Jump to content

modelhobby

Modellers
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Prawdę mówiąc nie bardzo wiem co Ci nie działa z tymi dźwiękami ale jezeli chodzi np.o klapy to ja tak przypisuję. Dźwięk zawsze mi działa jezeli przełacznik zmienia pozycję.
 2. Ja mam Taranisa X9D chyba 2013 lub 14. Teraz mi się przypomniał taki przypadek. Używam wersji 2.0.20 i wszystko działa , ale dawno temu zmieniłem wersję na 2.2 bo kolega kupił odbiorniki w wersji EU i potrzebował żeby je przeprogramować do wersji międzynarodowej nie EU. W tej wersji można to zrobić z nadajnika kabelkiem z gniazda modułu zewnętrznego. Wszystko mu zmieniłem bez problemu. Potem się zawiesił nadajnik w domu (ekran ciemny), wyłączyłem ,załączyłem wszystko wróciło do normy. Potem sytuacja powtórzyła się na pikniku. Wróciłem do poprzedniej wersji i tak zostawiłem. Nie pamiętam tylko
 3. Jeżeli da się odczytać tą kartę z nadajnika to może skopiuj ją na nową kartę i zobacz co się będzie działo. Jeżeli to się zawsze powtarza gdy model jest już na ziemi to wygląda że ta sytuacja powtarza się zawsze po jakimś konkretnym czasie. Załącz nadajnik i czekaj czy się sytuacja powtórzy.
 4. Może nie potrzebnie to opisałem bo to dotyczyło Radiomastera i Radiokinga a tu Forum tylko FRYSKY. Sprzęt FRYSKY widocznie ma to samo jak piszesz. Jest jakiś powód że się nie binduje, zapewne ma problem wersji oprogramowania modułu.
 5. A jeżeli chodzi o D16 to miałem taki przykład że musiałem wybrać D16 (Clone) i odbiornik zaskoczył. Przechodząc miedzy dostępnymi protokołami D8 , D16 ,przeskoczyłem na D16(Clone) i dioda w odbiorniku zasygnalizowała połączenie.
 6. Nadajniki typu "lite" nie obsługują wszystkich systemów jak wersje nie "lite". sam Sprawdzałem na nadajnikach typu Radiomaster i Radioking. W menu nadajnika jest wybór systemu (ja potrzebowałem bindować system AFHDS2) ale odbiornik się nie zbinduje. Wersja nie lite binduje się bez problemu. Sprawdź dokładnie w opisie nadajnika.
 7. Do magistrali SBUS możesz podpiąć tylko programowalne serwa pracujące po tej magistrali. Serwo musi wiedzieć który kanał "ma czytać"
 8. Dokładnie jest tak : 1 KB = 210 B = 1024 B 1 kB = 103 B = 1000 B
 9. To jest zapewne jakaś pozostałość ( nie poprawiona) po tym jak kiedyś pliki bin. były dużo mniejsze i system Open TX widział max. 2MB i z tego przeliczał wolne miejsce. Teraz pliki są większe więc nie widzi wolnego miejsca i pokazuje 0.
 10. Robert jeżeli masz na myśli zakładkę "Wyjścia" to tam ustawienia kanałów są przypisane do danego kanału na sztywno. Zrób to ręcznie.
 11. Takiego rozwiązania raczej nie znajdziesz. Nie spotkałem się z czujnikiem magnetycznym dla tego systemu. Takie czujniki ma radio FS i6 ,8 ,10. W tym systemie można podpiąć czujnik optyczny i magnetyczny do pomiaru obrotów. Możesz też podpiąć czujnik temperatury , napięcia oraz wysokości.
 12. Zapomniałem o linku https://77hobby.pl/frsky-gas-suite-zestaw-pomiarowy-do-silnikow-spalinowych-p-257.html
 13. Robert napisz jaki masz ten czujnik i czy jest on do komunikacji przez S.Port. Może wtedy ktoś coś doradzi. Może będzie potrzebny taki układ żeby podłączyć ten czujnik. Jest do benzyny ale ma wejście czujnika obrotów.
 14. A moduł iRangex IRX4 Plus też masz w wersji LBT a może FCC ?
 15. I jak tam udało się zmusić nadajnik do poprawnej pracy ?
×
×
 • Create New...