Jump to content
wojtekzal

Multiplex Fox RC

Recommended Posts

Witam, potrzebuję odbiornik do przeróbki 50cio gramowego, piankowego szybowca rzutki na RC. Zależy mi bardzo na minimalnej masie. Mam lekkie serwa PWM. Zasięg 300m nie powinien być problemem więc XMR wydaje się ok. Zastanawiam się, czy nie lepszy byłby XM lub XM+ z dekoderem SBUS. Proszę o radę. Czy odbiorniki serii XM można zasilć z LiPo 1s bezpośrednio (bez użycia BEC)?  Ile waży FrSky SBUS/CPPM dekoder za 59zł (nie ma wagi na stornie produktu)? Dziękuję!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno XM+ z dekoderem będzie wielokrotnie cięższy niż XMR. Dodatkowo minimalne napięcie zasilania XMR to 3.5V, więc przy odrobinie rozwagi można używać 1S. XMR będzie najlepszym wyborem do zadanej aplikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, który kabel/płytka USB jest odpowiedni do aktualizacji firmware w XMR, skoro XMR nie ma ani smart port ani sbus? Może da się zaktualizować bez użycia specjalnego kabla/płytki usb? Dzięki!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj jest wideo z FrSky jak używać (także aktualizować) XMR:

Generalnie potrzeba tego programatora:

https://77hobby.pl/frsky-frusb-3-kabel-do-programowania-urzadzen-p-39.html (znany także jako FUC-3)

Pamiętam jednak, że mieliśmy z tym problemy - z jakiegoś powodu raz aktualizacja się powiodła, innym razem nie (częściej nie). Na wideo FrSky używany jest drugi port FUC-3, który normalnie nie ma nawet przylutowanego gniazda. Były też informacje o wymaganych drobnych przeróbkach FUC-3. Dlatego zdecydowaliśmy, że w naszym opisie produktu nie będziemy przedstawiali tego odbiornika jako mającego firmware do aktualizacji.

Ostatnio trafiłem na informację, że aktualizacja XMR działa przez standardowy programator FTDI. CH2 odbionika XMR to linia RX, CH3 to linia TX. Poziom napięcia dla linii sygnałowych musi wynosić 3.3V (ważne! trzeba to ustawić w programatorze FTDI, przy czym pin VCC odbiornika powinien być zasilany normalnie, tzn. np. 5V). Nie miałem jednak jeszcze okazji aby to sprawdzić w praktyce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...