Jump to content

Firmware OpenTx do horusa x12s


Arek
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem ze zmianą firmware w Horus na OpenTx. Jeśli jest włączony to w kompie jest widoczny jako dysk, przy wyłączonym tak jak powinno się zrobić zmianę firmware za nic w świecie go nie widać w managerze. Companion pyta czy wgrać firmware do radia teraz, potwierdzam, wyskakuje okno sflashuj firmware, klikam zapisz do radia i wyskakuje jak na załączonym obrazku. Może ma ktoś Horusa w okolicach Pabianic czy Łodzi i mógłby mi pomóc, chętnie nawiążę też kontakt w innych sprawach technicznych bo widzę, że duuuużo się zmieniło.

1547926866946..jpg

Link to comment
Share on other sites

Zadiga już ogarnąłem z tego linku właśnie i nic...sprawdzałem na dwóch kompach zawsze to samo, wszystko robię krok po kroku według opisu, kilkukrotnie sprawdzałem i nic, już mi się koncepcje skończyły, gdzieś jest błąd ale ja go nie potrafię zlokalizować. A chodziło mi o to, że w modelarstwie się "nieco" zmieniło przez ponad 20 lat 🙂

Link to comment
Share on other sites

Skoro zadig i kabelek USB jest dobry, to powinno zadziałać.  Może robisz jakiś rutynowy błąd z zadigiem? Pomęcz go (deinstalacja, instalacja, opcje).
Nie mam pomysłu. Może napisz więcej, jak robisz, jaki masz sprzęt i wersje oprogramowania, może coś się nasunie.
Aktualizację można przeprowadzić też poprzez kartę SD. Ale  ja tak nie robiłem, więc nic nie podpowiem.
 

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że horus nie jest widoczny nawet w Zadigu, po wybraniu all devices nie ma go na liście tak jak opisane w sposobie instalacji zadiga. Jeśli włączę nadajnik i podepnę do komputera to w menadżerze jest widoczny jako pamięć masowa USB i mam wtedy wgląd i możliwości  edycji zawartości  sd ale wyłączonego już komp nie widzi ( win 8.1 a na drugim kompie win 10) Wnioskuje stad, że kabelek ok no chyba że się mylę. Karta sprawna - odczytuje, zapisuje ale dziwne, że Horus też jej nie widzi, mimo że włożona poprawnie to na wyświetlaczu jest przekreślona. Naprawdę próbowałem już chyba wszystkiego, z kartą bez karty, różna kolejność podłączenia tzn przed uruchomieniem programu, po uruchomieniu itd. Ścieżka dostępu w Zadigu właściwa, ręce mi opadają.

Link to comment
Share on other sites

Trochę to dziwne, że poprzez kabelek możesz manipulować plikami na SD, a tymczasem Horus nie widzi tej karty. Moim zdaniem albo robisz jakiś katastrofalny błąd, albo masz niesprawny nadajnik. Spróbuj powalczyć z kartą SD, ona może wprowadzać zamieszanie. Musi być widoczna dla nadajnika. Spróbuj ją sformatować z nadajnika, z PC, ma być Fat32. Podmień kartę na inny egzemplarz.
Napisz jeszcze, czy już wcześniej aktualizowałeś radio z powodzeniem i jaki masz aktualnie system w Horusie.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Witam,

zaczynając od początku:

1. Karta SD powinna być widoczna przez aparaturę (jeśli widać wykrzyknik przy znaczku karty to znaczy że tak nie jest) Karta micro SD powinna być w formacie Fat32 i nie powinna mieć więcej niż 32GB (przynajmniej tak podaje FrSky chociaż mi działa nawet 128GB).

2. Jeśli radio jest włączone i przypięte do komputera kablem widać w eksploratorze windows dwa dyski: kartę SD i wewnętrzną pamięć aparatury. Jeśli nie widać karty SD to znaczy że problem jest z kartą lub oczywiście czytnikiem karty w aparaturze.

3. Przyłączenie wyłączonej aparatury do komputera powinno spowodować pojawienie się w managerze urządzeń: STM32 BOOTLOADER:

image.png.fbc02981640b9383027e90352195fe09.png

Jeśli tego urządzenia nie widać problem może być z samym sterownikiem Zadig lub z aparaturą.

Proszę pamiętać o zaznaczeniu w Zadig opcji "List all devices".

Jakie urządzenia "widzi" windows w managerze urządzeń po podłączeniu wyłączonej aparatury? Wykrywa w ogóle jakieś nowe urządzenie?

Pozdrawiam

Maciej

 

Link to comment
Share on other sites

Karta sformatowana FAT 32 2GB, komputer nie widzi żadnego urządzenia w managerze, jeśli aparatura włączona to tak jak napisałem wcześniej widoczna jest karta i pamięć aparatury. Dzisiaj jeszcze kupię nową kartę i kabelek dla spokojnej głowy ale nie sądzę by to pomogło... Napisze po sprawdzeniu

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Dobrze rozumiem że karta jest widoczna przez komputer a mimo to aparatura pokazuje wykrzyknik?

Jeśli komputer nie reaguję na podłączenie wyłączonej aparatury (nie pojawia się żadne nowe urządzenie w managerze urządzeń windows i nie widać że komputer wykrył podłączenie aparatury) to może sugerować problem z samą aparaturą (chociaż jeszcze takiego przypadku nie mieliśmy).

Jak rozumiem sprawdzał Pan na dwóch różnych komputerach i różnych kablach?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nawet na trzech komputerach, dla spokoju kupiłem nową większą  kartę, problem rozwiązał się przypadkiem, przy podpiętym i wyłączonym nadajniku wcisnąłem przycisk power i wtedy komp wydał dźwięk, że zostało podłączone nowe urządzenie, idąc tym tropem musiałem przez cały czas flashowania trzymać wciśnięty power, zadziałało aczkolwiek nie wydaje mi się to prawidłowym rozwiązaniem, choć trudno wyczuć co małe chińskie rączki zmajstrowały...

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Zachowanie jest bardzo dziwne i nietypowe ale chyba wiele więcej zdalnie nie poradzimy.

Proszę założyć reklamacje w panelu klienta w naszym sklepie i przesłać do nas aparaturę. Sprawdzimy ją w naszym warsztacie i poinformujemy o dalszych krokach.

Link to comment
Share on other sites

Ok swoją drogą to mam nadzieję,że to ja gdzieś robię błąd, nie chcę też sprawiać niepotrzebnych problemów. Załączę również kartę sd, jeśli byłaby możliwość wgrania wszystkiego poprawnie to byłoby super, dodatkowo chciałbym zmienić mode2 na mode1, oczywiście odpłatnie się rozumie, jeśli jest taka możliwość. Póki co dziękuję Wam za pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...