Jump to content

Archer R6 oraz czujnik napięcia FLVSS - nie działa


hevi
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

zakupiłem ostatnio czujnik napięcia do modelu i mam problem , gdyż nie działa - nadajnik Horus 10x express (oryginalny FrOS) , odbiornik archer r6 , system fbl brain2 - komunikacja odbiornika z fbl - przez fport -działa bez problemu. Natomiast po podłączenia tytułowego czujnika napięcia akumulatora nie mam wskazań w telemetrii. Archner ma zaktualizowany firmware , czujnik napięcia także (choć na stronie jest wersja sterownika z 2014r ostatnia). Czy możliwe jest ,że ten czujnik napięcia nie jest kompatybilny z odbiornikami archer?

Link to comment
Share on other sites

Kompatybilność jest. Podłącz prawidłowo. Skonfiguruj nadajnik, aby miał możliwość wyświetlić dane z nowego czujnika (trzeba wykryć czujnik i wskazać, gdzie i jak mają być wyświetlone wyniki). W OTX to proste, a we FrOS raczej analogiczne.

Link to comment
Share on other sites

Podłączyłem w ten sposób ,że fport rozdzieliłem na dwie wtyczki , jedna idzie do braina po sbus , druga do czujnika przez sport. I tylko w takiej konfiguracji to działa. Dziwne ,że nie można przez fport połączyć kaskadowo czujnika z odbiornikiem i dalej do braina. Niemniej jednak w taki sposób jak opisałem wyżej działa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...