Jump to content

CichyBart

Modellers
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za podpowiedź. Chyba faktycznie masz rację, lepiej trzymać się sprawdzonych metod. Dzięki!
 2. To tutaj moja prośba o skrypt LUA - muszę się w końcu zabrać za te skrypty... A tryb QuickMode jest dla mnie po prostu wygodny Choć zastanawiam się nad powrotem do kanałów 10 i 11 (tylko, czy chce mi się zmieniać we wszystkich modelach znowu...).
 3. Przed chwilą wyczyściłem kanały 9, 10 i 12, na 12 dałem min / max 0 - 100, self-check był aktywowany przy przejściu przez 0 (szybkie chyba trzykrotne przejście o ile się nie mylę). Przy min / max +/- 100% aktywowany jest auto-level-mode. Przy przełączniku 2-pozycyjnym nie powinno być problemów, lecz gdyby ustawić na 3-pozycyjny, można przypadkiem wyzwolić self-check. Dlatego wolałem ustawić auto-level jako nadpisanie kanału 10 na odpowiednią pozycję (tak, dla pewności). Faktycnie, wcześniej nie zwróciłem uwagi na przesyłany sygnał min/max. Dzięki.
 4. Firmware widzę z 2017-12-27 i taki mam załadowany (wczoraj wgrywałem na S8R). Niestety udało mi się na kanale 12 w quick mode na tym oprogramowaniu wyzwolić self-check, co powoduje możliwość przypadkowego wyzwolenia self-check z kanału 12 chcąc wyzwolić auto-level-mode na kanale 12... Stąd moja interwencja. Myślę, że FrSky powinien poinformować o tym.
 5. Niestety, ale self-check jest także na kanale nr 12. Może komuś się przyda, jak rozwiązałem temat. Do tematu podszedłem nieco inaczej. Na lewym suwaku mam poziom stabilizacji (kanał nr 9), na SE mam typ stabilizacji (brak, stabilizacja, auto-level), na SH mam auto-level. Dzięki logicznym przełącznikom ustawiłem zabezpieczenie przez self-check w locie... Self-check także na SH, lecz gdy SA oraz SF są dole. Należy zaznaczyć, że SA w pozycji do góry nadpisuje kanał dla THR na -100, tak więc nie ma możliwości włączenia silnika: wniosek, self-check można wykonać tylko i wyłącznie przy wyłączonym silniku. Poniżej screeny z ustawień: Mixes: Outputs: Logical Switches: Special Functions: Pozdrawiam
 6. Cieszę się, że prowadzicie tak profesjonalne wsparcie. Patrząc na najnowsze oprogramowanie FrSky dla S8R i instrukcję do nich: https://www.frsky-rc.com/s8r/ https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/Downloads/Manual/SxR-说明书.pdf Strona 3, pierwsza tabelka: CH12 SW Down: urgent mode: Automatic Level Mode natomiast strona 11, na dole: NEver operate the stick bound to CH12 during flight session (...) self-check... Więc jak to jest z tym kanałem nr 12? Jeśli on służy faktycznie do Automatic Level Mode, to jak wyzwolić self-check(?) - niestety instrukcja z FrSky nie opisuje tego (albo nie potrafię tej informacji odszukać). Ponadto mam wrażenie, że w Quick Mode kanał 10 jest odwrotnie, niż opisano to na stronie nr 3 w pierwszej tabelce. Jestem praktycznie pewien, iż mam wgrane oprogramowanie wersji 171213 (najnowsze na dzień dzisiejszy): https://www.frsky-rc.com/s8r/.
×
×
 • Create New...