Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Forum 77Hobby powstało między innymi po to, aby pomagać rozwiązywać problemy modelarzy, związane z produktami FrSky, RunCam, ale nie tylko.

W miarę możliwości i wiedzy koledzy z Forum (także zespół 77Hobby) bardzo chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Ważny jest jednak sposób, w jaki zadaje się pytanie. Można założyć, że ile włożysz wysiłku w zadanie pytania, tyle i takich dostaniesz odpowiedzi.

Kilka prostych wskazówek jak zadawać pytania:

  • Zapoznaj się z dostępną dokumentacją danego produktu oraz z Bazą Wiedzy 77Hobby. Jest duża szansa, że odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w materiałach dostępnych w Bazie Wiedzy (w szczególności Warsztat FrSky, FAQ FrSky na Forum, nasze polskie instrukcje)
  • Sprawdź, czy na Forum ten problem nie był już poruszany (opcja "szukaj" jest w prawym, górnym rogu ekranu Forum).
  • Dokładnie opisz jaki masz problem, podaj objawy i okoliczności występowania problemu. Podaj jak najwięcej informacji, np. wersję OpenTX, firmware modułu nadawczego / odbiornika, etc. Jeśli tylko możesz załącz zdjęcia, link do wideo na YouTube lub zrzuty ekranu obrazujące problem.
  • Napisz jakie działania i testy już wykonałeś wykonałeś, co wyeliminowałeś, co podejrzewasz (znowu pomocne będą zdjęcia, wideo, zrzuty ekranu).
  • Zadaj konkretne pytanie (nie oznajmiaj, że masz problem i na tym koniec).
  • Zadaj pytanie w odpowiednim dziale Forum. Jeśli zakładasz nowy wątek zadbaj o nadanie mu adekwatnego tytułu. Wpisz także kilka tagów (słów kluczowych, które pomagają w indeksowaniu wątków Forum) – pomogą one w ewentualnym późniejszym wyszukiwaniu tego tematu przez innych kolegów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×