Jump to content
damian191

D8 w EU LBT

Recommended Posts

Witajcie. Kupiłem Whoopa Eachine E010S który wymaga D8. Zakupiłem u Was w 2018 Taranix X9D+ - zapewne wersja EU-LBT. 

Czy zatem aby polatać whoopem muszę wgrać non EU firmware? W kwadach korzystam z XM+ EU LBT czyli pewnie je też by trzeba było sfleszować pod non EU? 

Wgrywałem już najnowsze oprogramowanie OpenTX 2.3.4 i whoop działa ale nie działają niektóre przyciski, w zasadzie działa tylko S1 i S2 - po powrocie do opentx 2.2.2 przyciski zaczęły działać.

Czy może X9D+ wymaga nieco starszej wersji OpenTX? 

Widziałem w sieci, że wersję X9D+ 2019 można przełącząc miedzy international a Eu - czy w zwykłym X9D+ jest to możliwe?

Ok, do tego już doszedłem, żeby wgrać OpenTX non eu a flaszować tylko moduł nadawczy w zależności czym chcę latać. 

Pozostaje kwestia przełączników - dlaczego w 2.3.4 działa mi tylko S1 i S2 a po powrocie do 2.2.2 wszystkie?

Pozostaje kwestia przełączników - dlaczego w 2.3.4 działa mi tylko S1 i S2 a po powrocie do 2.2.2 wszystkie?

Działanie (lub nie) konkretnych przełączników nie ma związku z wersją OpenTX. Raczej ze sposobem w jaki zmieniasz wersję. Ale przy tak skąpych (żadnych w zasadzie) informacjach trudno cokolwiek powiedzieć.

Wrócę do domu, sprawdzę wszystko i dokładniej opiszę swoje problemy.

Czyli nie ma żadnych przeciwwskazań do wgrania OpenTX 2.3.4 do X9D plus? 

Czyli nie ma żadnych przeciwwskazań do wgrania OpenTX 2.3.4 do X9D plus? 

Najmniejszych. Zobacz, czy profil w 2.3 masz do X9D+. Przejrzyj konfigurację, szczególnie miksera.

Ok, do tego już doszedłem, żeby wgrać OpenTX non eu a flaszować tylko moduł nadawczy w zależności czym chcę latać. 

Zmienianie firmware w module nadawczym w zależności od modelu to nieco ekstremalne podejście, na pewno uciążliwe na codzień.

Ujednolić wersję posiadanych odbiorników D16.

Tryb D8 nie ma wersji EU lub FCC, więc tutaj problemu nie ma.

Ok, wgrałem wersję opentx-x9d+-lua-en 2.3.4 - przełączniki zaczęły działać. Wewnętrzny nadajnik sfleszowałem wersją XJT_EU_170317 - teraz mam możliwość wyboru D8 :) Działa whoop i główne kwady na XM+ EU-LBT

7 godzin temu, damian191 napisał:

Ok, wgrałem wersję opentx-x9d+-lua-en 2.3.4 - przełączniki zaczęły działać. Wewnętrzny nadajnik sfleszowałem wersją XJT_EU_170317 - teraz mam możliwość wyboru D8 :) Działa whoop i główne kwady na XM+ EU-LBT

No i super. Pomysł z wgrywaniem firmware modułu TX w zależności od modelu byś szybko zarzucił :).

Chciałbym się jeszcze upewnić, bo mnie to trochę gryzie. Wszyscy mi mówili, że będę musiał zmieniać oprogramowanie ze względu na wersję XM plusa.
Teraz przy wyborze D8, D16, LR mam przed nimi "XJT" - czy tak ma być?

OpenTX - FCC ma D8, D16 i LR12
OpenTX - Eu LBT ma D16 i LR12

Soft samego odbiornika może mieć także wersję FCC i EU-LBT - oby dwie zawierają D8, D16, LR12?

Chyba ciągle jeszcze mylisz wersje OpenTX i firmware modułu nadawczego. Przeczytaj uważnie mój artykuł, do którego link podałem wcześniej. Tam wszystko jest wyjaśnione.

W skrócie:

Wersje OpenTX i firmware modułu nadawczego nie są ze sobą powiązane (!).

OpenTX ma wersje EU i nie-EU. Wersja EU OpenTX wyłącza możliwość wybrania trybu D8 w menu bindowania. To ograniczenie odbywa się na poziomie OpenTX i nie ma związku z tym, co obsługuje moduł nadawczy.

Firmware modułu nadawczego może być EU-LBT albo FCC (zwany także non-EU). Obie wersje firmware modułu nadawczego obsługują wszystkie tryby. tj. D8, D16 i LR12. Przy czym tryb D16 różni się pomiędzy wersjami EU-LBT i FCC. Dlatego należy zdecydować się na jedną wersję firmware (EU-LBT lub FCC) w module nadawczym i odbiornikach D16 (serie odbiorników X, XM, RX, S). W Europie powinno się używać firmware EU-LBT (modułu nadawczego i odbiorników D16).