersji, zmieniania parametrów w kodzie źródłowym, etc. Zgadzam się, że najprawdopodobniej chodzi o kwestie kompatybilności wersji firmware.
 11. Hm - nie jestem pewien o czym piszesz - moduły FrSky serii Lite obsługują te same protokoły to nie-Lite. Mają tylko bardziej kompaktową formę.
 12. O jakie radio chodzi? Najczęstsze problemy z bindowaniem opisałem tutaj: Koptera x95 v3 nie znam, ale zasady są takie same zawsze. Trzeba sprawdzić jaki tam jest odbiornik, jaki ma firmware (D16, FCC/EU, V1/V2), jaki firmware jest w module nadawczym radia (nie chodzi o wersję OpenTX). Jeśli odbiornik jest nieoryginalny FrSky, to sprawa się dodatkowo komplikuje o kompatybilność odbiornika firmy trzeciej. Pozdrawiam, Michał.
 13. MAK

  horus x10s slider

  Wsparcie wielokanałowe .
 14. Nie mierzyłem częstotliwości, FrSky też niestety nie podaje. Ale podłączałem analogowe serwa Hitec bez problemu.
×
×
 • Create New...