Jump to content

mundek

Modellers
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

213 profile views
 1. Fajnie , dzięki za fachową odpowiedź . Nie zwracałem specjalnie na niego uwagi , dopiero jak robiłem aktualizację i coś tam mi nie wyszło za pierwszym razem , zwróciłem uwagę na ten dysk i tak jakoś skojarzyłem z tym moje problemy . Myślałem że coś namieszałem tą nieumiejętną próbą aktualizacji , ale po ponownym przestudiowaniu materiału ze strony 77Hobby wszystko wydało się proste . Ale ok , odpuszczam sobie , cieszyć się dalej możliwościami OpenTxa , taka studnia bez dna jeżeli chodzi o możliwości .
 2. Ok , dzięki za uspokajającą odpowiedź . Prawdę mówiąc nie przyglądałem się specjalnie zawartości tego dysku . Nie pamiętam jak było wcześniej . Ale jeżeli kolega komarkus ma tak samo i jest prawidłowo to ok . Nie wykonywałem na tym dysku żadnych czynności , nadajnik odłączałem od komputera zgodnie z zalecaną procedurą . Zajętych mam 2 101 248 bajtów z 2,00 MB .Trochę to jednak dla mnie dziwne .
 3. Witam ponownie . Okazało się że popełniałem błędy podczas aktualizacji nadajnika , dawno tego nie robiłem i musiałem sobie parę spraw przypomnieć . Udało się i mam wersję OpenTx 2.3.11 . Martwi mnie jednak nadal zapełniona pamięć wewnętrzna nadajnika . Nadajnik pracuje poprawnie , ale nie wiem czy w związku z tym nie pojawią się jakieś problemy w przyszłości .
 4. Witam . Nadajnik jak w tytule , mam problem . Próbowałem zaktualizować wersję OpenTx 2.3.7 do wersji 2.3.11 . Z poziomu companion pobrałem wesję 2.3.11 , zapisałem i po kliknięciu zapisz firmware do radia , pasek stanu pokazuje zapis ale na końcu komunikat ; nie może zapisać , powód nieznany błąd . Co zauważyłem to że pamięć wewnętrzna nadajnika jest pełna 0 B wolnych z 2 MB .Wcześniej pamiętam że niewiele tej pamięci było zajętej , podejrzewam że tu jest problem . W obecnej wersji nadajnik pracuje prawidłowo , sprawdzałem na modelu , wydaje się być ok. Poniżej załączam zrzuty z ekranu . Jakieś pomysły ?
 5. Witam . Jakiś czas temu zakupiłem w sklepie 77Hobby programator kanałów . Za jego pomocą można także ustawić przyporządkowanie kanałów w FrSky SBUS/CPPM dekoderze (ustawić, które z kanałów SBUS/CPPM mają być podane na fizyczne wyjścia PWM dekodera) . Po czasie gdy do niego wróciłem okazało się że na wyświetlaczu prawie nic nie widać . Czy można go w jakiś sposób reanimować ? Czy jest jakiś inny sposób zaprogramowania wyjść kanałów na tym SBUS/CPPM dekoderze ? Nie uśmiecha mi się ponowny zakup tego programatora .
 6. mundek

  Horus X12S

  Dzięki za odpowiedż , mój błąd , oczywiście chodziło o X12S , a sprawdzałem co napisałem . Pytanie zadałem w imieniu kolegi który wgrał na kartę pamięci mapy i zajmuje mu to 6 GB , a zapewne chce wgrać więcej .
 7. mundek

  Horus X12S

  Witam , mam pytanie odnośnie nadajnika Horus X10S , jakoś nigdzie tego nie doczytałem . Czy nadajnik ten obsłuży kartę pamięci 32 GB ? Mam też drugie pytanko odnośnie odbiornika XM+ , czy w wersji ACCST V 2.1.0 ma RSSI na kanale 16 ?
 8. mundek

  G-RX8

  Witam , nadajnik mam zakupiony w sklepie 77HOBBY , wersja ACCESS 2.1.0.frrk . Nie mam wpływu na wybór wersji FCC czy EU-LBT . Zawsze jest wersja EU-LBT , w trybie D16 odbiorniki bindują się tylko w tym trybie .
 9. mundek

