Skocz do zawartości
dudus

Taranis X9D Plus Symulator USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak podłączam Taranisa X9d plus do komputera kablem USB to jest problem ze sterownikami. 

Co zrobić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie potrzeba żadnych sterowników.

Podłączasz kablem (jack/usb), czy (miniusb/usb) ?

Jeżeli (minu usb/usb) To:

------------

Wszystkie aparatury RC FrSky (Taranis X9D / Plus, X9E, X10 / X10S, X12S, QX7, etc.) można wykorzystywać w popularnych symulatorach lotu.

Podłączenie przez port USB

Aparatury FrSky mogą być widoczne w systemie operacyjnym jako joystick (gaming device). W takim przypadku przyłącza się zwykłym kablem USB (mini-USB po stronie nadajnika). Aby ta funkcjonalność działała, należy włączyć ją w opcjach podczas wgrywania OpenTX, przez odznaczenie opcji massstorage (zamiast pamięci masowej, nadajnik będzie widziany w systemie jako joystick).

image.thumb.png.b5b925c0ccde9b0b14338d93e9175d75.png

W OpenTX serii 2.2 i nowszych nie trzeba już odznaczać opcji massstorage podczas wgrywania OpenTX (w zasadzie ta opcja nie jest już nawet dostępna). Zamiast tego - w domyślnej konfiguracji - przy podłączaniu do komputera OpenTX pyta się, w jakim trybie ma się podłączyć (joystick / mass storage). Można to zmienić, tak by zawsze (bez pytania) w trakcie podłączania do komputera aparatura pracowała jako joystick, albo jako pamięć masowa.

Podłączenie przez port Trener / DSC

Niektóre komercyjne symulatory (np. Real Flight, Phoenix RC, etc.) mają własne adaptery, będące jednocześnie zabezpieczeniem przed nieuprawnionym kopiowaniem. Zwykle w takiej sytuacji nadajnik podłącza się przez port trenera / PPM. Aparatury FrSky są wyposażone w taki port, w popularnym standardzie mini-jack (Horus X12S także w standardzie Futaby). Port trenera oznaczony jest "DSC" na obudowie.

W przypadku podłączania aparatury do komputera przez port trenera (DCS) należy w OpenTX / FrOS ustawić port trenera jako "slave" (uczeń) w konfiguracji modelu.

Konfiguracja modelu w OpenTX

W obu przypadkach (DSC / USB) należy skonfigurować w OpenTX / FrOS dedykowany dla symulatora model, z odpowiednimi kanałami i innymi funkcjami (wg potrzeb / instrukcji symulatora) – zwykle minimum cztery podstawowe kanały, przypisane do drążków aparatury.

--------------------------

A jeżeli podłączasz kablem (jack/usb) 
to w ustawieniach w nadajniku musisz ustawić "port trenera tryb" Uczeń/Jack. 
Jaką masz wersję OpenTx.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wiem tylko jak podłanczam do komputera aparature usb to są złe sterowniki i nierozpoznano urzadzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc napisz proszę jakim kablem podłączasz ją do kompa. (jack/usb) czy (mini usb/usb) ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mini usb/usb

Wczoraj kilka godzin nad tym siedziałem na 3 forum, a dzisiaj jak podłączyłem innym kablem to jak podczas włączania przytrzymam trymery do siebie i włączy się ten tryb, to w komputerze teraz wykrywa 2 dyski czyli tak jak powinno być.

Ale jak podłączam normalnie aparaturę to wtedy wykrywa teraz FrSky Taranis Joystick ale nie widzi go w symulatorze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fpv freerider

Jak wejde w kontrolery gier to nie wykrywa niczego

Przechwytywanie.thumb.PNG.b3436fe4628c84c2d7a445a4ddddab7f.PNG

Edytowane przez dudus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, dudus napisał:

Jak wejde w kontrolery gier to nie wykrywa niczego

Nie piszesz, jaki masz system w nadajniku. Jeśli najnowszy OpenTX 2.2.1, musisz mieć w ustawieniach radia ustawioną opcję "USB mode" na 'Joystick' lub 'Ask' (przy Ask, po podłączeniu do komputera dostaniesz pytanie, wybierz czy 'USB Joystick (HID)', czy 'USB Storage (SD)'). Potem wystarczy sprawny kabelek USB i sprawny system Windows. W "Kontrolery gier" na Win musisz zobaczyć kontroler FrSky ...... - OK. Jeśli nie, szukaj błędu. Nie potrzebujesz instalować żadnego sterownika. Do komputera nadajnik podłączasz już włączony.

Jeżeli masz starszą wersję OpenTX, zaktualizuj do najnowszej, warto.

Jeśli masz FrOS, to się nie znam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainstalowałem OpenTX 2.2.1 i wykrywa mi w menadżerze urządzeń ale nie działa w symulatorze.

Dodam jeszcze że na drugim komputerze z systemem  mac os po podłączeniu wszystko działa i już latałem na symulatorze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 minuty temu, dudus napisał:

Zainstalowałem OpenTX 2.2.1 i wykrywa mi w menadżerze urządzeń ale nie działa w symulatorze.

Dodam jeszcze że na drugim komputerze z systemem  mac os po podłączeniu wszystko działa i już latałem na symulatorze.

Skoro na MacOS wszystko działa, to masz kłopot z Windowsem albo gniazdem USB komputera.
Sprawdź jeszcze, czy w systemowym "Kontrolery gier" (nie w menadżerze urządzeń) pojawia się kontroler FrSky... .Jeśli nic tam nie ma, symulator też nic nie zobaczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie tam nic nie mam. 

I co mogę zrobić ?

Edytowane przez dudus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, dudus napisał:

No właśnie tam nic nie mam. 

I co mogę zrobić ?

To raczej pytanie do fachowców od Windowsa. Pogooglój.
W ostateczności przeinstaluj Windowsa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta