Skocz do zawartości
Wania

Pixhawk X9D RX8R 16ch

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

mam problem z ustawieniem MODE 4 (tyb 4). Robie zworke na kanale 1-2 i 3-4, binduje z radiem ustawionym na tryb D16 w trakcie bindowania wybierem juz 1-8 ch z telemetria jak i 9-16 z telemetria i za kazdym razem ma ten sam efekt, tj pixhawk przestaje widziec radio, nie reaguje na wychylenia drazkow. na odbiornikow wyjscia PWM robia sie 9-16 ale pixhawk nie widzi odbiornika. jak zbinduje odbiornik z radiem w MODE 5 (tryb 5 bez zworek) to pixhawk widzi normalnie odbiornik i reaguje na wychylenie drazkow ktore sa ustawione na kanalach 1-4. 

jak zrobic zeby odbiornik byl w MODE 4 zebym mogl podlaczac serwa pod wyjscia 9-16 a pixhawk widzial wychylenia drazkow na 1-4 kanale?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tutaj koles mowi ze wina lezy po stronie oprogramowania w radiu 

tyllko mi ten programik ktorym on flashuje radio nie dziala a robiac to przez OpenTX Companin 2.2 nic sie nie zmienia, wersje w radio mam 2.2.2.

jakis pomosl na rozwiazanie tego problemu?

Edytowane przez Wania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

X8R ze starszym firmware może nie rozpoznawać ustawiania trybu pracy przez OpenTX. Załóż zworki CH1-2 oraz CH3-4 podczas bindowania, a w radiu wybierz standardową opcję, to znaczy "CH1-8 Telem ON". Upewnij się też, że zakres wysyłanych kanałów jest ustawiony na CH1-CH16.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem test i potwierdzam:

• w X8R z firmware 170210 (lub nowszy) można ustawiać tryb pracy w OpenTX podczas bindowania (np. CH9-16 Telem ON), nie ma konieczności użycia zworek
  • w X8R z firmware 151118 (lub starszy) należy tryb pracy ustawiać na zworkach, a w OpenTX podczas bindowania wybierać standardowy "CH1-8 Telem ON"

Oczywiście w obu przypadkach należy upewnić się, że zakres wysyłanych kanałów (ang. Channel Range) jest adekwatny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie wystarczylo zbindowac radio jak do MODE5 bez zworek i wybrac w trakcie bindowania na radiu 9-16ch telemetry on i zadzialalo.

dziekuje bardzo za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Wania napisał:
Faktycznie wystarczylo zbindowac radio jak do MODE5 bez zworek i wybrac w trakcie bindowania na radiu 9-16ch telemetry on i zadzialalo.
dziekuje bardzo za pomoc

Nie ma sprawy. Powodzenia w lotach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta