Jump to content

modelhobby

Modellers
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To ten czujnik jest dobry czy uszkodzony?
 2. Jeżeli masz poprawnie działający czujnik zawsze możesz sprawdzić czy w pierwszej wersji połączeń działa. Trafiłeś akurat na uszkodzony moduł i tu jest problem. Jeżeli ID modułu jest prawidłowy i nie gryzie się z innymi to może faktycznie jest uszkodzony. A na wyświetlaczu pokazuje dobrze.? Dioda LED sygnalizuje że połączenia są OK?
 3. Na początek podpiąłbym ten czujnik MLVSS do pakietu BECa i sprawdził czy pokazuje prawidłowe wartości. Jeżeli masz regulator OPTO to nie koniecznie będziesz miał masę na wtyczce z regla do odbiornika ale powinna być poprzez MLVSS wpiętym do odbiornika. Wszystko pod warunkiem że tam nie ma opto izolacji. Trzeba sprawdzić omomierzem. Możesz też dla sprawdzenia podpiąć BECa pod pakiet zasilający ale tylko wtedy gdy może być zasilany z 6S.
 4. Akumulatory nie mogą być chyba naładowane , weź woltomierz i sprawdź jakie jest napięcie. To że kupiłeś wszystko nowe nie oznacza na 100% że wszystko jest sprawne.
 5. Kiedy powstawały systemy RC proporcjonalne przyjęto impulsy sterujące serwem w zakresie 1-2 ms. Teraz w epoce mikroprocesorów zakresy są trochę poszerzone ale do granic jakie wcześniej podaliśmy. Bardzo dziwne serwo że wymaga impulsów jakich chyba nie dostarczy nawet nowy nadajnik. Możesz podać jakie to serwo.
 6. Jeżeli masz nadajnik pod kontrolą Open TX to przekieruj sobie kanały w mixerach tak jak tego wymaga odbiornik i powinno być po kłopocie. Gdyby odbiornik miałby jeszcze mieć możliwość wyboru MODE to musiałby mieć bardziej skomplikowane oprogramowanie.Przy tej filozofii otwartości oprogramowania nadajników to mijało by się z celem ale to tylko moje dywagacje.
 7. U mnie w Taranisie przy normalnym ustawieniu kanałów pokazuje 988- 2012 us Przy rozszerzeniu do 125% 732 - 2268 us. Tak pokazuje na wyświetlaczu.
 8. Może pomoże: Okno "Edycja modelu" zakładka "Ustawienia" zaznacz Rozszerzone limity ( 125%) W tym samym oknie zakładka "Wyjścia" na kanale który Cię interesuje ustaw -150% do 150%. Może wtedy serwo będzie miało obrót 180 stopni chociaż taki obrót powinno mieć dla standardowych impulsów ale kto wie.
 9. Znalazłem na YT coś takiego. Jest tam całe wnętrze ale tego gniazda nie widać. Przy tym gnieździe widzę chyba tranzystorki i scalaczek SMD. Możesz pod lupą sprawdzić czy nie ma tam zwarcia. Przełącznik może tam steruje kluczem tranzystorowym i tam może być jakieś zwartko. Czasem element jest krzywo przylutowany. Ojcem Chrzestnym wirtualnym oczywiście.
 10. Nie wiem jak jest w twoim radiu ale u mnie jest coś takiego jak "MONITOR KANAŁÓW" gdzie pokazuje aktualną wartość kanałów. Jeżeli odepniesz od płyty ten źle działający SA a dzielnik napięcia tego kanału jest na płycie nie przy przełączniku to jeżeli na płycie jest OK to na wyświetlaczu powinno się pokazać NEUTRUM tego kanału. Możesz też odpiąć ten dobrze działający i sprawdzić jak to wygląda na monitorze. Sprawdź na tym dobrym SB napięcia . Na skrajnych pinach SB masz napięcie 3,5V. W pozycji środkowej SB na środkowym pinie względem masy powinno być 1,75V ( sygnał do procka) bo tak ustawia napięcie dzielnik napięcia z oporników. To samo powinno być na SA. Sprawdzałeś ten SA na innym modelu ustawionym od nowa w radiu ? Podstawa to sprawdź te napięcia jeżeli nie są OK to trzeba szukać w oprogramowaniu , jeżeli jest złe to coś nie tak jest na płycie. Możesz też zrobić reset radia ,kalibrację i wtedy sprawdzić . Czasem w pamięci mogą zostać jakieś śmieci. Miałem podobny problem w TG 9x wędkarza. Według ustawień przełącznik nie miał prawa działać bo nie był nigdzie podpięty programowo a i tak mieszał w innych ustawieniach ale łódka pływała i to było najważniejsze. Możesz zadzwonić bo szybciej się coś ustali. 697 74 24 90 Andrzej.
 11. Dla sprawdzenia jeszcze wypnij fizycznie SA z płyty. Jeżeli na płycie jest OK to na DISPLAY powinna się pokazać pozycja 1500us , jeżeli coś jest nie tak to dalej będzie 1000us.
 12. Może ktoś by zrobił zdjęcie tych wtyczek i kabelków na przełączniku to przynajmniej wyeliminowałbyś fizyczne połączenie kabelków. Ja mam TARANISA X9D więc chyba będzie inaczej.
 13. To reasumując wygląda że fizyczne wejście SA na płytce nie działa prawidłowo .Może być jakieś zwarcie na płytce. Warto sprawdzić widok od strony druku. Przy lutowaniu ręcznych kabelków i innych elementów na płytce można zauważyć małe kuleczki cyny, widziałem to w różnych nadajnikach. Możesz zrobić jakiś nowy model w nadajniku i sprawdzić ten przełącznik. Zmieniłbym też wersję SA z 3 pozycyjnego na 2 pozycje i zobaczył czy coś się zmieniło.
 14. Sprawdź dokładnie ten przełącznik omomierzem. W pozycji środkowej PIN środkowy nie może mieć połączenia ze skrajnym PINEM. Przy pozycji skrajnej dolnej czy górnej PIN środkowy może być zwarty tylko z jedną stroną. Z tego co pisałeś wcześniej wychodzi że przełącznik jest uszkodzony. Jak dla mnie patrząc na schemat tego przełącznika to PIN 2 (środkowy) nie rozwiera się w pozycji środkowej z PINEM 3 . Rozwarcie następuje dopiero gdy przełączysz przełącznik w drugą skrajną pozycje i nastąpi zwarcie PIN 2-1.
 15. Sprawdź jak masz kabelki podlutowane na przełącznikach. Skrajne piny lutownicze przełącznika to zasilanie ,może być w zakresie 3,3V - 5V. Środkowy pin lutowniczy podaje napięcie na procesor. W pozycji środkowej jest to połowa napięcia referencyjnego podpiętego do skrajnych pinów lutowniczych. Kolejność kabelków może być zła i tu jest problem ale to zależy od obwodu drukowanego. Z kolorkami bywa różnie ,widziałem że PLUS nie zawsze jest CZERWONY chociaż tak raczej powinno być . Woltomierz prawdę powie. Poniżej masz schemat jak to jest robione w nadajniku.
×
×
 • Create New...