Jump to content

mundek

Modellers
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

371 profile views

mundek's Achievements

0

Reputation

 1. mundek

  Tandem X20 ETHOS

  Witam , na którymś forum wyczytałem że 77Hobby pracuje nad polską wersją językową do nadajnika Tandem X20 z ETHOS . Czy taki fakt ma miejsce ? Jeżeli tak to za jaki czas można się wersji PL spodziewać ? Pozdrawiam .
 2. Dzięki za odpowiedź , jasne telemetrii nie ma na wyższych mocach . Odległość ok. 5km aż nadto dla mnie . Po czym orientujesz się że link gwałtownie spada , to że w autopilocie załącza się RTH ?
 3. Witam , posiadam odbiornik FrSky R9 MX . Telemetria jest tylko na 25mW . Na dostępnej mocy nadajnika 200mW i 500mW telemetrii nie mam . Czy jest to ograniczenie producenta do mocy 25mW ? Szukam , być może słabo ale nie znalazłem nic na ten temat .
 4. Pytanie odnośnie FrSky Redundancy Bus 10 . Po załączeniu zasilania zielona dioda mruga dosyć szybko , wcześniej mrugała z dużo większą częstotliwością tworząc wrażenie światła ciągłego . Serwa w modelu pracują normalnie , czy jest to jakiś sygnał nieprawidłowego działania redundancy Bus 10 ? W załączeniu link do filmu . (1) 20210630 111954 - YouTube
 5. Witam , dzięki za odpowiedź i sugestie . Zakupiłem nadajnik ( paczka w drodze )Tandem X20S jak wiadomo z oprogramowaniem EtOs bez możliwości przejścia na OpenTx . Chciałem wypróbować ten nowy system na Horus X10S Expres , z możliwością powrotu do OpenTx . Próbowałem ustawień EtOs na symulatorze ale nie jest to to samo co z nadajnikiem . Nie chcę dyskutować nad wyższością któregokolwiek systemu , OpenTxa raczej nic nie przebije . Liczę się z tym że EtOs jest skromniejszym , na razie z wieloma naprawianymi w kolejnych wdaniach oprogramowania błędami . Nowy nadjnik FrSky ma wiele zalet w porównaniu do mojego Horusa , a możliwości OpenTxa raczej nigdy nie były w pełni wykorzystane . Kompromis , coś za coś a z Horusa z OpenTx na razie nie rezygnuję .
 6. Witam . Czy ktoś z szacownego grona kolegów na tym forum wgrywał do nadajnika Horus X10S Expres nowe oprogramowanie od FrSky ETHOS ? Wgrałem sobie symulator ETHOS na PC i konfigurowałem modele samolotu , szybowca . Nadajnik mam na OpenTx i chciałbym wgrać opr. ETHOS i nie wiem jak się za to zabrać . Czy ktoś coś na ten temat ?
 7. Witam . Czy np. ostatnia aktualizacja odbiorników serii Archer 2.1.6 jest jedna ta sama do wszystkich typów odbiorników , czy do każdego typu odbiornika jest niezależna wersja oprogramowania 2.1.6. Inaczej mówiąc jeżeli wgram na karcie pamięci w nadajniku wersję Archer 2.1.6 czy mogę aktualizować tą wersją wszystkie typy odbiorników Archer .
 8. Przepraszam że pod postem , nieaktualne .
 9. Witam . czy można jeszcze gdzieś skorzystać z oprogramowania odbiornika X8R w wersji D16V1 ? Na stronie FrSkay nie widzę oprogramowania wstecznego do V2 .
 10. Fajnie , dzięki za fachową odpowiedź . Nie zwracałem specjalnie na niego uwagi , dopiero jak robiłem aktualizację i coś tam mi nie wyszło za pierwszym razem , zwróciłem uwagę na ten dysk i tak jakoś skojarzyłem z tym moje problemy . Myślałem że coś namieszałem tą nieumiejętną próbą aktualizacji , ale po ponownym przestudiowaniu materiału ze strony 77Hobby wszystko wydało się proste . Ale ok , odpuszczam sobie , cieszyć się dalej możliwościami OpenTxa , taka studnia bez dna jeżeli chodzi o możliwości .
 11. Ok , dzięki za uspokajającą odpowiedź . Prawdę mówiąc nie przyglądałem się specjalnie zawartości tego dysku . Nie pamiętam jak było wcześniej . Ale jeżeli kolega komarkus ma tak samo i jest prawidłowo to ok . Nie wykonywałem na tym dysku żadnych czynności , nadajnik odłączałem od komputera zgodnie z zalecaną procedurą . Zajętych mam 2 101 248 bajtów z 2,00 MB .Trochę to jednak dla mnie dziwne .
 12. Witam ponownie . Okazało się że popełniałem błędy podczas aktualizacji nadajnika , dawno tego nie robiłem i musiałem sobie parę spraw przypomnieć . Udało się i mam wersję OpenTx 2.3.11 . Martwi mnie jednak nadal zapełniona pamięć wewnętrzna nadajnika . Nadajnik pracuje poprawnie , ale nie wiem czy w związku z tym nie pojawią się jakieś problemy w przyszłości .
 13. Witam . Nadajnik jak w tytule , mam problem . Próbowałem zaktualizować wersję OpenTx 2.3.7 do wersji 2.3.11 . Z poziomu companion pobrałem wesję 2.3.11 , zapisałem i po kliknięciu zapisz firmware do radia , pasek stanu pokazuje zapis ale na końcu komunikat ; nie może zapisać , powód nieznany błąd . Co zauważyłem to że pamięć wewnętrzna nadajnika jest pełna 0 B wolnych z 2 MB .Wcześniej pamiętam że niewiele tej pamięci było zajętej , podejrzewam że tu jest problem . W obecnej wersji nadajnik pracuje prawidłowo , sprawdzałem na modelu , wydaje się być ok. Poniżej załączam zrzuty z ekranu . Jakieś pomysły ?
 14. Witam . Jakiś czas temu zakupiłem w sklepie 77Hobby programator kanałów . Za jego pomocą można także ustawić przyporządkowanie kanałów w FrSky SBUS/CPPM dekoderze (ustawić, które z kanałów SBUS/CPPM mają być podane na fizyczne wyjścia PWM dekodera) . Po czasie gdy do niego wróciłem okazało się że na wyświetlaczu prawie nic nie widać . Czy można go w jakiś sposób reanimować ? Czy jest jakiś inny sposób zaprogramowania wyjść kanałów na tym SBUS/CPPM dekoderze ? Nie uśmiecha mi się ponowny zakup tego programatora .
 15. mundek

  Horus X12S

  Dzięki za odpowiedż , mój błąd , oczywiście chodziło o X12S , a sprawdzałem co napisałem . Pytanie zadałem w imieniu kolegi który wgrał na kartę pamięci mapy i zajmuje mu to 6 GB , a zapewne chce wgrać więcej .
×
×
 • Create New...