Jump to content
kkdarch

Jak skonfigurować gaszenie silnika HORUS12

Recommended Posts

Nabyłem niedawno nadajnik Horus 12  z odbiornikiem R6.Jako że jest to dla mnie nowość powoli poznaję to oprogramowanie.

Ustawiłem miksy dla lotek i  wysokości ale nie radzę sobie z ustawieniem gaszenia silnika.Czy jest ktoś tu na forum kto mógłby mi pomóc?

Poprowadzić krok po kroku jak to zrobić.

Liczę na waszą pomoc Dariusz.

Gaszenie mam zrobione w "Special Function" za pomocą "override" (nadpisz). To działa tak, że po przełączeniu zdefiniowanego przełącznika, nadpisuje się wartość położenia serwa gazu (aktualne położenie drążka gazu zostaje zignorowane), tak, aby w tym położeniu przepustnica była całkowicie zamknięta. 
Np. w "outputs" mam ustawiony zakres użytkowy dla serwa gazu na wartość -90% do 100%. Zakładając, że -90% to obroty biegu jałowego, to za pomocą przełącznika nadpisuję wartość położenia serwa gazu na poniżej biegu jałowego np. -95% (trzeba dobrać doświadczalnie). Gaz mam na kanale CH3, więc wpis w Special Function wygląda tak:
#SF1  SFdown (Switch)  Override CH3 (Action) -95 (Parameters) ON (Enable).
Podobnie robię w elektrykach, mam w ten sposób zabezpieczenie przed niezamierzonym uruchomieniem silnika/silników. Pod taki przełącznik-bezpiecznik "podwieszam" też zapis logów i timer czasu lotu.

Typ odbiornika nie ma tu znaczenia.

Edited by komarkus

Mam open TX 

Wielkie dzięki za pomoc .

Jeszcze jedno .

W zakładce imputs pojawiają się cyfry 0......8  co to jest?

5 minut temu, kkdarch napisał:

Mam open TX 

Wielkie dzięki za pomoc .

Jeszcze jedno .

W zakładce imputs pojawiają się cyfry 0......8  co to jest?

Te cyfry to są fazy lotu (zakładka Flight modes) np:. start, lądowanie, akrobacja itp. Można je sobie zdefiniować i włączać przełącznikami albo jeszcze inaczej. "Ptaszki" przy tych cyfrach oznaczają, że to co zdefiniowałeś, działa w danej fazie lotu. To będzie dla Ciebie następny etap nauki konfiguracji. W prostych modelach można się bez faz lotu obejść bez problemu.

25 minut temu, kkdarch napisał:

Teraz to wydaje się proste.
Do tej pory latałem Aurorą 9  a tam programowanie było proste jak drut.

Aurora to inna liga możliwości.
OpenTX daje duuużo więcej, ale łatwo nie będzie. Nie licz, że w trzy popołudnia nauczysz się wszystkiego. Jest sporo materiałów w necie. Jeśli jeszcze nie trafiłeś, to zacznij od "biblii" OpenTX:
http://www.open-tx.org/2014/01/03/opentx-frsky-manual-pl

Potem np. to:
https://kowalscyrc.wordpress.com