Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do G-RX8 chcę podpiąć zewnętrzne Vario (ot tak dla porównania wyników).  Vario zarówno w odbiorniku jak i zewnętrzne wykrywane jest z tym samym ID (100).

Czy sposobem na zmianę ID jednego z czujników jest użycie programatora SCC, czy jest jakiś inny myk pozwalający na tę operację.

A może nic nie trzeba grzebać, tylko w radiu ustawić coś co mi umknęło, bo działać oba nie chcą.

Pozdrawiam

Jerzy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio zastanawiałem się, co obok id czujnika, oznacza parametr instance (w companion). Nie znalazłem, ale może to być wyróżnik czujnika. Spróbuj w ustawieniach czujników, jeden czujnik wyedytować z nazwą np. Vspd i ustawić instance na 1, a drugi np. Vspd2 z instance 2. Wg moich dywagacji, może to zadziałać.

Jeżeli nie, to Frsky_SPORT_tool ma opcję wyboru PhyID.

• Dzięki 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, JerzyR napisał:

Sam se odpowiem. Ano trzeba SCC :(

Ano... nie :) Się przyznaję, że przeglądając ileś tam stron w barbarzyńskim języku na to wychodziło.

Ale najprostsze rozwiązanie czasami jest najtrudniejsze. Nie mogę znaleźć w ustawieniach radia czy też modelu pozycji, która w Companion zwie się "Czujniki - wyłącz obsługę wielu czujników". Dopiero po odhaczeniu "ptaszka", usunięciu czujników i ich ponownym wyszukaniu mam efekt jak na zrzucie ekranu (a w lustrze widzę :D).

Dzięki Panie komarkus za wpis o Companion, bom nie wpadł na to. 

I jeszcze dla formalności - mam wersję 2.2.1.

Vario.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zasadzie wszystko zostało powiedziane :).

Faktycznie od OpenTX 2.1 problem praktycznie nie istnieje. Każdy model czujnika może występować wielokrotnie na liście wykrytych czujników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta