Jump to content

modelhobby

Modellers
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Znalazłem na YT coś takiego. Jest tam całe wnętrze ale tego gniazda nie widać. Przy tym gnieździe widzę chyba tranzystorki i scalaczek SMD. Możesz pod lupą sprawdzić czy nie ma tam zwarcia. Przełącznik może tam steruje kluczem tranzystorowym i tam może być jakieś zwartko. Czasem element jest krzywo przylutowany. Ojcem Chrzestnym wirtualnym oczywiście.
 2. Nie wiem jak jest w twoim radiu ale u mnie jest coś takiego jak "MONITOR KANAŁÓW" gdzie pokazuje aktualną wartość kanałów. Jeżeli odepniesz od płyty ten źle działający SA a dzielnik napięcia tego kanału jest na płycie nie przy przełączniku to jeżeli na płycie jest OK to na wyświetlaczu powinno się pokazać NEUTRUM tego kanału. Możesz też odpiąć ten dobrze działający i sprawdzić jak to wygląda na monitorze. Sprawdź na tym dobrym SB napięcia . Na skrajnych pinach SB masz napięcie 3,5V. W pozycji środkowej SB na środkowym pinie względem masy powinno być 1,75V ( sygnał do procka) bo tak ustawia napięcie dzielnik napięcia z oporników. To samo powinno być na SA. Sprawdzałeś ten SA na innym modelu ustawionym od nowa w radiu ? Podstawa to sprawdź te napięcia jeżeli nie są OK to trzeba szukać w oprogramowaniu , jeżeli jest złe to coś nie tak jest na płycie. Możesz też zrobić reset radia ,kalibrację i wtedy sprawdzić . Czasem w pamięci mogą zostać jakieś śmieci. Miałem podobny problem w TG 9x wędkarza. Według ustawień przełącznik nie miał prawa działać bo nie był nigdzie podpięty programowo a i tak mieszał w innych ustawieniach ale łódka pływała i to było najważniejsze. Możesz zadzwonić bo szybciej się coś ustali. 697 74 24 90 Andrzej.
 3. Dla sprawdzenia jeszcze wypnij fizycznie SA z płyty. Jeżeli na płycie jest OK to na DISPLAY powinna się pokazać pozycja 1500us , jeżeli coś jest nie tak to dalej będzie 1000us.
 4. Może ktoś by zrobił zdjęcie tych wtyczek i kabelków na przełączniku to przynajmniej wyeliminowałbyś fizyczne połączenie kabelków. Ja mam TARANISA X9D więc chyba będzie inaczej.
 5. To reasumując wygląda że fizyczne wejście SA na płytce nie działa prawidłowo .Może być jakieś zwarcie na płytce. Warto sprawdzić widok od strony druku. Przy lutowaniu ręcznych kabelków i innych elementów na płytce można zauważyć małe kuleczki cyny, widziałem to w różnych nadajnikach. Możesz zrobić jakiś nowy model w nadajniku i sprawdzić ten przełącznik. Zmieniłbym też wersję SA z 3 pozycyjnego na 2 pozycje i zobaczył czy coś się zmieniło.
 6. Sprawdź dokładnie ten przełącznik omomierzem. W pozycji środkowej PIN środkowy nie może mieć połączenia ze skrajnym PINEM. Przy pozycji skrajnej dolnej czy górnej PIN środkowy może być zwarty tylko z jedną stroną. Z tego co pisałeś wcześniej wychodzi że przełącznik jest uszkodzony. Jak dla mnie patrząc na schemat tego przełącznika to PIN 2 (środkowy) nie rozwiera się w pozycji środkowej z PINEM 3 . Rozwarcie następuje dopiero gdy przełączysz przełącznik w drugą skrajną pozycje i nastąpi zwarcie PIN 2-1.
 7. Sprawdź jak masz kabelki podlutowane na przełącznikach. Skrajne piny lutownicze przełącznika to zasilanie ,może być w zakresie 3,3V - 5V. Środkowy pin lutowniczy podaje napięcie na procesor. W pozycji środkowej jest to połowa napięcia referencyjnego podpiętego do skrajnych pinów lutowniczych. Kolejność kabelków może być zła i tu jest problem ale to zależy od obwodu drukowanego. Z kolorkami bywa różnie ,widziałem że PLUS nie zawsze jest CZERWONY chociaż tak raczej powinno być . Woltomierz prawdę powie. Poniżej masz schemat jak to jest robione w nadajniku.
 8. Myślę że instrukcja ze strony sklepu pomoże ,chyba że już ją przeglądałeś: https://77hobby.pl/pobieranie/frsky_pl/FrSky_S6R_S8R_PL_77HOBBYv12.pdf
 9. Dlatego do takich pomiarów używam miernika analogowego ( wskazówkowy) lub oscyloskop. Jeżeli chcesz wykorzystać ten regulator a okaże się że BEC w nim jest do d.py to a wystarczy do zasilania procka samego ESC to wypnij czerwony przewód z wtyczki do odbiornika i zastosuj zewnętrzny dobry BEC
 10. Wypnij wszystkie serwa i sprawdź z samym regulatorem działanie odbiornika, później wpinaj jedno serwo sprawdzaj potem drugie i tak dalej. Woltomierz prawdę powie. Serwo bez obciążenia jak jest uszkodzone też obciąża BECa i napięcie spada.
 11. Może masz niezgodną wersję oprogramowania modułu 2,4GHz nadajnika i odbiornika. Są wersje międzynarodowa i EU.
 12. Przecież prościej jest chyba wyłączyć wewnętrzny moduł. Jak używam zewnętrzny moduł lub jestem wpięty do symka to wewnętrzny jest na OFF.
 13. modelhobby

  3 pozycyjny switch

  To działa jakby przełącznik był dwu pozycyjny? Podpinałeś inny przełącznik ,może ten jest uszkodzony a może coś robisz nie tak. Podpięcie przełącznika pod kanał jest bardzo proste.
 14. Wygląda jakby napięcie BECa spadało pod obciążeniem. Trzeba podpiąć woltomierz i sprawdzić napięcie. Uszkodzone serwo też potrafi obciążyć BECa i napięcie spadnie poniżej 3V. Wypinaj serwa i sprawdzaj co się zmienia. Pomiary i wszystko będzie jasne.
×
×
 • Create New...