Jump to content

Podstawowa konfiguracja kanałów w OpenTX dla S6R / S8R

Recommended Posts

Dnia 9.02.2021 o 19:41, woj napisał:

Gdzie można zdobyć taki skrypt do aktywacji self-check ?

Nie ma takiego skryptu.

Pobierz instrukcję i zobacz kiedy, po co i w jaki sposób aktywować tę funkcję.

Edited by JerzyR

Gdzie coś takiego napisał, bo nie widzę?

Skrypt jest, do konfiguracji S6/S8, ale nie do tak "niebezpiecznej" funkcji jak self-check.

W samej instrukcji jest ostrzeżenie przed użyciem tego w locie, bo można się zdziwić.

Aktywować self-check można przyciskiem F/S na odbiorniku lub ze skryptu LUA. Ponieważ robi się to raz, nie ma większego sensu mieć tej funkcji podpiętej pod przełącznik nadajnika.

dziesiąty post w tym temacie

• Moderators

Nie wiem jak w obecnych skryptach, dawno ich nie używałem, ale w początkowych wersjach była opcja aktywacji self-check. Jeśli teraz nie ma, to widocznie FrSky usunął.

W obecnych skryptach takiej opcji nie znalazłem, ale być może ta opcja jest ukryta.
Jeżeli te opcje usunęli to szkoda, bo to rozwiązanie według mnie jest najbezpieczniejsze.
Będę musiał poszukać starych wersji oficjalnych skryptów.

Uruchomienie testu skryptem to najbezpieczniejsza opcja - powiadasz? To ja podziękował za takie bezpieczeństwo...

Ale jak znajdziesz taki oficjalny skrypt, to daj znać...

Może szybciej będzie jak wyślesz zapytanie do FrSky?

Z tego co wiem to większość moich znajomych posiadający radia na systemie Open TX w życiu skryptu lua za pomocą "execute" nie uruchomiła, tym bardziej w locie kiedy trzeba być skupionym na kontroli modelu. Nie mieli takiej potrzeby, lub nawet nie wiedzą o ich istnieniu.

Natomiast przypadkowe włączenie przełącznika uruchamiającą self-test jest możliwe. Oczywiście można użyć przełączników logicznych to aktywacji tej procedury jak w przykładzie powyżej,  wtedy zmniejsza się ryzyko przypadkowego jej włączenia. Ale gdyby istniał skrypt byłby zawsze po ręką i bez ryzyka

Podobno, wg. instrukcji, self-test wykonuje się jednorazowo (w danym modelu oczywiście). Więc po co trzymać zdefiniowany przełącznik, a tym bardziej, zabezpieczać go jakimiś przełącznikami logicznymi? Uruchomione, sprawdzone, wywalone co zbędne - ot właśnie w ramach bezpieczeństwa.

3 godziny temu, MAK napisał:

Przypadkowo skryptu nie uruchomisz...

Nauka radziecka zna różne przypadki...

• Moderators
3 minuty temu, JerzyR napisał:

Podobno, wg. instrukcji, self-test wykonuje się jednorazowo (w danym modelu oczywiście). Więc po co trzymać zdefiniowany przełącznik, a tym bardziej, zabezpieczać go jakimiś przełącznikami logicznymi? Uruchomione, sprawdzone, wywalone co zbędne - ot właśnie w ramach bezpieczeństwa.

I tak jest najlepiej.

Oczywiście macie rację: uruchomić, sprawdzić, wywalić tak jest najlepiej.
Jednak możliwość istnienia i skorzystania ze skryptu, otworzyła by nową drogę postępowania.
A może ktoś z forum obeznany w programowaniu napisał by taki skrypt....
Dziękuje za odpowiedzi.

Edited by woj
  • 4 months later...

Model przygotowany do lotu i bawiłem się nim na sucho. Model w trybie poziomowania zachowuje się dziwnie bo wychyla lotki i nic więcej, model trzymam w ręku. Potrzeba mu do nauki ruch ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka