Jump to content
pol4565

Turnigy 9x + Rrsky R9M + FrSky R9 Mini

Recommended Posts

Witam,

zainstalowałem moduł nadawczy r9m 868MHz w aparaturze Turnigy 9x. Moduł nadawczy poprawnie zbindował się z odbiornikiem R9 mini w trybie o mocy nadawczej 0.5W. Następnie podłączyłem wyjście odbiornika r9 mini (port sBUS) poprzez konwerter sBUS-CPPM do kontrolera lotu APM 2.8 (założyłem zworkę, by kontroler odbierał sygnał PPM zamiast tradycyjnego PWM). W Mission Planner w zakładce kalibracji radia mogę poruszać jedynie czterema pierwszymi kanałami (lotki, wysokość, gaz i kierunek), bez możliwości korzystania z przełącznika kanału piątego oraz pokręteł.

druga sprawa

Przy takiej konfiguracji jak powyżej w Mission Planner nie jestem w stanie ustawić funkcji Failsafe. Po wyłączeniu nadajnika, nie pojawia się spadek wartości gazu.     

Proszę o podpowiedź co może być ograniczeniem, że mogę korzystać jedynie z czterech kanałów oraz brak jest funkcji Failsafe przy takiej konfiguracji urządzeń?

pozdrawiam

Paweł

Czy w mikserze masz przypisane jakiekolwiek przełączniki lub potencjometry do kanałów 5-8 ?

Failsafe odbiornika (jeśli o tym piszesz), nie ma żadnego związku z ustawieniami w Mission Planner. Tutaj opisałem jak jakie są możliwości i jak ustawić failsafe:

https://77hobby.pl/failsafe-niedoceniana-funkcjonalnosc-n-27.html
https://77hobby.pl/failsafe-odbiornikow-frsky-n-28.html

Witam,

MAK faktycznie mój błąd. Wcześniej resetowałem nadajnik do ustawień fabrycznych i nie przypisałem kanałów. Po ich ponownym przypisaniu kanały powyżej 4 działają poprawnie. Dziękuję za podpowiedź!

Ciągle nie działa failsafe odbiornika. Kilkukrotnie bindowałem go z nadajnikiem na różnych poziomach mocy. Następnie przy włączonym tylko odbiorniku wciskałem na krótko (ok 1 sek) przycisk do bindowania. Nie było żadnej reakcji diody na odbiorniku. Po ponownym włączeniu nadajnika i odbiornika oraz podłączeniu odbiornika do APM 2.8 w Mission Planner failsafe nie działa. Czyżby do tego odbiornika możliwe było ustawienie FS jedynie poprzez nadajnik Taranis?

Paweł     

Spróbuj nie ok. 1 sekundę, ale zdecydowanie krócej niż 1 sekundę.