Jump to content

komarkus

Modellers
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy może "konsultowałeś" swoje wnioski z forami zagranicznymi? Problem, jeśli istnieje, byłby dość ważny dla użytkowników S6R, byłby prawdopodobnie już rozkminiany "na świecie". Sam posiadam, ale jeszcze nie używałem.
 2. Ja mam włączone logowanie na SD ważnych parametrów, w tym RSSI. Po lataniu logi można na spokojnie przeanalizować na Logs w Companion, na wykresie. Widać wtedy co się działo z RSSI i jakie były w tym czasie inne parametry. Bardzo dobre, polecam, ja często analizuję loty. Do analizy RSSI przydaje się posiadanie na pokładzie GPS, wtedy możemy mieć ważne dane o odległości 2D, 3D i wysokości. Dla Horusów z graficznym ekranem jest dodatek/skrypt LUA - "Graph", który na bieżąco podczas lotu rysuje wykres przebiegu wybranego parametru, np. RSSI. Łatwiej jest wtedy śledzić podczas lotu zadany parametr i wyciągać wnioski.
 3. Dzięki, czuję się uspokojony. Przez 2,5 roku z Horusem nic mi nie "spadło", i niech tak zostanie Ale jeżeli model się wczyta z uszkodzonej SD z błędem i nie będzie np. rewersu na drążku? Można nie zauważyć przed starem.
 4. Prawda, ale niepokój pozostaje, skoro SD potrafiła "zawinąć" ikonki z ekranu. Po jednym z uruchomień nawet drążki nie reagowały. To dopiero tajemnica. Kilkukrotnie wgrywałem różne firmware różnymi sposobami (ikonek ciągle brakowało), zanim stwierdziłem problem z SD.
 5. Od kilku dni mamy stabilny OpenTX 2.2.4 Miałem z nim na Horusie x12s mały problem. Zginęły mi prawie wszystkie ikonki zakładek w SYS i MDL. Problem tkwił w karcie SD, trochę kiksowała. Trochę to dziwne. Sformatowałem SD, wgrałem zawartość na nowo, na razie jest OK. Kiedyś już inna SD padła mi całkowicie, jest nieodwracalnie uszkodzona. Trochę mnie SD niepokoją.
 6. Po prostu dodaj kolejny tryb włączany tym "innym" przełącznikiem dwu-pozycyjnym, w którym będziesz aktywował Home Lock.
 7. Trochę to dziwne, że poprzez kabelek możesz manipulować plikami na SD, a tymczasem Horus nie widzi tej karty. Moim zdaniem albo robisz jakiś katastrofalny błąd, albo masz niesprawny nadajnik. Spróbuj powalczyć z kartą SD, ona może wprowadzać zamieszanie. Musi być widoczna dla nadajnika. Spróbuj ją sformatować z nadajnika, z PC, ma być Fat32. Podmień kartę na inny egzemplarz. Napisz jeszcze, czy już wcześniej aktualizowałeś radio z powodzeniem i jaki masz aktualnie system w Horusie.
 8. Skoro zadig i kabelek USB jest dobry, to powinno zadziałać. Może robisz jakiś rutynowy błąd z zadigiem? Pomęcz go (deinstalacja, instalacja, opcje). Nie mam pomysłu. Może napisz więcej, jak robisz, jaki masz sprzęt i wersje oprogramowania, może coś się nasunie. Aktualizację można przeprowadzić też poprzez kartę SD. Ale ja tak nie robiłem, więc nic nie podpowiem.
 9. Potrzebny jest Ci "zadig". Szczegóły są np. tu: https://77hobby.pl/uaktualnienie-opentx-w-trybie-stm32-n-14.html Skoro zmieniło się u Ciebie dużo, zacznij od: https://77hobby.pl/warsztat-frsky-nc-1.html
 10. komarkus

