Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z rssi, pokazuje mi wartość 7a jak się oddalę trochę t0 6 . Wgrane najnowsze firmware   2018-05-07 wersja   180425 a na wcześniejszym pokazywało dobrze ale rwało mi link

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie spodziewaj się, że na tak marnie i niejasno zadany problem doczekasz się porady lub rozwiązania. Przeczytaj co napisałeś i postaraj się bardziej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh co mam napisać fc racebase, ma pad od rssi przylutowane do niego, wcześniej miałem rssi ale link mi rwało a po wygraniu nowego firmware mam takie wartości jak napisałem więc czy to może być problem z ustawieniem czy firmware a nadmienię że na poprzednim firmware nic nie ustawiłem w bf i działało 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W serii R9 trzeba mieć najnowszy firmware. To nowe produkty i zdecydowanie zalecany jest upgrade. Więc tutaj dobrze.

Natomiast problem opisany słabo. Też nie bardzo wiem co pokazuje tę wartość, co z czym i jak jest podłączone, etc. Komarkus ma rację – ile wysiłku włożysz w zadanie pytania, takie dostaniesz odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

eb5ead748b64ccc2med.jpg

d610559cefafb86emed.jpg

e5f85d7610dc9352med.jpg

7825d854537c3bbdmed.jpg

mniej więcej u mnie tak to wygląda z mojej wiedzy nic więcej nie wymyślę. Sądzę ze mam dobrze ustawione tj; nie znam się :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przynajmniej teraz wiadomo, że odczytujesz RSSI z płytki, do kontrolera lotu :).

Nie robiłem jeszcze testów, czy odbiorniki R9 wysyłają RSSI jako funkcję poziomu napięcia (potocznie nazywaną sygnałem analogowym), czy PWM. Może to być także zależne od wersji firmware. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat:

https://77hobby.pl/porty-nie-tylko-frsky-n-33.html

Być może w oprogramowaniu kontrolera lotu trzeba określić typ sygnału RSSI, ew. zakres napięcia, być może trzeba przeprowadzić jakąś kalibrację, etc.

Niestety bez oscyloskopu ciężko stwierdzić jaki sygnał jest wysyłany (PWM, czy określanym poziomem napięcia), więc nie wiem, czy będziesz w stanie to sprawdzić. Uaktualnienie naszej tabelki z cechami odbiorników na mojej liście "to-do", ale to długa lista, więc nie wiem kiedy dam radę się tym zająć (tabelka dostępna jest pod poniższym linkiem).

https://77hobby.pl/odbiorniki-frsky-ktory-wybrac-n-9.html

Pamiętaj także, że RSSI możesz przesłać do kontrolera zwrotnie, jako wartość jednego z kanałów. To często najprostsza metoda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta