Jump to content
treash

LionPack 4S 3000mAh 15/30C ???

Recommended Posts

Witam,

używał ktoś takich pakietów do quada 4S, bezpieczne to, jak myślicie? Pytam bo interesuje mnie czy dało by się dzięki takim pakietom wydłużyć trochę lot bo obecnie używałem tylko 1550mAh LiPo 4S 100C od TATTU (FunFly)?

LionPack 3000mAh 4s 15-30C.jpg

Do 5" quada masz na myśli? To takie coś niema sensu bo waga przełoży się na większe zużycie prądu i niewiele to da. Ale jeżeli chcesz polatać dłużej LR takim quadem to zrób pakiet z akumulatorkow Li-Ion przy tej samej wadze dostaniesz nawet 8000mah Z tym że charakterystyka takiego pakietu nie pozwoli na agresywne loty bo mają one mała wydolność prądową za to będziesz mógł spokojnie i że 20min polatać. Musisz przeliczyć wydolność prądową pakietu do zużycia prądu w quadzie.

Sorry nie zauważyłem że na fotce jest pakiet Li-Ion, to tak ma to sens tylko nie można szaleć na takim pakiecie.

Posted (edited)

No nie dopowiedziałem ale chodzi mi o używanie takiego pakietów w quadzie 3" typu Cinewhoop, więc spokojne latanie i nagrywanie video. Ja osobiście chciałbym je zastowować do mojego Reptile Cloud-149 na Mambie mk2 f40 + TMotors 1507 3600KV + VTX FT200. Za dużych to ja też tam nie wpakuje ze względu na brak miejsca max 78mm długości, bo GoPro 8 Hero na przodzie ogranicza;)

PS. jeszcze takie coś znalazłem..więc co mówisz że nadadzą się takie pakiety żeby wydłużyć latanie i będzie bezpiecznie? A w BetaFlight nie trzeba nić przestawiać że z takich korzystasz (10A)?

ZOHD LionPack 3500mAh 4s.jpg

Edited by treash

Twoje silniki według producenta pobierają max 23A prądu szczytowego razy 4 = 92A max.

Ogranicz przepustnicę do 80% i nic się nie stanie nawet jak będziesz trochę szaleć.

Poczytaj jakąś pigułę o pakietach Li-Ion z tego co wiem to niewolno ich przeładować powyżej 4.2v na celę a jeżeli ustawisz ładowarkę na 4.1v to pakiet wytrzyma o wiele więcej cykli ładowania.

22 minuty temu, treash napisał:

A w BetaFlight nie trzeba nić przestawiać

w Bf stockowe ustawienia o minimalnym napięciu celi to 3.2v a ostrzeżenie 3.5v. Używając Li-Ion będziesz musiał zrobić korektę tak aby minimalne napięcie wynosiło 3v a ostrzeżenie 3.2v

ale na 100% pewien nie jestem więc poczytaj gdzieś do jakiego napięcia minimalnego można bezpiecznie rozładować takie pakiety. 

Jeżeli masz OTX i telemetrię to możesz w logicznych funkcjach ustawić tak że gdy zostanie pobrany prąd większy jak np: 20A to dopiero wtedy ograniczy Ci przepustnicę do tylu % ile sobie ustawisz, ale to już zaawansowane ustawienia jak ogarniasz bramki logiczne znaki równości itp to możesz się bawić.(Prościej będzie na stałe ograniczyć przepustnicę żeby nie uszkodzić akusa)

Ps. wyżej pisałeś że używasz 1550mah 4s 100c dlatego myślałem że latasz quadem 5" nie jest to za ciężki pakiet do 3" drona który targa jeszcze kamerkę gopro ?

wypróbuj kiedyś Lipola 750mah i porównaj czasowo z tym 1550 myślę że wyniki czasu lotu i tego jak dron będzie żwawy mogą Cie pozytywnie zaskoczyć.

Co do rozładowania oglądałem na Youtube że koleś testuje te pakiety i mówił o max rozładowaniu na poziomie 2.5V..

no i on testował to właśnie na dwóch quadach 3"

http://bit.ly/33l2b63

https://bit.ly/2VqrdzT

A myślisz że na takim małym pakiecie jak 750mAh osiągnę podobne wyniki jak na 1550mAh? Bo ogólnie koleś z Avifly polecił mi do tej ramy te 1550mAh jak złoty środek między wagą/mocą/pojemnością. Tylko mi zależy na chociaż tych 10-12minutach więc szukam najlepszego rozwiązania. A testy i obloty dopiero na wiosnę lub jak śniegi i zimno odpuści;)

20 minut temu, treash napisał:

A myślisz że na takim małym pakiecie jak 750mAh osiągnę podobne wyniki jak na 1550mAh?

Na pewno polatasz krócej ale zmieni się ciąg do wagi zależy co kto woli, jeżeli zależy Ci najbardziej na czasie lotu to1550 będą lepsze a najlepsze już te pakiety Li-Ion.

31 minut temu, treash napisał:

mówił o max rozładowaniu na poziomie 2.5V

Lepiej sprawdzić u producenta pakietu jakie są jego granice jeżeli min 2.5v to wprowadź takie korekty w bf żeby przed wcześnie nie denerwował podczas lotu.

Najważniejsze to żeby takiego pakietu podczas lotu nie obciążyć ponad jego miarę dlatego pisałem o skręceniu przepustnicy.

A jaki masz czas lotu na tym 1550mah ?

Te 1550mAh jeszcze nie oblatane ale porównując o podobnego setapu u innych 7-8 min a jeszcze GoPro 8 Hero (125g) więc myślę o wydajniejszych pakietach i może zamianie GoPro 8 Hero na Insta360go (ale tu jakość video nie powala)..szukam na razie złotego środka.

7-8 min to dobry wynik jak na takiego racerka ja moim 5" 215mm latam ok 5 min ale stosuje tylko 1550mah 120c i accel pokazuje podczas gwałtownego przyspieszenia nawet 7.6g kop jest spory a całość jest na ramie wyścigowej kopis2 z pakietem i kamerką masa do lotu 600g nie przekracza.

Też myślałem o pakietach Li-Ion zeby LR polatać ale doszedłem do wniosku że lepiej będzie założyć FPV na motoszybowiec i latać do momentu aż kark zacznie boleć :D

No mój Reptile + GoPro 8 + Lipo też będzie prawie 600g, wiesz ja nie muszę szaleć mi bardziej zależy na czasie, płynnym locie i dobrym video (4k, 25/60klatek) w efekcie końcowym, a właśnie z tych Li-ion pakietów można mieć te 15-18 nawet minut lotu i to jest już świetny wynik. Ogólnie wolę porozmawiać z bardziej doświadczonymi pilotami (obecnie) niż coś na dzień dobry uwalić;)

A zadam Ci jeszcze pytanie z innej beczki jak to teraz będzie z FPV na tle nowych przepisów bo jak dla mnie na chwilę obecną jest znowu nielegalne, dobrze kumam? Niby zarejstrowałem się jako operator/pilot i ma kategorię A1/A3 niebawem A2 ale to nie podchodzi pod FPV???

Nie wiem bo przepisy są niedoprecyzowane jeśli chodzi o FPV ale z różnych interpretacji wynika że aby muc latać FPV leganie to trzeba mieć obserwatora + restrykcje wynikające z ULC

Ja jestem tylko polnym lataczem więc A3 wystarczy mi w zupełności, z resztą.....policja nie jest uprawniona do kontrolowania czy latasz legalnie czy nie wiadomo wszystko z głową żeby nikomu nic się niestało.

Moim zdaniem lepiej dostać ewentualny mandat za wykroczenie jak grzywnę za brak rejestracji tym bardziej że RODO jest w to wpięte a konfidentów nie brakuje skoro potrafili dzwonić na milicje że za dużo ludzi do kogoś na wigilie przyjechało. Ja często latam sam w plenerze z dala od ludzi i nie będę się spinać że niema obok mnie obserwatora.

No to widzę że masz tak samo zdroworozsądkowe podejście jak ja, bo też uważam że jeśli te przepisy są niejasne dla wszelkiej maści lataczy to co dopiero dla straży miejskiej, leśniczego czy innych uprawnionych do kontroli:)

17 minut temu, treash napisał:

straży miejskiej, leśniczego czy innych uprawnionych do kontroli

Oni nie są uprawnieni nawet policja tylko ULC, jak ktoś zadzwoni na policje to jedynie Cie spiszą zrobią notatkę i w najgorszym wypadku wyślą do ULC tak jak teraz wysyłają do sanepidu że ktoś maseczki niema :D

A nie jest tak że mówili o uprawnieniach do przeprowadzenia kontroli dla bardzo wielu podmiotów w tych właśnie policja, straż miejska, leśniczy i jescze kilka innych podmiotów?

Tak wiem "MAK" jestem już po rejstracji jako operator i egzaminach na A1/A3 a niebawem A2. Ale pamiętam jak mówiono o kompetencjach do kontroli dla policji, straży miejskiej nawet leśniczego i mówię tu już według nowych zasad, no chyba że to jakiś fake był;)

Policja na pewno, straż miejska może, leśniczy nie sądzę ;). Trzeba doczytać w przepisach. W sumie dobrze wiedzieć kto ma prawo pytać.

Posted (edited)
Godzinę temu, MAK napisał:

Policja na pewno

Policja nie jest szkolona odnośnie prawa dronowego i może wykonać jedynie czynności prewencyjne, a każdy operator drona według nowych przepisów jest członkiem personelu lotniczego. Tylko i wyłącznie ULC jest uprawnione do kontrolowania uprawnień operatora, policja może to zrobić tylko za pośrednictwem ULC.

już nie wspominając o dziadkach leśnych albo cieciach miejskich :P

Edited by RookFPV

46 minut temu, RookFPV napisał:

Policja nie jest szkolona odnośnie prawa dronowego i może wykonać jedynie czynności prewencyjne, a każdy operator drona według nowych przepisów jest członkiem personelu lotniczego. Tylko i wyłącznie ULC jest uprawnione do kontrolowania uprawnień operatora, policja może to zrobić tylko za pośrednictwem ULC.

już nie wspominając o dziadkach leśnych albo cieciach miejskich :P

Kwestia semantyki. Policja nie będzie pewnie sprawdzać, czy i jakie kto posiada uprawnienia. Ale może wylegitymować, w uzasadnionych przypadkach zatrzymać, zabezpieczyć "dowody" (zapewne w postaci drona), etc. W praktyce tak pewnie będzie najczęściej, bo nie sądzę żeby ULC powołał własne, powszechne siły porządkowe.

Natomiast nie widzę podstaw, żeby kogoś leśniczy legitymował, czy tym bardziej prewencyjnie zatrzymywał (bardziej niż ma do tego prawo każdy obywatel). Ale też nie znam się na tym jakoś bardzo...

Dokładnie bo wszystko zależy od danej sytuacji, czy ktoś stwarza realne zagrożenie czy po prostu wykroczenie bo w plener nie zabrał ze sobą obserwatora.

Ciekawe czy za niedługo będzie jakiś kodeks drogowy dronowy i ciekawe czy aplikacja DroneRadar stanie się obowiązkowa.

A może powstaną za niedługo znaki "Zakaz fotografowania" :D