Jump to content

redb

Modellers
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

redb's Achievements

1

Reputation

 1. Nie wiem czy czas potrzebny, sprawdzę. Z tego co czytałem to w górę jest wartość -100, na środku jest 0 a w dół 100. Wszystko posprawdzam jak sie dorwę do kompa
 2. Na zwyklej konfiguracji chyba będzie ciężko bo to co się wykona przy stanie 1 jest zależne od tego jaki był poprzedni stan (czy 3 czy 2). Wydaje mi się, że da się to zrobić na skrypcie lua. Mogę spróbować Ci taki napisać, sprawdzałem dziś jak to zrobić ale jestem poza domem więc nie potestuję. Napisz, które dźwięki by Cię interesowały przy zmiane z 3 na 1 i z 2 na 1.
 3. Też nie mam zamiaru filozofować nad wyższością systemów, szczególnie, że w Otx jestem nowy a Ethosa nie znam wcale. Zajrzałem na githuba jak często się releasują i wychodzi, że co kilka/naście dni i mnie osobiście nie chciałoby się tak często flashować a i za każdym razem jest cień szansy, że coś nie pyknie. Gratuluję zakupu i życzę cierpliwości
 4. Nie to, że zazdroszczę, bo na mojego taranisa nie ma tego systemu ... ale ja bym się poważnie zastanowił nad dwiema sprawami: 1) Co takiego, poza wodotryskami, da mi Ethos, czego dać mi nie może Otx 2) Czy to co mi da Ethos jest aż tak wartściowe, żeby wchodzić w beta testy, flashowanie co release (być może tracąc konfigi), zgłaszanie błędów i czekanie na ich rozwiązanie i/lub cofanie się do poprzednich wersji Może gdybym miał niepotrzebnego mi Horusa, który leży i się marnuje to może jeszcze bym się zdecydował ale na bank nie zrobiłbym tego z moim głównym nadajnikiem
 5. Oba nadajniki zachowują się tak samo na obu pakietach? Czy tylko Twój i tylko na Twoim pakiecie? Jeśli da się to wskazanie 0.2V zreprodukować poprzez wyjęcie wtyczki to można mieliście okazję potestować? Mega dziwne, że dzieje się to zawsze akurat po wylądowaniu. Gdyby to było faktycznie losowe to działoby się też w czasie lotu. Masz symulator? Możesz polatać na nim trochę?
 6. Może to coś związanego z zapisem logów po locie? Kończysz lot i kończy się zapisywać dziennik, czyli zamykany jest plik. Jeśli faktycznie coś jest z kartą lub systemem plików na niej (wskazywałby na to komunikat jaki dostajesz) to może powoduje to wywałkę systemu w radiu? Tak tylko gdybam ... nie wiem jak zbudowany jest otx jako system i jak wrażliwy/odporny jest na uszkodzenia systemu plików.
 7. S6R i S8R to ta sama rodzina a S8R ma SBUSa wyprowadzonego. Być może S6R ma gdzieś na ktorejś nóżce procka wyprowadzonego SBUSa i da się tam dolutować kabelek ale to tylko być może. Na pewno nie jest on wyprowadzony dla użytkownika a s.port tych informacji nie udostępnia. Dlaczego Frsky wypuścił odbiornik bez SBUSa? Można tylko zgadywać Nie każdy potrzebuje SBUSa? Bardziej im zależy na sprzedaży S8R? Może jest dedykowany do małych samolocików gdzie jego wewnętrzna stabilizacja jest wystarczająca i potrzeba tylko podłaczyć serwa? Z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że w moim heliku z flybarem SBUS nie jest niezbędny
 8. Z tego co się orientuję to smartport nie przesyła informacji o kanałach (jak sbus) tylko służy do przesyłania danych telemetrycznych do nadajnika i ew. konfiguracji z nadajnika do odbiornika (lub innych urządzeń jak czujniki czy esc) więc jeśli chciałeś do kontrolera przekazać info o kanałach to chyba to nie wyjdzie (chyba, że za pomocą jakiegoś konwertera pwm do sbus).
 9. Ja bym tam wlazł z ciekawości i zobaczył co tyle zajmuje. Może to jakieś tempy albo inne badziewie, które można wywalić?
 10. Od tamtej pory tylko kilka razy używałem tego radia ale problem się nie powtórzył. Poczekam na aktualizację, może polatam w weekend to zobaczymy. Radio rozkręciłem ale złącze jest zalane klejem więc nie ruszałem. Może też sytuacja w jakiej ten problem wystąpił kilkukrotnie była dla tego błędu sprzyjająca? Byłem pochylony nad radiem a antenę przysłoniłem ręką (dłubałem przy heliku). Może jakieś dziwne odbicia powstały? Potestuję i zobaczymy. Jak się powtórzy na otwartej przestrzeni albo będę umiał to zreprodukować to dam znać.
 11. Tak bym zrobił gdybym kupił na Ali ale apkę kupiłem w 77hobby i nie wiem czy wymieniać na własną rękę czy czekać aż problem wyskoczy ponownie i reklamować?
 12. Jak masz miernik to sprawdź czy mamba daje prawidłowe napięcie. Jeśli nie masz to odlutuj gps'a i podepnij pod jedną celę lipola i zobacz, czy się diodki zaświecą.
 13. Cześć. Wyskoczył mi dziś dwukrotnie komunimat o problemie z anteną. Wygląda na to, że radio cały czas wtedy nadaje bo model reaguje na drążki. Dzieje się to na wewnętrznym module nadawczym i oryginalnej antenie. Radio nie było nigdy rozbierane. Co można z tym zrobić?
 14. redb

  SBUS w R-XSR

  Rzeczywiście manual do ACCESS nie wspomina nic o niebieskiej diodzie, to by wiele wyjaśniało, dzieki Co do Spirita to poklikałem trochę wiecej i faktycznie widzi wszystkie 16 kanałów i odpowiednio ustawiony reaguje na Rescue. Bardzo dziękuję.
×
×
 • Create New...