Jump to content

komarkus

Modellers
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To raczej jest problem sztuczek przeliczania pojemności. Producenci (szubrawcy) używają przelicznika decymalnego - np. 1000B=1kB. A poprawnie zgodnie ze sztuką jest 1000B=1,024kB. W ten sposób przy granicy pojemności czasem mogłaby się pojawić pojemność "ujemna". Wtedy trzeba to sprowadzić do "0", żeby user nadmiernie się nie dziwił. W ten sposób, gdy coś skasujesz, coś dokopiujesz - a na dysku ciągle może być "0" wolnego miejsca. Firmware konkretnego nadajnika jest skorelowany przez twórców OpenTX z pojemnością pamięci tego dysku w nadajniku. I nie ma tam żadnych temp ani innych śmieci. Nie dotykać tego dysku, nie dziwić się! Jest dobrze. Tak ma być. Zapomnieć o istnieniu. W OTX jest masa dużo lepszych problemów do rozkminiania.
 2. Nie zajmuj się tym dyskiem. On jest "systemowy", zawiera obraz OpenTX. Jest zapisywany podczas aktualizacji i użytkownik tam nie ma nic do roboty. W zasadzie powinien być ukryty, żeby nie korcił użytkownika. Tam jest tylko firmware.bin (obraz) i firmware.txt z krótkim opisem wersji. Nie dotykaj!
 3. W Horusie x12s mam też 0 B i jest prawidłowo.
 4. Mój Horus toleruje karty SD do max 32GB, a potrzeby nie przekraczają 4GB. A Twój nadajnik ile da radę? Po co dałeś aż 128GB? Prosisz się o problem i go dostajesz. W Windows prawdopodobnie Twój czytnik kart SD nie potrafi obsłużyć takiej pojemności, pytaj na "benchmark".
 5. Miałem to samo w X9E po wymianie płyty głównej. Zdziwiłem się, zrobiłem kilka operacji, ale nie pamiętam, co pomogło. Kilkakrotnie fleszowałem firmware w trybie STM32 (z Companion - nadajnik wyłączony) i z SD. Użyłem też wcześniejszych wersji firmware 2.2, bo płyta miała oryginalnie OTX 2.1.9. Gdzieś coś było pisane, że nie było można przeskoczyć niektórych wersji. Zmieniałem też kartę SD, bo nadajnik nie czytał wszystkich plików. Po godzinie kombinowania wszystko wróciło do normy, nadajnik sprawny.
 6. Miałem nico podobny problem w kopterze z FC Naza, gdzie mogłem do sterowania użyć CPPM, a dla podwozia musiałem mieć PWM. Taką możliwość dał mi odbiornik X4R, który zbindowany ze zworką, na fizycznym wyjściu K1 ma CPPM dla FC (kanały 1-8) , a na K2, K3, K4 daje PWM (kanały 9-11) dla np. podwozia. Obyło się bez dodatkowych urządzeń. No ale CPPM to już teraz pewnie przeżytek.
 7. Raczej tylko ACCST, ale pojawiają się już przeróbki z modułem ISRM (np. rcgroup, horusrc). Nadajnik jest nie tani, może doczekamy się dedykowanego fabrycznego "kitu".
 8. Napisz coś więcej, zwłaszcza jakie firmware wgrywasz i jak to robisz. A jeśli rozwiązałeś problem, napisz dla potomnych gdzie był błąd.
 9. JerzyR, dałem Ci pucharek. Sprawdziłem, czy wszystko z symulatorami jest jak dawniej, ale nie było. Ostatnio Win 10 znowu dostał nową - lepiej inwigilującą wersję i posypało się. Sterowniki mniej typowe kolejny raz zasłabły. Tym razem nie zmarnowałem czasu na poszukiwaniach przyczyn. Dzięki.
 10. Mam stary tani interfejs USB, który dostałem razem z Lama v2. Fabrycznie potrafi obsłużyć tylko 4 kanały.
 11. Jest bateria podtrzymująca - CR 1220. Dane mogą być pobierane z GPS. O tym było na tym forum, poszukaj.
 12. We właściwościach czujników jest opcja "Filtr". On często likwiduje "cuda" pomiarowe.
 13. No masz ... W takim razie googluj albo wykorzystaj plik z SD "SOUNDS/en/SYSTEM/en-US-taranis.csv", ale trzeba by przerobić na format dla Speakera.
 14. Pobierz zip z ostatniego linku przed komentarzami: https://kowalscyrc.wordpress.com/opentx-komunikaty/
 15. Dobrze, że się odnalazłeś i intensywnie działasz! Szkoda, że nie przetestowaliśmy, ale jeszcze zdążymy Tylko nie zgub się znowu Musimy mieć winowajcę pod ręką - dla dobra społeczności.
×
×
 • Create New...