Jump to content

Radio JR Frsky


Jacek59
 Share

Recommended Posts

Zakupiłem u Was moduł XJT do nadajnika JRPCM9X i odbiornik S6R .W odbiorniku S6R kanały są ustawione w kolejności AIL 1,ELE 2,THR 3, RUDER4,po podłączeniu u mnie jest THR 1,ELE 2,AIL 3,RUDER 4 ,czy tak ma być czy mogę zmienić żeby było tak jak w odbiorniku S6R.

Drugie pytanie.

Podłączyłem odbiornik S6R do serw i silnika oczywiście najpierw go skalibrowałem ,mam włączoną stabilizację przy poruszaniu odbiornikiem poruszają się serwa ale rusza silnik kiedy odkładam odbiornik silnik zatrzymuje się .Czy tak ma reagować stabilizator.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem pytania, ale odbiorniki serii S oczekują konkretnej kolejności kanałów, zgodnie z opisem na obudowie. Musi tak być, aby odpowiednio (poprzez zmianę właściwych powierzchni sterujących) kompensować zmiany położenia.

Jeśli serwa i ESC zostały podłączone w innej kolejności nie będzie to działało prawidłowo, np. zamiast wychylić lotki zostanie uruchomiony silnik.

Podobny problem będzie występował jeśli radio wysyła kanały w kolejności innej, niż oczekiwana przez odbiornik. Jeśli to jest problemem, sprawdź w dokumentacji swojego radia, jak zmienić kolejność wysyłanych kanałów (moduł nadawczy XJT nie ingeruje w sygnał - on tylko nadaje w eter to, co odbiera od radia).

Link to comment
Share on other sites

Posiadam do tego modułu odbiornik S6R ze stabilizacją i jeśli podłączę serwa w kolejności jaką ma JR i wyłączę stabilizację to wszystko działa prawidłowo .Silnik uruchamia się tylko przy załączonej stabilizacji.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Przy wyłączonej stabilizacji to zwykły odbiornik i kolejność nie ma znaczenia. Odbiornik tylko przekazuje sygnały, nie ingerując w nie.

Jeśli chcesz korzystać z funkcji stabilizacji, trzeba wszystko podłączyć zgodnie z opisem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...