Jump to content

Taranis X9d plus problem z drążkiem gazu

lukaszjb
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich potrzebuję trochę pomocy odnośnie dziwnych zachowań mojej aparatury, a w zasadzie samego drążka gazu. Otóż przy budowie modelu z napędem edf przy podłączonym odbiorniku zasilaniu itd, nagle gdzie aparatura leżała sobie spokojnie na podłodze samoczynnie wystartował napęd, z sekundy na sekundę przyspieszając. Zdziwienie moje było ogromne, uratowałem się trymerem. Jednak ku mojemu zaskoczeniu po około minucie sytuacja się powtórzyła, do momentu aż całkowicie nie wyzerowałem trymera gazu. Pierwsze co zrobiłem to kalibracja, ale sytuacja nadal się powtarzała. Zmieniałem modele już potem na "sucho" sytuacja analogiczna...  Przeskakując między tzw CHANNELS MONITOR przyciskiem PAGE między ekranami, gdy drązek jest na "0' pokazuje -100% by nagle skoczyć do np -90 i gdy aparatura jest dłużej w użyciu wartość bardziej się zmienia. Ruch drążka nie powoduje zmian, natomiast kiedy przeskoczymy po raz kolejny pagem między ekranami wartości się zmieniają, ale już drążek nigdy nie wraca na swoje "0". Jest to bardzo niepokojące gdyż jest to gaz i nie wyobrażam sobie niekontrolowanego startu modelu w najmniej oczekiwanym momencie... Wrzucam zdjęcia i film dla lepszego zobrazowania mojego przypadku i mam nadzieję że jesteście w stanie mi pomóc to wyjaśnić, pozdrawiam.

20220111_211116.jpg

20220111_211129.jpg

20220111_211202.jpg