Skocz do zawartości
kkdarch

Horus X12S podłączenie dwóch odbiorników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mogę podłączyć do Horusa 12S dwa lub więcej  odbiorników jednocześnie?Czy uzyskam w ten sposób więcej kanałów PWM?

Np. Mam odbiornik X6R +X8R   po zbindowaniu i wpisaniu zakresu kanałów uzyskam 14 wyjść PWM  czy lepiej zakupić Redundancy bus i załatwić sprawę jednym odbiornikiem?

Czasem potrzeba jest więcej kanałów niż 8  a z tego co czytałem Horus może obsłużyć do 32kanałów.

Liczę na konkretne odpowiedzi.

Daruisz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mówisz – masz. Takie rzeczy tylko w 77Hobby ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za nakierowanie i jest tak jak się domyślałem.

Mam jeszcze parę problemów :

Kupiłem odbiornik X8R  i nie wiem jak mu uaktualnić firmware ( w nadajniku mam 2.2.0(85863358))  i nie chce mi się zbindować z nadajnikiem.

Zakupiłem też interfeis USB to S.Port.Na filmiku z youtube  widziałem jak podłącza się kabel do wyjścia modułu zewnętrznego ale u mnie nie widzi odbiornika żeby go uaktualnić.

Na karcie SD w zakładce firmware jest tylko readme.txt (zaznaczam że uruchomiłem moduł zewnętrzny żeby podać napięcie na odbiornik przez Smart port tak jak było pokazane na filmiku).

Co mogę jeszcze zrobić ?

Z Companionem sobie poradziłem ale nie bez problemów.Musiałem ściągnąć zadig.exe  i dopiero wtedy mogłem ściągnąć dane z nadajnika.

Dariusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już sobie poradziłem.

Wyjąłem kartę SD i włożyłem do czytnika, ściągnąłem firmware  na komputer i przerzuciłem na kartę a dalej z aparatury kablem przez Smart Port do odbiornika i wszystko działa.

Czy u was też komputer nie widzi apki jako dysków?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Horus z OpenTX powinien być widoczny jako jeden dysk – jego kartę SD. OpenTX nie używa pamięci flash Horusów, wiec drugiego dysku nie ma.

Za to ten co jest, jest konieczny do działania Companion, który pisze wszystko bezpośrednio do plików na karcie SD. Także konfigurację aparatury i modeli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie jak skorzystać z urządzenia USB to S.port?Bo chyba kupiłem niepotrzebnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W takim razie jak skorzystać z urządzenia USB to S.port?Bo chyba kupiłem niepotrzebnie.

Nie rozumiem pytania. Co ma jedno do drugiego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Urządzenia USB to S.port z tego co zrozumiałem służy do podłączenia np odbiornika przez S.port  i jego aktualizacji.

Chyba że się mylę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, MAK napisał:

Horus z OpenTX powinien być widoczny jako jeden dysk – jego kartę SD. OpenTX nie używa pamięci flash Horusów, wiec drugiego dysku nie ma.

U mnie na 2.2.2RC4 jest drugi dysk. Ma nazwę "Horus" i zawiera 'firmware.bin' i 'readme.txt'. Nie wiem kiedy się pojawił, raczej od 2.2.2RC1, kiedy Horusowi dodano bootloader.

3 godziny temu, kkdarch napisał:

Czy u was też komputer nie widzi apki jako dysków?

U mnie widzi.
Jeśli masz najnowszy stabilny OpenTX 2.2.1 lub jeszcze nowszy RC, musisz mieć w ustawieniach radia ustawioną opcję "USB mode" na 'Storage' (lub 'Ask', wtedy po podłączeniu do komputera dostaniesz do wyboru pytanie dodatkowe: 'USB Joystick (HID)', czy 'USB Storage (SD)', wybierasz to drugie).
Jeśli masz OpenTX starszy niż 2.2.1, to trzeba mieć wgrane do nadajnika firmware z opcją 'masstorage'.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, kkdarch napisał:
Urządzenia USB to S.port z tego co zrozumiałem służy do podłączenia np odbiornika przez S.port  i jego aktualizacji.
Chyba że się mylę.

Zgadza się. Generalnie można aktualizować Taranisem/Horusem z OpenTX lub nowszym, albo z PC/Windows i wtedy potrzeba USB2SPort, STK lub SPC+FrUSB3.

Poczytaj nasz Warsztat FrSky. Mamy tam szczegółowe artykuły o uaktualnianiu firmware obiema metodami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, komarkus napisał:

U mnie na 2.2.2RC4 jest drugi dysk. Ma nazwę "Horus" i zawiera 'firmware.bin' i 'readme.txt'. Nie wiem kiedy się pojawił, raczej od 2.2.2RC1, kiedy Horusowi dodano bootloader.

Musi być faktycznie od któregoś 2.2.2RC, w 2.2.1 nie ma.

Sporo nowości wejdzie z 2.2.2, szczególnie dla Horusów właśnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta