Jump to content

MarekSp

Modellers
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MarekSp

 1. czyli zadne amortyzatory gumowe ? bo widziałem takie zestawy
 2. Zastanawiam sie jak zamontowac taki odbiornik w modelu, stosowac jakies gabki czy jakies inne rozwiazania ? 1. model elektryczny akrobat typu extra 2. model spalinowy z silnikiem 2T lub 4T
 3. Już doczytałem jedynie został problem z komunikatami przełączników Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 4. Mase informacji az się gubie szkoda zenie napisałeś poradnika dla wypasionego szybowca teraz mysle jak uruchomić zapis do failsafe czyl latam sobie łagodne kolka tak żeby mógł spokojnie wylądować i to zapisuje jakimś przełącznikiem.
 5. Nie o o mi chodzi a o to ze przełącznik 3 pozycyjny wracając z pozycji 1 ma odtworzyć ścieżkę a wracając z pozycji 2 ma odtworzyć ścieżkę b czy to juz jasne ?
 6. nie wymyslilem rozwiazania moze ktos na to wpadnie ?
 7. Jak po co ? a nie masz klapy schowane i klapy opuszczone ?
 8. Nikt nic czy już nikt nie czyta forum ,? Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 9. Mam taki problem którego nie wiem jak rozwiązać a mianowicie jezeli przełacznik np. SA jest przestawiany z pozycji 1 na 2 to odtwórz dzwiek np. funkcja1 jest włączona jeżeli przełącznik z poz 1 na 3 odtwórz dzwiek 2 i tomi działa ale jak chce wrocic z pozycji 2 na 1 to odtwórz dziwiek 3 i to samo z 3 na jeden, czyli na przełączniku sa dwie funkcje i chce mieć komunikat ze funkcja 1 jest włączona a potem ze jest wyłączona to samo jezeli dam przełącznik na pozycje 3 to funkcja jest włączona a potem jak dam na pozycje 1to funkcja 2 jest wyłączona i właśnie z tymi wyłączeniami nie moge sobie pora
 10. Zupełnie nie rozumiem jak kanały sterowania funkcjami mam ustawić (9,10,11) i czy on w jakiś sposób sygnalizuje określoną tryb lotu ? Nadajnik Taranis X9D Plus oprogramowanie Open TX
 11. Kupiłem odbiornik 23-08-2020 czyli nie wiadomo ? ciągle u mnie leje wiec lot raczej nie mozliwy
 12. Tak se właśnie zastanawiam czy nie wysłać do profilaktycznego sprawdzenia bo leje i trudno ganiać z modelem po lotnisku. Technicznie tez to potrafię zrobić ale szkoda mi gwarancji .
 13. Co robić wysyłać z reklamacją ? bo mam plomby i nie wiem czy mam ten element wadliwy czy nie a nie bardzo chce ryzykować latania. Temat jet poruszny na forum https://pfmrc.eu/topic/87018-g-rx8-wada-fabryczna-powoduj%C4%85ca-niski-zasi%C4%99g-telemetrii/?tab=comments#comment-799666
 14. OK fajne ale jak nagrywałeś ten kobiecy głos ?
 15. Jak pisałem używam Minta wiec mogę być beta testerem .
 16. Dzieki bardzo, dawny manual juz dawno mam powalczę .
 17. No ok działa ale jak zrobić komunikaty o wysokości lotu ? A mamual jest w jakimś niezrozumiałym jezyku 😀
 18. Tego nie ma w instrukcji polskiej, świeci się niebieska dioda wiec pracuje w trybie SBUS
 19. Doszedł dzis nowy odbiornik i po aktualizacji ( bezproblemowo do wer, 2.1.2 ) zadziałał ale nie działają kanał 7 i 8 (1-6 działają ), według filmiku należy bindowac ze zworką na pinach sygnałowych kanału 1 i 2 (zwykłe serwa analogowe) , Nadajnik ustawiony tryb XJT D16,KN 1-16 (to samo jak ustawie 1-8) gdzie mogłem popełnić bład ?
 20. Jednak odbiornik jest uszkodzony bo bylem u kolegi z oryginalnym programatorem i tez nie udało sie połączyć.
 21. Raczej tak bo LEDy transmisji mrugają ale na 100% nie jestem pewny, Tak tez robie po obejrzeniu filmow , czyli com , file, interface miga , włączam zasilanie błysnie niebieska i na tym koniec identycznie jak w taranisie . Sprzedający mnie zapewnia ze jest dobry.
 22. Wiec zrobiłem programator według Pawelski na Arduino nano i niestety nie ma łączności z odniornikiem, świeci się tylko czerwona dioda i cisza, jeszcze nie próbowałem wgrania do X8R. W programatorze diody Rx i TX wsciekle mrugają, jakies pomysly ?
 23. Odbiornik był tu kupiony ale gwarancja się skończyła w maju ( mam rachunek ) , podobno był programowany poprzez programator STK ale jakim wsadem to nie wiadomo . niestety sie tez nie binduje z wersją XJT 2.1.0.
 24. tylko ktora wgrać a kupiłem na allegro u modelarza twierdzi ze mu się bindował ale jak mam latać na starej wersji ? podobno miał podłączony moduł pomiaru napięcia , sa archiwalne wersje softu nadajnika ?
×
×
 • Create New...