Jump to content

Wicher

Modellers
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Wicher's Achievements

0

Reputation

 1. Dziękuję za pomoc. Winne było serwo - po wymianie nie obserwuję problemów.
 2. Dzięki za podpowiedź. Problemem nie jest obciążenie serw, bo gdy odłączę je od popychaczy i pracują bez obciążenia to też pojawia się ten problem. BEC/ESC mam faktycznie z tych najtańszych, ale wg opisu powinien mieć 30A: "XXD HW30A 30A Brushless Motor ESC For Airplane Quadcopter" Możliwe, że serwa i silnik przekraczają 30A? Dodam, że silnik chodzi bez śmigła. EMAX CF2822. Ale problem pojawia się często w momencie gdy przy wychylonych serwach zwiększam obroty silnika od 0.
 3. Literówka - Przy ODŁĄCZENIU steru kierunku albo wysokości problem nie występuje.
 4. Witajcie, mam taki kłopot - zbudowałem kolejny model do walk powietrznych ESA z odbiornikiem FrSky RX4R i serwami Tower Pro SG-92R. Tym razem użyłem wszystkich 4 wyjść PWM odbiornika - podłączyłem regulator obrotów, ster kierunku, ster wysokości i lotki (2 serwa na jednym wyjściu). Czyli mam 4 serwa zasilane przez odbiornik. I w takiej konfiguracji przy pewnych wychyleniach sterów odbiornika mi się "wiesza" i restartuje i czasem w tej sytuacji serwa lotek przechodzą w bardzo skrajne pozycje. Przy dołączeniu steru kierunku albo wysokości problem nie występuje. Inny egzemplarz odbiornika tego samego typu zachowuje się tak samo. Stąd hipoteza, że odbiornik nie ma wystarczającej mocy na 4 serwa - czy dobrze myślę? Czy RX6R będzie miał większą moc? Inna opcja jaka mi przychodzi do głowy to zasilanie serw poza odbiornikiem, ale w tak małym modelu byłoby to kłopotliwe.
 5. Dzień dobry, Używam RunCam2 kupionego u Państwa u ponad roku i niestety pojawiła mi się chyba usterka. Tzn kamera przestała podawać obraz na wyjściu video. Zrobiłem upgrade firmware do 2.4 - nie pomogło. Nagrywanie na kartę działa poprawnie, podłączyłem się też aplikacją na telefon przez WiFi i wszystko działa poprawnie - łącznie z transmisją obrazu. Może też być tak, że usterce uległ przewód a nie kamera. Pewnie można samemu kabel ze złączem miniUSB rozdzielić na poszczególne przewody. Czy może mają Państwo lepszy pomysł?
 6. Dzień dobry. 2 pytanie o te kamery 1. Mogą albo podawać sygnał do VTX albo nagrywać film na kartę - nie obie rzeczy równocześnie? Jeśli podają do VTX czy można podłączyć OSD? 2. Czy można zamontować kamerę "na sztorc" o obrócić nagrywany obraz o 90 stopni?
 7. Dzień dobry, Z tego co czytam kamery RunCam Split umożliwiają jednoczesny zapis obrazu cyfrowego na kartę SD i przekazanie obrazu do VTX. Czy mogę podłączyć OSD z parameterami lotu na potrzeby FPV? Czy OSD będzie też widoczne na nagranym obrazie czy tylko na wysłanym do VTX? Czy mogę podczas lotu rozpocząć/przerwać nagrywanie czy też kamera rejestruje cały czas gdy ma zasilanie? Czy kamera może robić zdjęcia podczas lotu? Za pomocą aplikacji poprzez Wifi? W danym momencie można albo robić zdjęcia albo nagrywać film? Ale podczas robienie zdjęć nadal obraz jest przesyłany do VTX i możliwy jest lot FPV?
 8. Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Małe serwo podłączyć równolegle z ESC do wyjścia THR? Jak zrobić kalibrację ESC z tym odbiornikiem? Bo z poprzednim faktycznie robiłem...
 9. Tak, bo inaczej w 9 przypadkach na 10 nie mogę uruchomić modelu. Tzn model robi "bip-bip-bip" i nie reaguje na THR. Z tego komentarza wnoszę, że źródłem problemu może być regulator? Dodam, że na "fabrycznym" odbiorniku ROplanes działało zawsze OK, i teraz na S6R też często po dłuższym "machaniu drążkami" dźwięk też ustaje i można latać. Model mam stąd: [LINK USUNIĘTY]
 10. Witam, W jaki sposób po zakończeniu self check poruszać drążkami w radiu? I kiedy? Robić kółka zaraz po zgaśnięciu niebieskiej diody? Czy oba drążki na raz, czy każdy kanał osobno, szybko, wolno, zostawać w pozycji max? Mój przypadek: Skonfigurowałem S6R przez PC, stabilizacja włączona, tryb quick mode wyłączony. Model Pioneer II 1400. Radio Taranis QX7. I mam taki objaw: podłączam zasilanie, model wydaje różne dźwięki, przez kanał 12 uruchamiam Self Check odbiornika, odbiornik coś tam robi, na koniec rusza trochę wszystkimi sterami, niebieska dioda gaśnie (koniec self check jak mniemam), model wciąż wydaje dźwięk sugerujący jakiś błąd, stery reagują, silnik nie reaguje na sygnał THR, stabilizacja po włączeniu działa. Jak rozumiem po zakończeniu SC powinienem wykonywać ruchy drążkami Taranisa tak długo jak dźwięk o błędzie zmilknie. Ale czasami mi się to udaje, dźwięk milniknie, silnik działa i mogę lecieć. A czasami "macham jak głupi" przez 3 minuty a odbiornik wciąż nie jest usatysfakcjonowany. Więc coś robię źle.
×
×
 • Create New...