Jump to content
Gumi

Kompatybilność w trybie D8

Recommended Posts

Dzień dobry,

Może trochę dziwne pytanie:  czy stosując do nadajników FR-SKY (Taranis, Horus z oprogramowaniem EU, które nie obsługuje trybu D8) posiadających kieszeń dla zewnętrznego modułu w standardzie JR modułu nadawczego DJT można uzyskać pracę nadajnika w trybie D8 i kompatybilność z odbiornikami serii V i D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczegółowe informacje dot. EU / nie-EU wersji firmware modułu nadawczego i OpenTX (uwaga, to dwie różne rzeczy!) znajdziesz tutaj:

https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html

W skrócie Taranisy i Horusy ACCST (modele pre 2019) posiadają moduł nadawczy XJT obsługujący tryb D8, który to tryb jest jednak domyślnie wyłączony w europejskich odmianach oprogramowania systemowego tych aparatur, tj. OpenTX / FrOS. Tryby D8 / D16 / LR12 są trybami pracy modułu nadawczego i jako takie nie mają bezpośredniego związku z OpenTX / FrOS (poza tym, że OpenTX i FrOS sterują pracą modułu nadawczego XJT przez Smart Port). Sam tryb D8 nie ma wersji EU / nie-EU, w przeciwieństwie do trybu D16.

Tyle tytułem wstępu.

Moduł nadawczy DJT natomiast nie jest sterowany przez Smart Port z poziomu OpenTX / FrOS, tylko na przełącznikach. Będzie zatem pracował w takim trybie, w jakim na tych przełącznikach zostanie ustawiony (V8 lub D8, zgodnie z tabelką z instrukcji obsługi).

https://77hobby.pl/polskie-instrukcje-frsky-n-31.html

Odbiorniki zarówno serii D jak i V pracują w trybie D8. Tylko BARDZO stare wersje odbiorników serii V używają wyłącznie trybu V8. Są one jednak praktycznie już niespotykane, na pewno nie do kupienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...