Skocz do zawartości
Villen

Jaki moduł FrSky do odbiornika XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim!

Jestrm zupełnym swieżakiem w kwestii FrSky, zupełnie nie orientuję się w tej mnogości odbiorników i modułów TX i tego co z czym się dogada, a co nie.

Z tego powodu proszę o poradę: jaki moduł TX będzie się bindował z odbiornikiem XM? Dorobiłem się klona TinyWhoopa i chciałbym go jakoś ulotnić, a dysponuję "tylko" Aurorą 9 ze standardowym modułem Spectra.

Kolejne pytanko: widziałem przeróżne mody Aurory na inne moduły i chociaz sam nigdy czegoś takiego nie robiłem, to nie będę miał problemów z elektroniką. 

Z tego co zrozumiałem do aurory podejdzie kazdy moduł na sygnał PPM, wystarczy z aparatury na moduł FrSky dostarczyć 3 kabelkami z odpowiednich wyprowadzeń zasilanie i sygnał TX? Oczywiście jestem w pełni świadom że z telemetrią na ekranie aparatury się zegnam, ale reszta najważniejszych opcji dla 9 kanałów będzie dalej działać? Bindowanie z użyciem przycisku na module?

Sam moduł chciałbym wybebeszyć z obudowy i zaszyć we wnętrzu aparatury. Czy ma szanse działać przełączanie modułów (oczywiście przy wyłączonej aparaturze) dwusekcyjnym przełącznikiem (taki standardowy z elektronicznego, zazwyczaj niebieski :P), który przełączałby odpowiednio linię TX i Vcc, zaś masa modułów byłaby stała? Bo ciężko znaleśc dyskretny przełącznik o większej liczbie sekcji.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Janusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do odbiornika XM wielkiego wyboru nie ma. Pracuje on wyłącznie w trybie D16. Jedynym modułem, który pracuje w tym samym trybie jest XJT.

Przełączanie modułów ma jak najbardziej szansę działać, nawet bez wyłączania radia. Przełącznik dobierz taki, żeby nie doszło do przełączenia przez przypadek. XJT akceptuje dosyć szeroki zakres zasilania, więc tutaj problemu raczej nie będzie. Upewniłbym się natomiast, że poziom sygnału PPM dostarczany przez Aurorę będzie odpowiedni (powinien być, z tego co pamiętam Aurora ma standardowe gniazdo modułów Futaba?).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem mody Aurory na np moduł DJT, więc XJT logicznie podchodząc do sprawy powinien działać, jeśli chodzi i poziomy sygnału.

Przełącznik umieszczę w komorze baterii, zabezpieczę "pałąkiem" z twardej pianki przed przypadkowym przełączeniem.

Antenka dodawana do modułu XJT to klasyczny "drucik"  półdipol? Bo zależy mi na tym, by była zchowana wewnątrz aparatury - póki co będę tego modulu używał tylko do mikrusa, więc na zasięgu strasznie mi nie zależy, natomiast estetyka sprzętu jest dla mnie bardzo ważna ;)

Aurora ma niestandardowy rozkład i położenie pinow w kieszeni modułu, stąd konieczność kombinacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta