Jump to content

Mamba 405 mk2 + GPS Beitian BN-220???

treash
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam pytanko, zakupiłem ostatnio GPS do mojego Quada RC (Reptile Cloud-149) z Mamba F405 mk2 F40 na pokładzie GPS Beitian BN-220 i polutowałem go zgodnie z zaleceniami pod wolnegy UART 6 na tym FC tj.

- 5v do 5V (FC),

- GND do GND (FC),

- RX do TX (FC),

- TX do RX (FC)

..ale GPS jak by nie żył nawet dioda żadna na sekundę nie mrygneła. Odpalałem Quada przez USB do BetaFlight jak i podpinałem Lipo i nic zero reakcji GPS'a nic się nie dzieje nic nie świeci.

Czy to możliwe że trafiłem na trefny GPS, jak mogę go inaczej jeszcze sprawdzić?

schemat_mamba405mk2_gps_beitianbn-220.jpg

Sprawdzone jak pisałeś, miernik odkopałem Mamba daje prawidłowe napięcie 5,12V, GPS'a odlutowałem i podłączyłem innym kablem (po przerobieniu) z zestawu bo były dwa i podpiąłem pod Li-ion 18650 bo miałem takiego na stanie od gogli, napięcie na nim jest 4,2V więc w zakresie działania GPS (3.3-5V). I wszystko się wyjaśniło..uwalony był kabel a że miałem drugi polutowałem wszystko i zaczeło hulać:) Dzięki za podpowiedź przydała się, pozdrawiam.

Edited by treash