Jump to content

Arek

Modellers
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

575 profile views

Arek's Achievements

0

Reputation

 1. Heh, no niby proste jak już się wie🙈będę kombinował w wolnej chwili, zobaczymy co mi wyjdzie, w każdym razie póki co bardzo dziękuję.
 2. Cytat z wcześniejszego posta:nie mogę sobie poradzić z ustawieniem na jednym przełączniku 3 pozycyjnym tzn górne położenie Hover, środkowe stabilizacja i dolne knife edge, dodatkowo autopoziomowanie na chwilowym, jak to rozwiązać? Ustawione w tej chwili mam wedle jakże pomocnej instrukcji kolegi autorstwa na 2 przełącznikach + "moc" stabilizacji na potencjometrze.
 3. Kolega MAC ma rację, też miałem z tym duży problem i nie mogłem tego ogarnąć umysłem, ale jak już się zrobi to jest tak oczywiste, że aż kłuje w oczy. Tak jak wszyscy piszą musisz się przestawić na zupełnie inne myślenie w opentx - ja jeszcze się nie przestawiłem😂 nadal nie mogę sobie uzmysłowić jak ustawić to na jednym przełączniku jak w poście powyżej 😤
 4. Ogarnąłem temat i jestem niezmiernie wdzięczny za porady, ustawiłem s8r zgodnie z instrukcją, oblot się udał i teraz tak:zawis lot nożowy ok natomiast autopoziomowanie owszem działa tylko 'trzepie' modelem na zasadzie wachlowania sterem wysokości, zmiana czułości stabi nic nie wnosi. Kolejna rzecz to nie mogę sobie poradzić z ustawieniem na jednym przełączniku 3 pozycyjnym tzn górne położenie Hover, środkowe stabilizacja i dolne knife edge, dodatkowo autopoziomowanie na chwilowym, jak to rozwiązać? Wedle instrukcji wszystko ogarniam ale własną inwencję mam znacznie ograniczoną, jestem już w sumie starszym panem i nie do końca sobie radzę z filozofią opentx, jeśli już coś raz zrobię to potem jest proste ale wymyślenie od początku sprawia problem, jeśli więc ktoś byłby uprzejmy popełnić coś na wzór instrukcji na dwóch przełącznikach i stworzyć takową przy moich założeniach tzn 3 pozycję + chwilowy autopoziomowanie byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodatkowo jestem w stanie odwdzięczyć się również ale to na priv
 5. Czyli jeśli dobrze rozumiem to jeśli kolejność kanałów mam KWGL, na prawym drążku gaz i lotki a na lewym wysokość i kierunek to w mikserze muszę przypisać drążki do odpowiednich kanałów? I tak jeśli w s8r na 1 kanale mamy Ail1 to do ch1 w mikserze przypisuje prawy drążek (ruch lewo i adekwatnie na 5 kanale Ail2 to w prawo); na 2 kanale Ele to do ch2 w mikserze przypisuje lewy drążek ( ruch góra - dół), itd. dobrze kombinuję??
 6. Witam, jestem w trakcie walki z s8r (wykonałem aktualizację bo nareszcie się pojawiła, przeprowadziłem kalibrację, zbindowalem i zamontowałem w modelu podpinając serwa) i teraz - jest napisane, że do prawidłowego działania wymaga odpowiedniej kolejności podłączenia serw jak opisane na odbiorniku. I teraz jak to się ma do Mode1? Jeśli podpiąłem serwa adekwatnie do opisu to wychodzą głupoty w sterowaniu czyli lotka działa wraz ze sterem kierunku itp. Jak to rozwiązać? Podłączyć do odbiornika tak jak zwykle czyli w kolejności KWGL I 5 kanał druga lotka czy pozmieniać gdzieś kolejność kanałów? Gdzie? Na wejściach? Wyjściach?
 7. Angielski niby jako tako ogarniam aczkolwiek jakoś mi to umknęło 🤔
 8. Jeszcze w kwestii bindowania, jak kolega napisał w jednym z postów, jeśli zaktualizowałem moduł nadawczy do najnowszego accst V2 i S8R do ostatniej dostępnej na stronach frsky wersji to nie uda mi się zbindowac w d16? I co do bindowania, ustawiam w nadajniku zakres wysyłanych kanałów i po wciśnięciu bind wyświetla się tabelka 1-8 telemetry/off, 1-16 telemetry/off co tutaj wybieram?
