Jump to content
Deem

Tryb awaryjny...

Recommended Posts

Witam.

Podczas normalnej pracy nadajnika włączył się tryb awaryjny. Co może być przyczyną? Nadajnik Horus 12s.

Przynajmniej mnie nic to nie mówi (tłumaczenie własne).

Nie mniej w trakcie pracy nadajnika ekran główny (standartowy) przełączył się na niebieski z białym napisem jw. i nie działała zmiana pracy kierunku serwa i expo (akurat ustawione dla bieżącego modelu), kanały działały jak przed "mieszaniem" w ustawieniach.

OK. Dodać tylko mogę że to OpenTX 2.2. Zdjęcie przy następnej okazji, mam nadzieję że nie nastąpi. Co więcej dodać do opisu? Ekran główny na którym jest ikona modelu, poziom baterii, data, timer, czy to co sobie użytkownik ustawi, zmienia się w niebieski z białym napisem jak już opisałem. Kanały działały jakby nie były modyfikowane (zmiana wychyleń, etc.) Co więcej można dodać?

OpenTX 2.2 to już jakaś informacja. Gdybyś napisał to na początku, mielibyśmy kilka jałowych postów mniej :).

Nie piszesz jednak dokładnie jaka wersja 2.2. Najnowsza?

Jak pisałem sam się nigdy nie spotkałem, ani nie słyszałem o takim problemie, ale Google "OpenTX emergency mode" daje jakieś wyniki. Tak na szybko ścieżki prowadzą do możliwego problemu z kartą SD, błędem sprzętowym, wadliwym skryptem LUA...

OK. Dzięki. Sądziłem że to znany problem więc poszedłem na skróty. Pogrzebię w necie i zobaczę co jak.

Temat jest dla mnie kompletnie nowy, a FrSky / OpenTX zajmuje się od dobrych kilku już lat. Ale poczytaj te wątki na które wskazuje Google. Może na coś nakierują.

Na pewno uaktualnij OpenTX do najnowszej wersji. Warto też śledzić Release Notes kolejnych wersji. Jest tam zawsze dokładnie napisane jakie zmiany / poprawki dana wersja wprowadza.