Jump to content

RookFPV

Modellers
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tego co piszesz to operacie dobrze wykonujesz natomiast po tym co robisz po prostu odłącz donga z zasilania i wyjdz z opcji bindowania a najlepiej apke odpal od nowa. potem odpal apke i wsadz donga do usb żeby go zasilić i myśle że będzie działać
 2. To chyba niema znaczenia ja wyłączałem najpierw odbiornik z zasilania
 3. Fakt do zbindowania nie trzeba mieć ustawionych portów wystarczy samo zasilanie odbiornika. Flashowanie odbiorników frsky jest problematyczne bo trzeba je wpinać w miejsce modułu do apki wgrywać soft dla danego odbiornika a następnie odpalić flashowanie !!!ZEWNĘTRZNE!!!!! jeśli się pomylisz i odpalisz firmware dla RXa na INTERNAL to będziesz miał problem z modołem XJT w taranisie frsky już dawno powinien zrobić to bezprzewodowo ale to tylko tyle z minusów. Jeśli działa i jest ok to zostaw tak na razie i przeglądaj sobie po woli tutoriale, co i jak flashować na przyszłość. Dla kompletnie nowego użytkownika może wydawać się że jest tego zbyt wiele ale z czasem przyjdzie samo. Co do procesu bindowania to dokładnie w R9 nie wiem jak to wygląda ale podejrzewam ze standardowa procedura frsky. 1 Włączamy bindowanie w apce. 2 Trzymamy F/S na odbiorniku 3 Włączamy zasilanie odbiornika po kilku sekundach puszczamy przycisk F/S 4 Wyłączamy zasilanie odbiornika i wychodzimy z trybu bindowania po ponownym włączeniu odbiornika aparatura powinna go widzieć ps. zawsze tak robiłem z odbiornikami R-XSR oraz XSR i zawsze działało bez zadnych problemów z ninnymi do czynienia nie miałem od frsky.
 4. Wszystko jest kompatybilne w 100%. 1.W Companion zaznaczyłeś ptaszkiem na "R9" podczas wgrywania OpenTX ? 2.Wgrałeś nowy firmware do modułu i odbiornika ? (Raczej nie jest to koniecznie jeśli kupiłeś z 77hobby) ale jest nowy flex firmware nie wiem czy go masz. 3.Na pewno dobrze masz ustawione porty w FC dla odbiornika ? co do swiczy i przycisku to nie mam pojęcia w crossfire głowny przycisk na module służy do jego zresetowania gdy kliknie się szybko 5 razy coś jak w e papierosach żeby zablokować lub odblokować.
 5. RookFPV

  Złącze IPEX

  Większość instrukcji mówi żeby np. klejem na gorąco zakleić złącze IPEX w odbiorniku tylko po co ? pomijam fakt że można to zrobić dla bezpieczeństwa aby się nie rozłączyło w co wątpię, ale podobno ma to wpływ na działanie odbiornika że niby odsłonięte łącze IPEX ma zły wpływ na odbiór sygnału? czy to prawda ?
 6. RookFPV

  X9D+ zwolnił?

  Podbijam temat tylko dlatego że podczas przeglądania rożnych forum zagranicznych, spotkałem się z teorią ze niby po tym update spowolnione zostało wywoływanie skryptów ? PS."Temat dotyczył ustawień crossfire TX RX z poziomu skryptów LUA " Osobiście odkąd mam taranisa x9d+se nigdy nie miałem z nim zadnych problemów, dla mnie jest to najbardziej kompatybilna aparatura z tym co jest na rynku, nie byle jaka i najlepsza cenowo.
 7. RookFPV

  ESC Neuron 60

  Darek_ch Czy próbowałeś podłączyć na innym PC ? Czy używałeś różnych kabli usb ( niektóre nie są transmisyjne np.: z jakieś starej ładowarki do tel) Mi takie problemy często się zdarzały i to w rożnych urządzeniach często wystarczyło po prostu uruchomić od nowa PC ponadto jeśli się nie mylę bo neuron 60 nigdy nie miałem, natomiast rożne ESC ustawiałem w blheli blheli32 i do tego wymagane było podłączenie głównego zasilania z pakietu , bez tego ani rusz.
 8. Prawdę powiedziawszy testowałem nagrywarkę i True-D nie mniej jednak wyciąłem ten odcinek prostego przelotu ok 450 metrów, myślałem że jakieś wnioski wyciągnąć można z tego no ale ok następnym razem zrobię test w polu na stałych wysokościach filmik podeślę nawet jeśli wynik będzie zadowalający na tym paśmie tylko trochę bojęsię odlatywać do momętu w którym dostanę pierwsze ostrzeżenie ponieważ zawsze gdy zawracam to RSSI spada podczas zawracania. Boję się efektu w którym dostanę pierwsze ostrzeżenie a podczas zawracania nastąpi zbyt durzy spadek RSSI i stracę łączność, po tym materiale który wrzuciłem można jednak zauważyć że RSSI z 90+ na 60+ spada błyskawicznie a później utrzymuje się dość długo nim spadnie o kilka kolejnych wartości.
 9. MAK Na początku odlatuję na ok 450 metrów zobacz na RSSI czy twoim zdaniem jest w porządku. ps.Odbiornik to RXSR a na wierzy kościelnej jest masa przekaźników GSM i prywatnych dostawców internetowych LTE itp. Dodatkowo siedzę na krzesełku apka na kolanach za drzewkami tymi małymi)
 10. Dzięki panowie za odpowiedzi. MAK tak jak pisałem powyżej przy 500m RSSI ok 60 mógłbym je poprawić ale...latałem w terenie zabudowanym dookoła pełno sieci trakcji itp. Do znacznej poprawy linku RC doszło w zasadzie dzięki temu ze nie siedziałem pod drzewkiem w cieniu(apka bardzo blisko ziemi) poza tym antenki mógłbym dać na górę ale nie chcę ponieważ to racer typowy i wolę mieć je na tyrkotkach przy ramionach (dodatkowo osłonięte folią termokurczliwą nie wiem czy ona powoduje pogorszenie linku nie sprawdzałem) KOMARKUS przyznam szczerze że nigdy nie zapisywałem loga na karcie sd w taranisie, zawsze korzystałem z BlackBoxa a co do GPSa to pewnie fajna sprawa ale nie chce wagi dokładać niedawno kupiłem ramę kopisa2 aby go odchudzić dron bez kamery zapisuje w BlackBoxie przyspieszenie dochodzące do 7G kop jest niesamowity z kamerką i mocowaniem ok 130gram dodatkowej wagi już tylko 5,6G max, można flipy kręcić frajda jest. Poprzednia rama była cięższa tylko o niecałe 40 gram. a żeby tego było mało pakiety których używam nie wykorzystują w pełni potencjału latam na 1300mAh 75c a powinienem co najmniej 1500mAH 100-120c mam jeden pakiet 1550mAh 75c i pomimo że jest ciut cięższy od 1300mAh to latam ciut dłużej i odczuwalnie jest więcej mocy nie jest to jakiś kosmos ale jest to już wyczuwalne. Na tylnym ranieniu z lewej i prawej antenki wzdłuż tyrkotek pod folią termokurczką
 11. Powtórzyłem dziś test w wolnej przestrzeni, przy 20-30m zaczęły pojawiać się alarmy krytyczne do utraty telemetrii musiałem przejść do ok 50 metrów, wtedy rssi spadało do 35 i potem tylko było "telemetry lost". W praktyce gdy odleciałem na 500m w polu na wysokości ok50-100m. RSSI oscylowało w granicach 60, przy gwałtownym zawracaniu tylko w OSD mrygneło na ok 50 +- z tego co czytałem RSSI w odbiornikach frsky spada logarytmicznie więc opis zasięgu 1.5km w odbiornikach R-XSR jest zgodny pod warunkiem ze mamy "czysty" teren do latania i dobrze ustawione anteny... Nie jestem pewien jednak czy mam dobrze ustawione RSSI w apce ponieważ aby mieć je w OSD musiałem puścić RSSI na jeden kanał i odpowiednio wyskalować w apce, zrobiłem wszystko tak jak na swojej stronie Oscar Liang czy Joshua Bradwell. W zasadzie niemiałem nigdy problemów z zasięgiem przy lataniu do okoła "śmietnika" byłem po prostu ciekaw jaka jest granica miedzy alarmem o niskim RSSI a utratą telemetrii w praktyce. czasem się zdarza że gdy latam miedzy gęstymi drzewami i wracam do "bazy" apka wskazuje ze największy spadek RSSI wynosił 42 natomiast podczas lotu zadnego alertu niebyło a kątem oka obserwując rssi w osd nie widziałem aby spadało poniżej 60 max 55 ps. po tym zwątpiłem czy apka na pewno informuje o alertach więc zostawiłem włączonego quada w domu zamkniętego w osobnym pomieszczeniu z dala od okien i wyszedłem z apką poza dom, musiałem przejść kilkadziesiąt metrów za inny dom aby usłyszeć sugnał o niskim rssi 44 (nie powtarzałem testu 1do30 specjalnie chciałem doprowadzić do alarmów w normalnym trybie) MAK z tego co piszesz to powinienem bez obaw latać na tym odbiorniku do pierwszego alarmu lub spokojnie do 1km powinno dać rade
 12. RookFPV

  Hej

  Jak dla mnie najfajniejsze hobby w stosunku do ceny zapraszam do obejrzenia mojego kanału z lotów na YT nazwa Rook FPV pozdrawiam
 13. RookFPV

  Hej

  Spoko Ja pierwszy raz w FPV wystartowałem niespełna rok temu od razu racery fpv
 14. RookFPV

  Hej

  To o jakiej nowej dziedzinie pisałeś? bo z tego co teraz napisałeś to Ty stary wróbel w modelarstwie jesteś
 15. RookFPV

  Hej

  Witaj a latałeś już jakimiś zabawkami czy od razu chcesz próbować "pełnowymiarowych" quadów etc.?
×
×
 • Create New...