Jump to content

Turnigy 9x + Rrsky R9M + FrSky R9 Mini


pol4565
 Share

Recommended Posts

Witam,

zainstalowałem moduł nadawczy r9m 868MHz w aparaturze Turnigy 9x. Moduł nadawczy poprawnie zbindował się z odbiornikiem R9 mini w trybie o mocy nadawczej 0.5W. Następnie podłączyłem wyjście odbiornika r9 mini (port sBUS) poprzez konwerter sBUS-CPPM do kontrolera lotu APM 2.8 (założyłem zworkę, by kontroler odbierał sygnał PPM zamiast tradycyjnego PWM). W Mission Planner w zakładce kalibracji radia mogę poruszać jedynie czterema pierwszymi kanałami (lotki, wysokość, gaz i kierunek), bez możliwości korzystania z przełącznika kanału piątego oraz pokręteł.

druga sprawa

Przy takiej konfiguracji jak powyżej w Mission Planner nie jestem w stanie ustawić funkcji Failsafe. Po wyłączeniu nadajnika, nie pojawia się spadek wartości gazu.     

Proszę o podpowiedź co może być ograniczeniem, że mogę korzystać jedynie z czterech kanałów oraz brak jest funkcji Failsafe przy takiej konfiguracji urządzeń?

pozdrawiam

Paweł

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Czy w mikserze masz przypisane jakiekolwiek przełączniki lub potencjometry do kanałów 5-8 ?

Failsafe odbiornika (jeśli o tym piszesz), nie ma żadnego związku z ustawieniami w Mission Planner. Tutaj opisałem jak jakie są możliwości i jak ustawić failsafe:

https://77hobby.pl/failsafe-niedoceniana-funkcjonalnosc-n-27.html
https://77hobby.pl/failsafe-odbiornikow-frsky-n-28.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

MAK faktycznie mój błąd. Wcześniej resetowałem nadajnik do ustawień fabrycznych i nie przypisałem kanałów. Po ich ponownym przypisaniu kanały powyżej 4 działają poprawnie. Dziękuję za podpowiedź!

Ciągle nie działa failsafe odbiornika. Kilkukrotnie bindowałem go z nadajnikiem na różnych poziomach mocy. Następnie przy włączonym tylko odbiorniku wciskałem na krótko (ok 1 sek) przycisk do bindowania. Nie było żadnej reakcji diody na odbiorniku. Po ponownym włączeniu nadajnika i odbiornika oraz podłączeniu odbiornika do APM 2.8 w Mission Planner failsafe nie działa. Czyżby do tego odbiornika możliwe było ustawienie FS jedynie poprzez nadajnik Taranis?

Paweł     

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Problem został właśnie rozwiązany. Konwerter sBus --> PPM, który musiałem zastosować, by podłączyć odbiornik R9 mini do kontrolera APM 2.8 , blokował funkcje failsafe.

Podłączyłem ten odbiornik poprzez sBUS do kontrolera F4, wcześniej ustawiając failsafe według opisu MAK (bez taranisa, na samym odbiorniku). Po wyłączeniu nadajnika failsafe załącza się poprawnie.

pozdrawiam

Paweł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...