Jump to content
balcer

Problemy z restartowaniem odbiornika S8R

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem ostatnio aparaturę Horus X12S wraz z odbiornikiem S8R. Odbiornik zamontowałem do motoszybowca ARF SkySurfer 1400, który wcześniej oblatałem używając radia Aurora 9 i odbiornika Optima 9. Wszystko działało poprawnie, więc zakładam, że regulator i pakiet jest ok. Po wymianie na odbiornik S8R nie potrafię sobie poradzić z dziwnym zachowaniem odbiornika. Wygląda tak, jakby przy szybkim poruszaniu serwami odbiornik się restartował. Nagrałem to na filmiku:

Sytuacja nie jest zależna od odległości. przy delikatnych ruchach drążka jest jakby lepiej. Wcześniej miełem wpięty jeszcze czujnik GPS i pomiar napięcia i prądu do 40A. Po odłączeniu tych czujników nic się nie zmieniło. Może ma ktoś pomysł, co może być przyczyną?

Wygląda jakby napięcie BECa spadało pod obciążeniem. Trzeba podpiąć woltomierz i sprawdzić napięcie.

Uszkodzone serwo też potrafi obciążyć BECa i napięcie spadnie poniżej 3V.

Wypinaj serwa i sprawdzaj co się zmienia.

Pomiary  i wszystko będzie jasne.

• Thanks 1

Dzięki za podpowiedź. Diagnoza trafna. Dzisiaj miałem chwilę, żeby sprawdzić zasilanie odbiornika. Okazało się, że winny był ESC. To on się restartował pod pewnym obciążeniem wyjścia BEC jednocześnie odcinając zasilanie odbiornika. Odbiornik podpięty pod zewnętrzny pakiet 4S NiMh działa stabilnie i serwa dostały wyraźnie większego "wigoru" 🙂