Jump to content

Zmienne i warunki przełączników

MarekSp
 Share

Recommended Posts

Mam taki problem którego nie wiem jak rozwiązać a mianowicie jezeli przełacznik np. SA jest przestawiany z pozycji 1 na 2 to odtwórz dzwiek np. funkcja1 jest włączona jeżeli  przełącznik z poz 1 na 3 odtwórz dzwiek 2 i tomi działa ale jak chce wrocic z pozycji 2 na 1 to odtwórz dziwiek 3 i to samo z 3 na jeden, czyli na przełączniku sa dwie funkcje i chce mieć komunikat ze funkcja 1 jest włączona a potem ze jest wyłączona to samo jezeli dam przełącznik na pozycje 3 to funkcja jest włączona a potem jak dam na pozycje 1to funkcja 2 jest wyłączona i właśnie z tymi wyłączeniami nie moge sobie poradzić

Cześć.

Czytają, tylko się zastanawiają po co Ci to?

Skoro funkcje są od siebie zależne, a zależność wynika z położenia przełącznika, to po co gadać, że coś jest wyłączone?

Nie no oczywiście, radio może gadać to niech gada. Ale im mniej ta baba gada, tym lepiej.

Może jestem dziwny, ale powinna gadać o najważniejszych parametrach (napięcie, sygnał, prokurator itp.), ale to takie moje dziwactwo.

Skoro pstrykam aby klapy opuścić czy schować no to wiem co pstrykam.

A jak serwo/-wa nie spracują i klap wychylonych fizycznie nie będzie, a baba Ci gada ze są, to do kogo później pretensje jak rozwalisz model?

Wiem, można... można nawet pełną korespondencję z kontrolą lotów odtworzyć, tylko po co?

Wiem, masz "kaprys", chcesz to kombinuj, albo poczekaj na rozwiązanie...

Prawdę mówiąc nie bardzo wiem co Ci nie działa z tymi dźwiękami  ale jezeli chodzi  np.o klapy to ja tak  przypisuję. Dźwięk zawsze mi działa jezeli przełacznik zmienia pozycję.

klapy.jpg

Nie o o mi chodzi a o to ze przełącznik 3 pozycyjny wracając z pozycji 1 ma odtworzyć ścieżkę a wracając z pozycji 2 ma odtworzyć ścieżkę b czy to juz jasne ?

• 3 weeks later...

Na zwyklej konfiguracji chyba będzie ciężko bo to co się wykona przy stanie 1 jest zależne od tego jaki był poprzedni stan (czy 3 czy 2). Wydaje mi się, że da się to zrobić na skrypcie lua. Mogę spróbować Ci taki napisać, sprawdzałem dziś jak to zrobić ale jestem poza domem więc nie potestuję. Napisz, które dźwięki by Cię interesowały przy zmiane z 3 na 1 i z 2 na 1.

Nie wiem czy czas potrzebny, sprawdzę. Z tego co czytałem to w górę jest wartość -100, na środku jest 0 a w dół 100. Wszystko posprawdzam jak sie dorwę do kompa ;)