Jump to content

komarkus

Modellers
 • Posts

  207
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

komarkus's Achievements

10

Reputation

 1. Podałeś mało danych. Sprawdź czy masz ustawione dobre jednostki we właściwościach czujnika. Wygląda, że masz ustawione ampery zamiast metrów. Telemetry -> Alt -> Edit -> Unit => m
 2. Bo blinda tandetna i ryksztosuje (zabytkowy cytat Pana Majstra) 🤣 . Zaśmiecam, ale nie dałem rady się powstrzymać.
 3. Może lepiej ustawić failsafe na kontrolerze? Łańcuch sterowania (braku sterowania) będzie krótszy. A odbiornik ogólnie (w testach zasięgu) zachowuje się poprawnie?
 4. komarkus

  telemetria frsky

  Aaa, to masz ARCHER R8 PRO. Czujniki podane wyżej zadziałają.
 5. komarkus

  telemetria frsky

  Sądzę, że masz jednak odbiornik RX8R Pro - GPS v2 da Ci pomiar szybkości i wysokości wg GPS-a https://77hobby.pl/frsky-czujnik-smart-port-gps-v2-p-22.html - ASS-70, ASS-100 za pomocą rurki Pitota da pomiar prędkości względnej wg powietrza https://77hobby.pl/frsky-ass-100-czujnik-predkosci-w-powietrzu-p-83.html - czujnik-wariometr da pomiar wysokości i prędkości pionowej https://77hobby.pl/frsky-czujnik-wariometr-wersja-wysokiej-rozdzielczosci-smart-port-p-21.html Tu masz dostępne sensowne czujniki: https://77hobby.pl/czujniki-smart-port-c-1_10.html Nie postarałeś się Wszystko tam napisane.
 6. Nie widzę nic szczególnego. Spróbuj podmiany karty SD na nie większą jak 32GB i świeżo sformatowaną na FAT32. Upewnij się, że nadajnik potrafi czytać pliki z SD. Spróbowałbym jeszcze aktualizacji modułu RF na ACCESS. Na obudowie nadajnika masz co prawda napisane ACCST, ale Q X7 występują w obu wersjach i być może coś się zamieszało ...
 7. Nagraj telefonem filmik i wrzuć na YT - co i jak robisz. Unikniemy zgadywanki.
 8. Wydaje mi się, że pobrałeś i użyłeś lua dla aparatur z wyświetlaczem tekstowym (Taranisy). Dla X12s potrzebny jest skrypt "przerobiony" na wyświetlacz graficzny, który zamieszczono w komentarzach dla podanej strony. Daj na prv swój mail, to podeślę Ci dobry działający skrypt dla X12s.
 9. Nie opisałeś sposobu, w jaki robisz aktualizację. Trudno coś podpowiedzieć. A baza wiedzy jest Ci znana? https://77hobby.pl/warsztat-frsky-nc-1.html PS. Coś podobnego pojawia się podczas niepoprawnej aktualizacji za pomocą programatora (np. STK) i programu "frsky_update_sport". W procedurze jest taki haczyk, polegający na tym, że aktualizowany odbiornik podłącza się dopiero po wybraniu fw.
 10. Przeprowadziłem eksperyment na X9E i X12S. Nie udało mi się uzyskać "efektu" wyłączenia. "Ale będę apelował ... "
 11. Szukałem o gimbalach, a znalazłem to: Autor filmu miał podobny problem, jak opisany przez Jerzego. W locie OK, po lądowaniu i przy podnoszeniu modelu czasem następowało nagłe samoczynne zejście nadajnika. Autor pokazuje eksperyment ... z elektrostatyką. Jestem w szoku. Nie latajcie X9E w sweterkach plastikowych! Może jakiś uziom załatwiłby problem Powtórzcie eksperyment na swoich nadajnikach, nie tylko X9E.
 12. Dzięki za link. Dokonam analizy i jeszcze zastanowię się nad tą opcją. PS. Wpis zrobiłeś po polsku, zrozumiale. Nie łap się za głowę, bo wytrzesz sobie włosy. Trzynasto-zgłoskowiec nie jest wymagany Zdarza mi się robić podobne wpisy i wiem ile potrzeba zachodu.
 13. Jerzy, zrobiłeś super opis. Mam również dylemat z niestabilnymi gimbalami w X9E. Powtórzę Twoją operację. Chciałbym pójść dalej i wsadzić drążki akcesoryjne do X12s: https://77hobby.pl/frsky-drazek-do-horus-x12s-z-przyciskiem-i-przelacznikiem-2-poz-p-154.html plus drugi z potencjometrem (aktualnie nie widzę w sklepie). Gwint M4 w gimbalach M9 zapewne jest, ale czy jest przelot do wnętrza na kabelki przełączników/przycisków/potencjometru? MAK, może lepsze będą drążki przeznaczone dla X9E: https://77hobby.pl/frsky-drazek-do-taranis-x9e-z-potencjometerem-p-150.html
 14. Change FrSky ISRM Mode (EU/LBT & FCC) via LUA Script Ewentualnie daj na PW swój mail, to podeślę. Tam jest kilka skryptów, nie pamiętam, który wziąłem.
 15. FW najnowsze mam oczywiście. Dla porządku dodam, że dla RSSI w trybie ACCESS zaleca się zmianę "Low alarm" / "Critical alarm" na wartości 35/32.
×
×
 • Create New...