Jump to content
Arek

S6/8R umiejscowienie w modelu

Recommended Posts

Mam takie banalne pytanie, nie znalazłem lub słabo szukałem, chodzi o umiejscowienie odbiornika ze stabilizacją w modelu - obojętnie? w środku ciężkości?, jak również kierunek jego umiejscowienia - antenami do przodu czy do tyłu modelu??

Qrcze dzięki, jakieś zaćmienie mialem, że nie wpadłem aby sprawdzić w instrukcji, najciemniej pod latarnią, wynika z niej że mogę również zamocować odbiornik bokiem a nie tylko na płasko zaznaczając odpowiednią opcję? Rozumiem że położenie względem środka ciężkości względnie obojetne?

Posted (edited)

Raczej nie bokiem, a na boku. Wyjście anten z odbiornika musi być w kierunku dziobu modelu i obudowa może leżeć: na płasko, albo na lewym lub prawym boku, albo "do góry nogami".  To wynika z opisu i z programu konfiguracyjnego. Położenie odbiornika względem środka ciężkości raczej nie jest bardzo krytyczne, ale im bliżej tym lepiej. Stabilizacja używa żyroskopu i akcelerometru. Ten drugi jest wrażliwy na umiejscowienie odbiornika, bo wykryje inne przyspieszenia umieszczony na dziobie, a inne na ogonie. W ten sposób stabilizacja może trochę destabilizować. Podobnie będzie, jeżeli odbiornik nie zostanie umocowany na sztywno, wtedy to i żyroskop będzie przy przeciążeniach odczytywał błędne dane.
Mój S6R jeszcze nie latał, rozważania są czysto teoretyczne i chyba logiczne?

Edited by komarkus

Zdecydowanie logiczne 👍 dobrze że można umieścić odbiornik bokiem/na boku prawym lub lewym lub "jajkami" do góry 😁nie będę musiał grzebać dodatkowej dziury w moim parkmaster, dzięki bardzo.