Jump to content
Andrzej

moduł DHT - sygnalizacja LED

Recommended Posts

Moduł DHT. Mój problem polega na nieopisanej w dokumentacji modułu DHT sygnalizacji diodami LED, tzn. po podłączeniu modułu do zasilania (antena RF, + 7,2V, GND, PPM) włączeniu zasilania świeci się ciągle dioda czerwona  i to jest OK, ale równocześnie miga (z czestotliwością ok. 23 Hz)  dioda zielona. Wg dokumentacji w tym stanie modułu DHT powinna świecić ciągle tylko dioda czerwona. Pozostałe stany modułu - bindowanie, praca z obniżoną mocą są OK - sygnalizacja obu LED jest zgodna z opisem w dokumentacji modułu. 

Jeśli odłączę od modułu sygnał PPM (Hitek - polaryzacja "dodatnia", Sanwa polaryzacja "ujemna") i załączam zasilanie modułu to losowo zdarza się, że zielony LED raz nie swieci, kolejne włączenie i miga bez opamiętania (i bez sygnału PPM...).  

Co oznacza ta sygnalizacja, dlaczego po włączeniu modułu DHT zielony LED miga i jak to wyłączyć - miganie diody zielonej jest widoczne nawet "kątem" oka na radiu i bardzo przeszkadza przy sterowaniu modelem.  W załączeniu przebieg z diody zielonej po włączeniu zasilania modułu DHT.

WP_000507.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dzięki za tabelkę - faktycznie z orginalnej wersji angielskiej :-).

W moim radiu te dwie diody rozdzieliłem i zielona jest nad przyciskiem bindowanie. Po włączeniu radia - zielona nad Bind miga bez opamiętania. Jak to zrobić , żeby w normalnym trybie pracy modułu DHT, po włączeniu zasilania modułu świeciła tylko dioda czerwona? W pozostałych trybach (poz.2 i 3 tabelki) sygnalizacja na LED jest logiczna - jest OK.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego niestety nie wiem. Pewnie się nie da bez modyfikacji firmware albo jakiś doróbek dodatkowych obwodów do sterowania diodami. Pierwsze praktycznie niewykonalne, drugie - czy warto sobie głowę zawracać? No ale to Twoja głowa :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym miał moduł DJT i diody z tyłu radia - machnąłbym ręką na to bezsensowne miganie... ale ja mam DHT i będę miał robótkę - znów trzeba będzie hardwarem okiełznać fantazje programisty :-).

Dzięki za odpowiedzi, zamykam wątek sygnalizacji LED w DHT.

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...