 9. Oj frsky ma chyba duuużo do dopracowania, Freelink w końcu udało się odpalić, teraz wszystko zapisuje w odbiorniku, natomiast musiałem wyłączyć do instalacji antywirusa bo rozpoznawał aplikacje jako zagrożenie, dziwna sprawa. Po instalacji i włączeniu antywirusa nadal sygnalizuje on że Freelink jest niebezpieczny.
 10. Hmm no więc tak: ostatnia i jedyna dostępna w historii aktualizacja s8r jest 2019.05.31 nowszej nie ma(coming soon) starszej również, freelink się nie instaluje(błędny plik instalatora) . Co w zaistniałej sytuacji? Poprosiłbym o wskazówki bądź jakąś konstruktywną odpowiedź od frsky za pośrednictwem 77hobby, nie chce już powielać tematu w pomocy technicznej.
 11. Witam ponownie, jak w tytule, podpinam przez STK w trybie config S8R, com ustawiony, odczytuje ustawienia potwierdzając na zielono że odczytane, ustawiam typ skrzydła, odptaszkowuje quick mode, kalibruje, (jest jakiś komunikat że została zakończona kalibracja czy poprostu kończy się ją po wszystkich pozycjach odbiornika?) I teraz klikam write, wyświetla się tip: writing configuration na czerwono i tak świeci i świeci, zakończenie połączenia i ponowne połączenie pokazuje że zmiany nie zostały zapisane czego można się spodziewać po widniejącym cały czas komunikacie. Możliwa przyczyna??
 12. Problem został rozwiązany, kilkukrotne szybkie przełączenie 3pozycyjnego pomiędzy trybem AVCS a wyłączony spowodowało skalibrowanie sterów i teraz wszystko działa bez zarzutu, ostatnio ciągle wieje po przełączeniu w tryb AVCS i locie nożowym pod wiatr, odpowiednim ustawieniu gazu spowodowalo, że model stał w miejscu niejako przyklejony do nieba, widok dla osób postronnych bezcenny tym bardziej że ręce rozłożyłem na boki nie dotykając aparatury👍
 13. Wszystko posprawdzalem, usuwałem model, konfigurowałem wszystko od początku i niestety bez zmian, wszystko wskazuje jednak na uszkodzony stabilizator, (model o wadze 220gr - już ulotniony - przy wietrze 20km/h stabilizacja w normalnym trybie działa rewelacyjnie), można powiedzieć "wyłącza wiatr". Dziwne tylko jest to, że problem powstaje tylko i wyłącznie w trybie AVCS. Póki co temat otwarty może ktoś kiedyś natrafi na temat i rozwiązał już taki problem bo pozostaje jednak jeszcze jakiś procent mojego błędu, nie mam jednak drugiego takiego stabi na podmianę. Jeszcze raz dziękuję za włożony trud aby spróbować mi pomóc.
 14. S8R włożyłem do innego modelu (ParkMaster) i tam czeka na konfigurację natomiast tak jak pisałem wcześniej do tego papirzoka jak nazywam tę cienką piankę chciałem włożyć coś jak najlżejszego, poza tym ten stabi kupiłem wcześniej niż S8R i stwierdziłem że trzeba go też gdzieś wykorzystać.
 15. Różnicowość i reszta "bajerow", wariometr w motoszybowcu to w innych modelach. W tym postanowiłem sprawdzić działanie stabilizacji, czeka mnie jeszcze konfiguracja S8R- tutaj nie powinno być chyba problemu bo bardzo dokładnie jest to opisane w instrukcjach natomiast będę musiał zmienić soft w rx na noneu i tego bardziej się obawiam, odbiegłem od tematu, jutro może będę miał więcej czasu i natchnienia do dalszej walki, dam znać. Stawiam jeszcze na jedną rzecz, przy ustawieniu rewersu na lotkach zamiast zmieniać te rewersy drążkiem rudder jak w instrukcji jakoś tak odruchowo przytrzymałem drążek aileron i być może to jest przyczyna, przed chwilą właśnie zaskoczyłem przeglądając po raz n-ty manual. Swoją drogą nielogiczne zmieniać kierunek działania każdego steru drążkiem kierunku.
×
×
 • Create New...