Jump to content

MAK

Moderators
 • Content Count

  433
 • Joined

Community Reputation

12 Good

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MAK

  R9 mini brak sygnału

  Koniecznie wgraj i zobacz. R9 rozwija się szybko i FrSky prawnie nigdy nie dostarcza ich z najnowszym firmware. A nawet jeśli dostarcza, to być może Twój odbiornik pochodzi z jakiejś wcześniejszej dostawy. Ujednolicenie i wgranie najnowszej wersji firmware do zawsze pierwszy i niezbędny krok.
 2. MAK

  R9 mini brak sygnału

  Napisz jeszcze jakiej wersji firmware R9 używasz? LBT czy FLEX? Przy R9 warto też mieć najnowszy OpenTX, nie wszystkie opcje firmware są poprawnie obsługiwane przez starsze wersje OpenTX.
 3. MAK

  R9 mini brak sygnału

  Jeśli firmware jest zgodny i najnowszy, to zobacz jeszcze tutaj:
 4. MAK

  R9 mini brak sygnału

  Z tego co piszesz niekoniecznie udało Ci się doprowadzić do zbindowania. Po zbindowaniu, wyłączeniu i ponownym włączeniu odbiornika + wyjściu w aparaturze z trybu bindowania, na odbiorniku powinna świecić się zielona dioda. Jeśli tak nie jest, to szkoda czasu na jakiekolwiek dalsze kroki.
 5. Wersja OpenTX / FrOS nie ma znaczenia. Ważna jest wersja firmware modułu nadawczego iXJT oraz wszystkich odbiorników. Musi być wszędzie taka sama, np. ACCST FCC 2.1.1 (FCC jest także nazywany NON-EU, NEU lub podobnie). Jeśli będzie ta same wersja firmware to wszystkie odbiorniki ACCST się zbindują. Jednak odbiorniki Archer to odbiorniki ACCESS (nie ACCST). Te będą bindowały się tylko z nadajnikami ACCESS (moduł nadawczy ISRM), czyli np. Horus X10S Express, Taranis X9D Plus 2019, etc. Protokół ACCESS opisałem szczegółowo tutaj: https://77hobby.pl/frsky-access-kompendium-n-50.html
 6. Tak, chodzi o "RX swamping" – zjawisko występujące ogólnie w transmisji radiowej.
 7. RX swamping to nie jest wada jako taka. W różnym stopniu występuje we wielu odbiornikach różnych firm. Faktem jest, że w niektórych kombinacjach nadajnik / odbiornik XM+ ma to wyjątkowo widoczne, ale w locie RX swamping nie wystąpi. Trzeba ewentualnie uważać będąc bardzo blisko modelu.
 8. Odsuń odbiornik na co najmniej metr - lub nawet więcej - i zobacz, czy objawy się utrzymują.
 9. XM+ jest wrażliwy na RX swamping, z firmware 2.1.x nawet bardziej. Czy to się dzieje blisko nadajnika?
 10. MAK

  Archer M+

  Zawsze w pierwszej kolejności test zasięgu poza modelem, z zasilaniem z baterii, wg tej procedury: https://77hobby.pl/sprawdzanie-zasiegu-rc-n-44.html Jeśli dalej jest problem i jeśli był zakupiony u nas, to odeślij na reklamację. Trzeba też pamiętać, że zasięg zawsze podawany jest w optymalnych warunkach, w locie nie nisko nad ziemią, bez sieci WiFi czy linii energetycznych w pobliżu. Tym niemniej zasięg 30-40m to za mało. Zobacz też, czy nie masz przypadkiem włączonej opcji obniżonej mocy telemetrii (do ustawienia w opcjach odbiornika ACCESS w radiu).
 11. Wszystko w cytacie, który podałeś, dotyczy ACCST. Jak do tego ma się brak obsługi ACCESS (jeśli o to Ci chodzi gdy piszesz ACCSS, zakładam literówkę).
 12. Racja, zapomniałem o tym.
 13. Powinno być bez zworek: Ewentualnie sprawdź jeszcze, czy nie można tego przestawić przez OpenTX / FrOS. ACCESS ma takie opcje dostępne do ustawienia przez radio,
 14. Może pokaż ekran z zakładki miksera.
 15. Neil Armstrong tyle nie latał X-15 😉. Nie spotkałem się z takimi objawami. Nie sądzę, że to OpenTX - on raczej tylko przetwarza dane otrzymywane z czujnika.
×
×
 • Create New...