Jump to content

treash

Modellers
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

treash's Achievements

0

Reputation

 1. Tak wiem "MAK" jestem już po rejstracji jako operator i egzaminach na A1/A3 a niebawem A2. Ale pamiętam jak mówiono o kompetencjach do kontroli dla policji, straży miejskiej nawet leśniczego i mówię tu już według nowych zasad, no chyba że to jakiś fake był;)
 2. A nie jest tak że mówili o uprawnieniach do przeprowadzenia kontroli dla bardzo wielu podmiotów w tych właśnie policja, straż miejska, leśniczy i jescze kilka innych podmiotów?
 3. No to widzę że masz tak samo zdroworozsądkowe podejście jak ja, bo też uważam że jeśli te przepisy są niejasne dla wszelkiej maści lataczy to co dopiero dla straży miejskiej, leśniczego czy innych uprawnionych do kontroli:)
 4. No mój Reptile + GoPro 8 + Lipo też będzie prawie 600g, wiesz ja nie muszę szaleć mi bardziej zależy na czasie, płynnym locie i dobrym video (4k, 25/60klatek) w efekcie końcowym, a właśnie z tych Li-ion pakietów można mieć te 15-18 nawet minut lotu i to jest już świetny wynik. Ogólnie wolę porozmawiać z bardziej doświadczonymi pilotami (obecnie) niż coś na dzień dobry uwalić;) A zadam Ci jeszcze pytanie z innej beczki jak to teraz będzie z FPV na tle nowych przepisów bo jak dla mnie na chwilę obecną jest znowu nielegalne, dobrze kumam? Niby zarejstrowałem się jako operator/pilot i ma kategorię A1/A3 niebawem A2 ale to nie podchodzi pod FPV???
 5. Te 1550mAh jeszcze nie oblatane ale porównując o podobnego setapu u innych 7-8 min a jeszcze GoPro 8 Hero (125g) więc myślę o wydajniejszych pakietach i może zamianie GoPro 8 Hero na Insta360go (ale tu jakość video nie powala)..szukam na razie złotego środka.
 6. Co do rozładowania oglądałem na Youtube że koleś testuje te pakiety i mówił o max rozładowaniu na poziomie 2.5V.. no i on testował to właśnie na dwóch quadach 3" http://bit.ly/33l2b63 https://bit.ly/2VqrdzT A myślisz że na takim małym pakiecie jak 750mAh osiągnę podobne wyniki jak na 1550mAh? Bo ogólnie koleś z Avifly polecił mi do tej ramy te 1550mAh jak złoty środek między wagą/mocą/pojemnością. Tylko mi zależy na chociaż tych 10-12minutach więc szukam najlepszego rozwiązania. A testy i obloty dopiero na wiosnę lub jak śniegi i zimno odpuści;)
 7. No nie dopowiedziałem ale chodzi mi o używanie takiego pakietów w quadzie 3" typu Cinewhoop, więc spokojne latanie i nagrywanie video. Ja osobiście chciałbym je zastowować do mojego Reptile Cloud-149 na Mambie mk2 f40 + TMotors 1507 3600KV + VTX FT200. Za dużych to ja też tam nie wpakuje ze względu na brak miejsca max 78mm długości, bo GoPro 8 Hero na przodzie ogranicza;) PS. jeszcze takie coś znalazłem..więc co mówisz że nadadzą się takie pakiety żeby wydłużyć latanie i będzie bezpiecznie? A w BetaFlight nie trzeba nić przestawiać że z takich korzystasz (10A)?
 8. Witam, używał ktoś takich pakietów do quada 4S, bezpieczne to, jak myślicie? Pytam bo interesuje mnie czy dało by się dzięki takim pakietom wydłużyć trochę lot bo obecnie używałem tylko 1550mAh LiPo 4S 100C od TATTU (FunFly)?
 9. Sprawdzone jak pisałeś, miernik odkopałem Mamba daje prawidłowe napięcie 5,12V, GPS'a odlutowałem i podłączyłem innym kablem (po przerobieniu) z zestawu bo były dwa i podpiąłem pod Li-ion 18650 bo miałem takiego na stanie od gogli, napięcie na nim jest 4,2V więc w zakresie działania GPS (3.3-5V). I wszystko się wyjaśniło..uwalony był kabel a że miałem drugi polutowałem wszystko i zaczeło hulać:) Dzięki za podpowiedź przydała się, pozdrawiam.
 10. Witam, mam pytanko, zakupiłem ostatnio GPS do mojego Quada RC (Reptile Cloud-149) z Mamba F405 mk2 F40 na pokładzie GPS Beitian BN-220 i polutowałem go zgodnie z zaleceniami pod wolnegy UART 6 na tym FC tj. - 5v do 5V (FC), - GND do GND (FC), - RX do TX (FC), - TX do RX (FC) ..ale GPS jak by nie żył nawet dioda żadna na sekundę nie mrygneła. Odpalałem Quada przez USB do BetaFlight jak i podpinałem Lipo i nic zero reakcji GPS'a nic się nie dzieje nic nie świeci. Czy to możliwe że trafiłem na trefny GPS, jak mogę go inaczej jeszcze sprawdzić?
 11. Ok, teraz wsio rozumiem;) i kolejny raz dzieki Ci za wyjaśnienia. Na priv mam jeszcze pytanie z innej beczki.
 12. Pod UART3 (ten na niebiesko) ma VTX'a podpiętego..masz na myśli GPS do pinów na dole gdzie jest TX3 powtórzone tak? Czyli mam rozumieć że to będzie też UART3 (to na zielono)?
 13. To był stack a sam ESC to Mamba f40HV 3-6S, silniki T-Motor F1507 2700/3800KV. Ale słuchaj jeśli wykorzystałem w UART3 pin TX3 pod VTX'a to na dole (na zielono) ten TX3 to ten sam powtórzony i będzie już zajęty tak? I teraz GPS podepnę pod UART6 (pomarańczowy) i będzie ok, zgadza się?
 14. Ja ogólnie już mam całość złożoną tylko ciekawy byłem dlaczego TX3 jest zdublowany tam gdzie idzie VTX i na dole koło TX6, RX6. A ogólnie złożyłem na tym kontrolerze Cinewhoopa 3" Reptile Cloud-149 i mam: - UART1 - R9MM OTA poprzez Inverted S.Port do FC pod TX1 - telemetrię mam zamiar używać i jak na razie widzę że działa, bo wszystkie czujniki są widoczne - UART2 - VTX T-Motors FT200 (mam pod Smart Audio) - RunCam 2 Phoenix i Buzzer i w niedługo podpinam GPS żeby mieć Rescu i stabilizację lotu/zwisu więc ten kontroler powinien mi wystarczyć. Czyli dobrze zaznaczyłem rozmieszczenie UART'ów, a UART6 to w końcu które piny obejmuje bo się pogubiłem, ttak jak zaznaczyłem? Mamba f405 mk2 ma BLHELI_S nie _32.
 15. Męczy mnie jeszcze jedna rzecz związana z moim FC mamb f405 mk2 40A, a nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi. Może ktoś będzie wiedział. Jeśli mam na FC UART1 - S.BUS, UART3 - VACANCY, UART6 ESC TELE to czy dobrze to zaznaczyłem na rozmieszczenie UART'ów na schemacie i czym będą te piny obok na zielono, ponownie TX3, RX3?
×
×
 • Create New...