Jump to content

Problemy z restartowaniem odbiornika S8R


balcer
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem ostatnio aparaturę Horus X12S wraz z odbiornikiem S8R. Odbiornik zamontowałem do motoszybowca ARF SkySurfer 1400, który wcześniej oblatałem używając radia Aurora 9 i odbiornika Optima 9. Wszystko działało poprawnie, więc zakładam, że regulator i pakiet jest ok. Po wymianie na odbiornik S8R nie potrafię sobie poradzić z dziwnym zachowaniem odbiornika. Wygląda tak, jakby przy szybkim poruszaniu serwami odbiornik się restartował. Nagrałem to na filmiku:

Sytuacja nie jest zależna od odległości. przy delikatnych ruchach drążka jest jakby lepiej. Wcześniej miełem wpięty jeszcze czujnik GPS i pomiar napięcia i prądu do 40A. Po odłączeniu tych czujników nic się nie zmieniło. Może ma ktoś pomysł, co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź. Diagnoza trafna. Dzisiaj miałem chwilę, żeby sprawdzić zasilanie odbiornika. Okazało się, że winny był ESC. To on się restartował pod pewnym obciążeniem wyjścia BEC jednocześnie odcinając zasilanie odbiornika. Odbiornik podpięty pod zewnętrzny pakiet 4S NiMh działa stabilnie i serwa dostały wyraźnie większego "wigoru" ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...