Jump to content

MAK

Moderators
 • Content Count

  498
 • Joined

Community Reputation

24 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do używania klonów typu Radiomaster trzeba mieć trochę zacięcia. Tam jest moduł MultiTX, który sam z siebie jest fajny, ale ten moduł nigdy nie był tworzony jako komercyjny produkt. Wręcz przeciwnie, raczej dla osób z zacięciem do testowania, samodzielnego kompilowania kolejnych wersji, zmieniania parametrów w kodzie źródłowym, etc. Zgadzam się, że najprawdopodobniej chodzi o kwestie kompatybilności wersji firmware.
 2. Hm - nie jestem pewien o czym piszesz - moduły FrSky serii Lite obsługują te same protokoły to nie-Lite. Mają tylko bardziej kompaktową formę.
 3. O jakie radio chodzi? Najczęstsze problemy z bindowaniem opisałem tutaj: Koptera x95 v3 nie znam, ale zasady są takie same zawsze. Trzeba sprawdzić jaki tam jest odbiornik, jaki ma firmware (D16, FCC/EU, V1/V2), jaki firmware jest w module nadawczym radia (nie chodzi o wersję OpenTX). Jeśli odbiornik jest nieoryginalny FrSky, to sprawa się dodatkowo komplikuje o kompatybilność odbiornika firmy trzeciej. Pozdrawiam, Michał.
 4. MAK

  horus x10s slider

  Wsparcie wielokanałowe .
 5. Nie mierzyłem częstotliwości, FrSky też niestety nie podaje. Ale podłączałem analogowe serwa Hitec bez problemu.
 6. MAK

  Obiornik XM+

  Na początek proszę trochę poczytać: https://77hobby.pl/warsztat-frsky-nc-1.html
 7. MAK

  Obiornik XM+

  Nie, to wskazuje zgrubnie jakość odbieranego sygnału. Ale jeśli jest zielone do odbiornik i radio są zbindowane. Jakość odbieranego sygnału można sprawdzić dokładniej w ekranach telemetrii (parametr RSSI).
 8. MAK

  Obiornik XM+

  Skoro dioda na odbiorniku świeci na zielono to bindowanie się zapewne udaje. To, co rozpoznaje (lub nie) Betfalight, to inna sprawa.
 9. Z multi TX sprawa się się komplikuje. Tam wiele rzeczy można ustawić w trakcie kompilacji firmware, w szczególności zakresy dla poszczególnych protokołów. Jeśli kompilowałeś sam, to przynajmniej wiesz, jakie masz ustawione. Jeśli masz gotowy firmware, to nic nie wiadomo i trzeba albo przekompilować i wgrać firmware samemu, albo metoda prób i błędów. Tak czy siak nieco zabawy. No ale z założenia multi TX jest raczej dla tych, co lubią takie wyzwania .
 10. MAK

  Witam wszystkich!

  Witaj na forum MaksP. Bardzo dobry pomysł z symulatorem. Jednocześnie - jeśli mogę doradzić - staraj się też nauczyć latania VLOS, nie tylko FPV. Powodzenia i pytaj śmiało :).
 11. Radia z protokołem Access nie wspierają starych trybów D8 ani LR12. Wersja OpenTX nie ma tutaj żadnego znaczenia. Szczegóły tutaj: https://77hobby.pl/frsky-access-kompendium-n-50.html Jeśli obsługa D8 jest wymagana, trzeba dokupić moduł zewnętrzny XJT lub starszy DJT (lepiej XJT).
 12. Jeśli Hitec ma wyjście trenera, to prawie na pewno da się je połączyć. Kwestia ustawienia odpowiednich parametrów PPM, tak by Taranis potrafił odczytać sygnał generowany przez Hitec.
 13. MAK

  Telemetra FrSky G-RX8

  Nie. Jeśli linia nie jest podpięta - to ma stan nieustalony i pokazuje nieustaloną wartość. Zero pokazywałoby jeśli A2 byłoby zwarta do masy. BTW: warto poczytać, żeby poprawnie używać portu analogowego i go nie uszkodzić: https://77hobby.pl/port-analogowy-odbiornikow-frsky-n-54.html
 14. MAK

  Telemetra FrSky G-RX8

  Sorry, oczywiście A2 to wejście czujnika zew.
 15. MAK

  Telemetra FrSky G-RX8

  A2 podaje wartość napięcia zasilania odbiornika, ale czujniki analogowe się kalibruje, tak by wskazywały faktyczną wartość. Tutaj masz opisany proces kalibracji na przykładzie zew. czujnika analogowego (FBVS-01): https://77hobby.pl/telemetria-opentx-21-n-18.html
×
×
 • Create New...