Skocz do zawartości
Joker

Brak połączenia z companion9x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z połączeniem nadajnika Taranis X9E z programem companion9x .

Program ten nie widzi nadajnika a nadajnik nie widzi programu kompanion , co zrobić .

Edward

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisz więcej co i jak robisz. Z grubsza:
- zgranie lub zapis ustawień, jak i dostęp do karty SD, robi się na nadajniku włączonym, nie potrzeba sterownika,
- zmiana firmware w nadajniku robi się na nadajniku wyłączonym, potrzebny jest sterownik utworzony za pomocą zadig.
Na początek sprawdź, czy kabel USB jest sprawny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam nadajnik łączy się z kompanionem , ale nie mogę odczytać zapisanych ustawień modeli . Po utworzeniu w companionie programu modelu nie mogę go wpisać do nadajnika , ani na kartę w nim .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli nie opiszesz dokładniej problemu, trudno będzie Ci pomóc.
Nie piszesz, jaki masz system w nadajniku. Jeśli najnowszy OpenTX 2.2.1, musisz mieć w ustawieniach radia ustawioną opcję "USB mode" na 'Storage' (lub 'Ask', wtedy po podłączeniu do komputera dostaniesz pytanie: 'USB Joystick (HID)', czy 'USB Storage (SD), wybierasz to drugie). Tak jest w wersji angielskiej menu, w polskiej będzie raczej spolszczone.
Potem wystarczy sprawny kabelek USB i sprawny system Windows.
Jeśli masz OpenTX starszy niż 2.2.1, to trzeba mieć wgrane do nadajnika firmware z opcją 'masstorage'.
Jeśli masz oryginalny FrOS, to nie używałem i nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Joker napisał:

W radiu mam wpisaną wersje 2.1.6 

Twój opis problemu dalej nie powala.
Jest dość prawdopodobne, że firmware w radiu masz bez opcji 'masstorage'. To uniemożliwia zapis i odczyt modeli w companion, ale za to umożliwia wykorzystanie radia jako joystick. Możesz sobie sprawdzić, czy radio włączone i podłączone do PC będzie widoczne w "kontrolerach gier"   pod Windows.
Zaktualizuj radio do najnowszej stabilnej wersji 2.2.1. Twój problem prawdopodobnie zniknie (wg mojej szklanej kuli).
Pomoc znajdziesz w tutejszym Warsztacie:  https://77hobby.pl/warsztat-frsky-nc-1.html 
No i jeszcze tutaj: http://www.open-tx.org/2014/01/03/opentx-frsky-manual-pl

Powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta