Jump to content

Piotrek_SGM

Modellers
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Piotrek_SGM's Achievements

0

Reputation

 1. Huh... już wcześniej napisałeś "swamping" a ja przeczytałem "swapping". Sorry.
 2. O, to się nawet nazywa? (czytam sobie właśnie, jak już wiem o czym czytać) Zrobię jeszcze test na zewnątrz, bo coś czuję, że odbijanie fal i interferencje w pomieszczeniu też dodają swoje. Dzięki, jesteś niezawodny
 3. Dzięki! Odsunąłem na ok. dwa metry i działa! To mi przypomina problemy z Taranisem na samym początku... Wiesz może czy jest szansa, żeby to naprawili? Bo trochę strach modelem z Avatara latać na odbiorniku (choćby i zapasowym), który raz działa a raz nie działa.
 4. Dzieje się to, gdy do RB10 podłączony jest tylko jeden odbiornik. XM+ Nadajnik jest blisko modelu - test w mieszkaniu. Zachowania nie dadzą nawet się dokładnie opisać, świruje odbiornik totalnie.
 5. Cześć, Mam taki problem: Mam model z X8R, RB10 i XM+. Do tej port latałem na Taranisie (stare ACCST, firmware ECC) i wszystko działało bez problemu. Kupiłem Horus X10S Express z LBT, więc zflashowałem odbiorniki do najnowszych firmware. X8R działa bez problemu, za to XM+ (XM+_ACCST_2.1.0_LBT.frk) szaleje - raz działa, raz nie (czerwona dioda na nim i na RB10), raz serwo chodzą normalnie, za chwilę chodzą skokowo albo wcale. Wróciłem do starego firmware (ACCST v1, ECC) i Taranisa i wszystko śmiga jak dawniej. Czy to jakiś znany problem? RSSI mnie nie interesuje, więc chyba właściwy firmware wgrałem? W Horusie jest D16 i binduję dla kanałów 1-8 w trybie bez telemetrii. Ktoś? Coś? pozdro, Piotrek p.s. Problem mnie mocno trapi, bo mam jeszcze jeden model z XM+ i RB20 na pokładzie...
 6. Cześć, Takie dziwne pytanie... co znaczą liczniki na ekranie wyboru modelu w OpenTX 2.3.9? Mógłbym zgadywać, że ogólny czas lotu danego modelu, ale jakoś się nie zmienia. Trzeba to gdzieś włączyć? I jeszcze te ikonki "4" samolocików przy modelu. To tylko informacja, że model to "samolot" w/g jakiegoś kreatora? pozdrawiam, Piotrek
 7. Myślisz, że nie googlowałem? Okej, stworzyłem sam ten pliczek. Jakby ktoś potrzebował. Powinien pasować do X10s Express z OpenTX 2.3.9 i służy do generowania angielskich(!) plików *.wav za pomocą OpenTX Speaker: http://s000.tinyupload.com/?file_id=11789812083920332062 (Pliku nie testowałem w radiu, ale OpenTX Speaker generuje 200 plików na jego podstawie, także powinno być okej)
 8. Dzięki, ale chodziło mi o angielską wersję.
 9. Cześć, OpenTX Speaker ma "wbudowaną" listę plików kompatybilnych z Taranisem, dźwięków systemowych jest tam 177 (angielskich). Na karcie SD z OpenTX 2.3.9 dla Horus X10S Express dźwięków jest 200, więc siłą rzeczy jest to inna lista. Czy ma ktoś może plik system_sounds.txt z definicjami plików do OpenTX Speaker dla Horusa? Chciałem sobie wygenerować wszystkie pliki *.wav na nowo ładniejszym głosem niż ten standardowy robot.
 10. Hehe, support szybszy niż powitalnia
 11. Szczególnie tego nie mogłem pojąć, używając od lat najpierw moduły FrSky do Graupnera a potem Taranisa. Dzięki i miłego dnia, dobra robota z tą dystrybucją FrSky, poradniki, tutoriale - gratulacje. Oby się cały czas udawało poszerzać asortyment. pozdrawiam, Piotrek
 12. Bez zmian a jednak zmiana, ponieważ nie ma dostępnych dwóch wersji firmware dla modułu.
 13. Czytałem to oczywiście i doceniam wszelkie poradniki z 77hobby, ale nadal dla mnie nie było jasne, czy mając radio z Access a używając w nim Accst nadal jest podział firmwaru na FCC/LBT. " Protokół ACCESS znosi podział na wersje regionalne EU-LBT / FCC (a przynajmniej nie są one widoczne dla użytkownika, odbiornik sam rozpozna w jakiej wersji regionalnej pracuje nadajnik i samoczynnie odpowiednio się dostosuje). " - okej, ale jak mój stary odbiornik X8R z ACCST ma się dostosować do regionu skoro jak dotąd wymagał oddzielnego firmware dla jednego lub drugiego regionu? Coś tu dla mnie nie jest jasne. Jak już, to widział bym to odwrotnie - że to moduł Horusa w trybie D16 umie się "dostosować", ale dlaczego na radiu jest naklejka EU-LBT?
 14. Po kilku dniach zapoznawania się z tematem jak rozumiem Horusa się kupuje w "sztywnej" wersji FCC albo EU-LBT. Pozostaje pytanie co z firmware? I wygląda na to, że firmware jest "spójny" dla obydwu wersji. Mam racje?
×
×
 • Create New...