Jump to content

JerzyR

Modellers
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

181 profile views
 1. Oprogramowanie nie, ale kalibracja tak.
 2. JerzyR

  Vario

  Jak nie openTX, to FrOS? W pierwszym to standard, w drugim... nie wiem, nie znam, ale być może też się da. Jak? Instrukcja do radia i trochę samozaparcia pewnie jakimś sposobem jest.
 3. w paczce "system.zip" do której ostatnio dałem link są 0112 - jedna 0114 - dwie 0115, 0115, 0116 - przecinek 0122 - dwadzieścia dwie itd. Największym problemem jest to, że kol. Jacek (nick jpd na pfmrc) nie pokazuje się na forum od zeszłego roku, a to właśnie on był, zdaje się, głównym beta testerem wersji pl. On też mógłby najwięcej powiedzieć o połączeniu audio z "wideo". Może któryś z Was, znający język barbarzyński, napisze do twórców oprogramowania z prośbą o pojaśnienie tematu? Tak mi się mocno zdaje, że przypisana numeracja audio zależy od wersji językowej systemu (np. 0115..0177 nie ma w wersji en).
 4. Może i macie rację. Nie używam wszystkich to i tak wygląda. Poniżej link do pełnego mam nadzieję zestawu dźwięków system.zip Jest tam np. rssi_org.waw ale brzmi "A1 stan niski" "Ivona" - oprogramowanie płatne, więc nie będę pisał i proponował gdzie szukać legalnego inaczej, ale operacja generowania jest raczej prosta.
 5. Ale te z mojego linku pasują do najnowszej wersji... Plik X9_Sound_PL
 6. Link do artykułu https://77hobby.pl/uaktualnienie-firmware-urzadzen-smart-port-przez-opentx-21-n-20.html
 7. A sprawdź z nowszą wersją Companion.
 8. JerzyR

  ID czujnika

  Ano... nie Się przyznaję, że przeglądając ileś tam stron w barbarzyńskim języku na to wychodziło. Ale najprostsze rozwiązanie czasami jest najtrudniejsze. Nie mogę znaleźć w ustawieniach radia czy też modelu pozycji, która w Companion zwie się "Czujniki - wyłącz obsługę wielu czujników". Dopiero po odhaczeniu "ptaszka", usunięciu czujników i ich ponownym wyszukaniu mam efekt jak na zrzucie ekranu (a w lustrze widzę ). Dzięki Panie komarkus za wpis o Companion, bom nie wpadł na to. I jeszcze dla formalności - mam wersję 2.2.1.
 9. JerzyR

  ID czujnika

  Sam se odpowiem. Ano trzeba SCC
 10. JerzyR

  ID czujnika

  Witam. Do G-RX8 chcę podpiąć zewnętrzne Vario (ot tak dla porównania wyników). Vario zarówno w odbiorniku jak i zewnętrzne wykrywane jest z tym samym ID (100). Czy sposobem na zmianę ID jednego z czujników jest użycie programatora SCC, czy jest jakiś inny myk pozwalający na tę operację. A może nic nie trzeba grzebać, tylko w radiu ustawić coś co mi umknęło, bo działać oba nie chcą. Pozdrawiam Jerzy
 11. Tu masz LINK do archiwum system.zip. Wgraj w miejsce swoich i powinno być ok.
 12. Witam. Miałem wersję 2.1.9 i znany był problem z przypisaniem niektórych dźwięków do wartości. Wgrałem 2.2.0 i "stare" dźwięki chodzą bez problemu. A nowości? Na pfmrc.eu kol. Jacek jpd może będzie wiedział coś więcej...
×
×
 • Create New...