Jump to content
Arek

S6/8R umiejscowienie w modelu

Recommended Posts

Mam takie banalne pytanie, nie znalazłem lub słabo szukałem, chodzi o umiejscowienie odbiornika ze stabilizacją w modelu - obojętnie? w środku ciężkości?, jak również kierunek jego umiejscowienia - antenami do przodu czy do tyłu modelu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Qrcze dzięki, jakieś zaćmienie mialem, że nie wpadłem aby sprawdzić w instrukcji, najciemniej pod latarnią, wynika z niej że mogę również zamocować odbiornik bokiem a nie tylko na płasko zaznaczając odpowiednią opcję? Rozumiem że położenie względem środka ciężkości względnie obojetne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Raczej nie bokiem, a na boku. Wyjście anten z odbiornika musi być w kierunku dziobu modelu i obudowa może leżeć: na płasko, albo na lewym lub prawym boku, albo "do góry nogami".  To wynika z opisu i z programu konfiguracyjnego. Położenie odbiornika względem środka ciężkości raczej nie jest bardzo krytyczne, ale im bliżej tym lepiej. Stabilizacja używa żyroskopu i akcelerometru. Ten drugi jest wrażliwy na umiejscowienie odbiornika, bo wykryje inne przyspieszenia umieszczony na dziobie, a inne na ogonie. W ten sposób stabilizacja może trochę destabilizować. Podobnie będzie, jeżeli odbiornik nie zostanie umocowany na sztywno, wtedy to i żyroskop będzie przy przeciążeniach odczytywał błędne dane.
Mój S6R jeszcze nie latał, rozważania są czysto teoretyczne i chyba logiczne?

Edited by komarkus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie logiczne 👍 dobrze że można umieścić odbiornik bokiem/na boku prawym lub lewym lub "jajkami" do góry 😁nie będę musiał grzebać dodatkowej dziury w moim parkmaster, dzięki bardzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...