  G-RX8

  Dzięki za odpowiedż , dla mnie całkiem nowy temat , poczytam .
 10. mundek

  G-RX8

  Dzięki za odpowiedż , spróbuję może z tą folią aluminiową , antenki mam wyprowadzone z modelu i staram się by były pod kątem prostym w stosunku do siebie . Czy to w jakiej odległości od siebie binduje się nadajnik z odb. ma znaczenie , nie może być za blisko , około metra . Ale żeby aż 3 metry ? No niestety nie można ( przynajmniej nic mi nie wiadomo ) sprawdzić firmware odbiornika . Jeżeli nie wiesz jakie masz oprogramowanie trzeba niestety wgrać odpowiednie , ja sobie potem zapisuję żeby wiedzieć jakie mam , by się w tej mnogości firmware nie pogubić . W odbiorniku mam ACCESS_2.1.0.frsk . Żeby było ciekawiej kolega użyczył mi swój odbiornik G-RX8 zakupiony w CHRL w wersji FCC , do którego wgrałem firmware ACCESS_2.1.0 i tego problemu z komunikatami nie ma .
 11. mundek

  G-RX8

  Cześć , Posiadam nadajnik Horus X10s EXPRES . Opentx - X10expres - 2.3.7 , moduł wew, ISRM-S-X10E , 1.10/2.01.0 EU . Odbiornik G-RX8_ACCESS_2.1.0.frsk . Rejestracja i bindowanie odbiornika przebiega prawidłowo . Mam niestety inny problem , model w powietrzu w niewielkiej odległości od nadajnika ( około 100-150m ) mam ciągłe komunikaty o utraconym sygnale telemetrii i powrocie telemetrii . Sygnał RSSI w granicy 55-60 dB . Jest to już drugi odbiornik wymieniony na gwarancji w sklepie 77HOBBY , efekt bez zmian . Czy ktoś z kolegów spotkał się z tym problemem ? Pomyłka , ma być ISRM-S-X10E , 1.1.0/2.1.0 , dalej bez zmian .
 12. Witam , po uaktualnieniu nadajnika Horus X10S i odbiornika RX8R do wersji NEU , nie dają się zbindować . Nadajnik i odbiornik zakupiony w Waszym sklepie w wesji EU LBT . Czy nadajnik i odbiornik zakupiony w wersji Eu da się zaktualizować do wersji NEU ? Wiem że powinno używać się wersji EU i z takowej będę korzystał .
 13. Witam , rescue mam pod przełącznikiem chwilowym , faktycznie może lepiej ustawić rescue dla failsafe . Silnik i tak odetnie a energia z łopat i tak za wiele go nie podniesie . Experymentować raczej nie będę . Odnośnie ACCESS , czekam na artykuł na ten temat , jeszcze niedostępny , w redagowaniu . Nie wiem co ten system wnosi nowego , nie wiem czy to widziałem na stronie Frsky , zestaw modułów do aktualizacji ACCESS nadajnika X10S , pozwoli na samodzielną modernizację nadajnika ? O co kaman z tym RX8R Pro ?
 14. Tak , dlatego napisałem że prawdopodobna przyczyna opisanych przypadków z szybowcem i helikiem . Jak się do końca nie jest w stanie zdiagnozować przyczyny , to wziąłem i ten przypadek z D16 EU pod uwagę . Podejrzewałem awarię , przegrzanie układu BEC w ESC , po kraksach jak podszedłem bliżej , wszystko w modelach działało . ESC powymieniałem i więcej problemów nie zauważyłem . Ster kierunku w szybowcu , po tym długim spacerze , już wychyliłem . Odnośnie helika , zawsze się zastanawiałem jakie ustawienia wybrać dla trybu failsafe . Jak latało się z flaibarem to ciężko było wybrać jakieś sensowne ustawienia . Od niedawna latam na systemie FBL MSH Brain , i tutaj już można ustawić zasugierowane wyżej ustawienia . Ale zamiast rescue ( model w tym trybie nabiera jeszcze wysokości ) lepiej autolevel , tylko taka moja sugestia .
 15. Dzięki za podpowiedzi w sprawie (obrazków) i plików dźwiękowych , będę rozpracowywał .O FCC myślałem w związku z opisanymi wyżej przypadkami . Na razie po nieudanych próbach aktualizacji nadajnika i odbiornika ( pewnie gdzieś popełniłem błąd ) powróciłem do poprzedniej wersji nadajnika 1.3.06 EU V1. Odbiornik zbindowany z nadajnikiem , już myślałem że coś uszkodziłem . Jutro na spokojnie powrócę do aktualizacji w wersji 1.3.06 EU V2 .
×
×
 • Create New...