Jump to content

kecaj

Modellers
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam. Problem rozwiązany. Otóż pozostałe niedziałające kanały zaczynają działać dopiero po przeprowadzeniu ponownej kalibracji oraz procedury self-check.
 2. Witam. Miałem ustawiony odbiornik do latającego skrzydła - było wszystko ok. Obecnie przełożyłem do akrobata, gdzie mam oddzielne serwa na lotki i oddzielne na sterach wysokości. Po przestawieniu w konfiguratorze odbiornika w zakładce Wing Type na Wing Rud Ele Ail i zapisaniu tych ustawień, w modelu wychyla się tylko lewa część steru wysokości, lewa lotka i serwo gazu. Nie działa natomiast prawa część steru wysokości, prawa lotka i ster kierunku. Mam zaznaczoną opcję Quick Mode - czy to może mieć jakieś znaczenie, czy może nie doczytałem czegoś w instrukcji? P
 3. Witam. Aktualizowałem ostatnio firmware modułu nadawczego do wersji EU LBT ze względu na zakupiony odbiornik, natomiast Open TX radia mam w wersji międzynarodowej. Czy tak mogę zostawić, czy nie będzie z tego tytułu żadnych konfliktów? Zależy mi na tym, aby móc bindować starsze odbiorniki w systemie D8 , a z tego co wiem OpenTx w wersji EU posiada tylko system D16 i LR12.
 4. Zdaje się, że już znalazłem winowajcę swoich niepowodzeń. Otóż okazał się nim przełącznik trybów pracy adaptera. Okazuje się, że w trybie wgrywania aktualizacji jest wszystko ok, lecz po przełączeniu w tryb konfiguracji brak połączenia; w pewnym momencie przypadkowo dotknąłem przełącznik i dane x,y, z oraz mod w programie konfiguracyjnym, zaczęły się zmieniać. Okazało się, że przełącznik po delikatnym dociśnięciu do płytki działa a po puszczeniu już nie łączy - wygląda to na wadę mechaniczną. Sam odbiornik natomiast jest sprawny.
 5. Witam. Mam problem z kalibracją odbiornika za pomocą adaptera STK. Adapter jest widziany przez komputer po zainstalowaniu sterownika, ustawiony prawidłowo w tryb konfiguracji, przewód podłączony do wejścia Smart 1 zgodnie z oznaczeniami. Podczas próby zapisania zmienionych parametrów nic się nie dzieje. Nie mogę również przeprowadzić kalibracji akcelerometru, gdyż wartości x,y,z, oraz mod wskazują 0,000, bez względu czy ruszam odbiornikiem, czy nie. Czy ktoś może miał podobny przypadek? Co mogę robić źle?
×
×
 • Create New...