  Telemetria X4R

  A1 - to zaszłość z czasów odbiorników "analogowych" poprzedniej generacji, to port pomiaru napięcia na odbiorniku, A2 - jak wyżej, port pomiaru napięcia pakietu napędowego. W nowych odbiornikach X i S one zasadniczo nie mają zastosowania. O podstawach czujników napisano tu: https://77hobby.pl/telemetria-opentx-21-n-18.html Nie mam Q X7, ale gaz da się ustawić jako pasek z opisem w %. Zdaje się, że to powinno być w "Display", "Screen" ustawiony na "Bars", poniżej wybrany "Thr" z parametrami zakresu. Popróbuj. Może ktoś podpowie dokładniej.
 11. Trochę potestowałem Twoją produkcję cz. Uważam, że ichnia gramatyka jest za mało podobna. Lepsze jest pl, mimo błędów. Co mamy na cz: - minus zero przecinek dwie metra (volta) - dwie przecinek dwie metra - dwadzieścia dwa metrów, pięćdziesiąt dwa metrów, sześćdziesiąt trzy metrów - jeden godzina trzydzieści minut - pięć przecinek dwie wolta - dwadzieścia dwa metrów na sekundę, dwadzieścia dwa woltów, dwadzieścia dwa przecinek dwie wolta - dwadzieścia dwa decybeli (ów) Głos jest OK, jednak trzeba się oprzeć na pl (... iż swój język mają). Potrzebny jest kumaty człowiek, który to rozpracuje w dobry algorytm i zrobi nowe (lub poprawi stare) tts_pl.cpp dla OpenTX 2.2.3? Robota "tylko dla orłów". PS. Zmień db2.wav z "decybelów" na "decybeli".
 12. Crow to inaczej butterfly (motyl), czyli hamowanie klapami i lotkami w szybowcu (klapy w dół, lotki w górę). Co do tłumaczeń, możesz sobie porównać swoje z "mapkami" do programu OpenTXSpeaker: https://drive.google.com/open?id=148JNXcoOlq9H4gn3ZkUTi95OXBecvvPU A opis masz na dole strony tutaj: https://kowalscyrc.wordpress.com/opentx-komunikaty/
 13. Z tego co widzę, poszedłeś drogą tłumaczenia komunikatów systemowych en na pl 1:1. Czyli ustawienie języka dajesz na en i rezygnujesz z gramatyki polskiej? Dobrze rozumiem? Komunikaty niesystemowe mocno spersonalizowałeś (chodzi mi o nazewnictwo). W ten sposób dotychczasowe oprogramowanie komunikatów trzeba poprawiać, np. tryby lotu w oryginale nazywają się "fm-1.wav" (do 8), a u Ciebie "Tr-1.wav" (4-8, brakuje 1-3). Jest tego więcej. Wydaje mi się, że bezwzględnie warto trzymać się nazewnictwa plików z oryginału (en), bo powstanie spore zamieszanie i każdy będzie miał swoją wersję, która będzie niekompatybilna z innymi. Trudno będzie skorzystać z paczki, bo konieczne będzie przeprogramowanie części komunikatów w nadajniku lub pozmienianie nazewnictwa plików. Opisz swoją "technologię" tworzenia komunikatów, może jest nowatorska, może komuś się przyda.
 14. Masz komunikat, że zawartość karty SD jest stara, spodziewana wersja to 2.2V0018. Znajdziesz to tutaj: https://downloads.open-tx.org/2.2/release/sdcard/opentx-x9d%2B/ Z nową wersją firmware radia zwykle idzie nowa zawartości SD.
 15. Sprawa ucichła. Zadanie tylko dla orłów. Szkoda, że nie ma następcy Kolegi Jacka. Ja tymczasem zrobiłem eksperymentalną mapę dźwięków dla OpenTXspeaker. Dźwięki, których potrzeba istnienia jest niepewna, zawierają treść "eee numer", gdzie numer to nazwa pliku. Jeśli w jakiś okolicznościach wystąpi "eee numer", będzie to świadczyło o potrzebie istnienia i zaimplementowania komunikatu. Zachęcam do testowania i wskazywania udoskonaleń. Pliki i opis jest na: https://kowalscyrc.wordpress.com/opentx-komunikaty/ (dół strony) Może ktoś znajdzie sposób na poprawienie płynności odgrywania kolejnych plików/komunikatów, coś lepszego od skracania wygenerowanych plików wav. Odstępy są zbyt długie.
×
×
 • Create New...