Skocz do zawartości
diabolo

Szarpnięcie serw podczas włączania modelu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam ogromny problem ze swoim modelem, mimo że przez pól roku wszytko działało bez zarzutów.

Problem dotyczy hamulców aerodynamicznych (kanał 6 i 7 i tylko jednej lotki kanał 1)

Problem polega na tym, że podczas włączenia modelu jena lotka oraz hamulce aerodynamiczne dostają duch na ok 1 sekundę w dół, dopóki odbiornik nie złapie sygnału z nadajnika. Niestety ruch ten jest przeciwny niż otwieranie się hamulców aerodynamicznych i już 2 razy serwa zostały wyłamane. Próbowałem różnych sposobów i co następowało:

1. jeśli włączę sam model bez nadajnika lotka i hamulce opadają na stałe ( do momentu nie włączenia radia)

2. fail safe działa prawidłowo (wyłączenie nadajnika otwiera hamulce w dobrą stronę)

3. zamontowanie nowego odbiornika nic nie daje (FrSky G-RX8)

4. zresetowanie regulatora nic nie pomaga

5. stworzenie nowego modelu nic nie daje

6. wgranie nowego firmware do nadajnika nic nie pomaga (FrSky QX7)

7. podłączenie pod model nadajnika i odbiornika innej firmy rozwiązuje problem. Po włączeniu nadajnika i modelu serwa zerują bez szarpnięcia.

dodaję link do filmu:

Może ktoś pomóc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdy dzieją się dziwne rzeczy, często winne jest niestabilne zasilanie. Podmień regulator napięcia na inny, albo spróbuj z innym bezpośrednim źródłem zasilania ok. 5V, np. 4xNiMh.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zasilanie faktycznie może być problemem. Do diagnozowania zawsze najlepiej zasilać model z bezpośrednio z pakietu 4.8V, jeśli serwa i inne podłączone komponent pozwolą z pakietu 2S, etc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta