Jump to content
Wojd

Frsky QX7 - problem z wyłącznikiem

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam,

jestem świeżakiem - tak na grupie jak i w fpv. Od kilku tygodni latam emaxem tinyhawk 1 gen na radiu Frsky Tarantis QX7 ACCST. Z radiem mam właśnie mały problem. Kupiłem je na początku marca w polskiej dystrybucji (EDIT), a ponieważ jest w wersji EU-LBT - musiałem je sflaszować żeby odblokować D8. Wszystko robiłem wg polskich poradników (min. video z 77Hobby). Użyłem oczywiście najnowszej wersji Companion, właściwie wybrałem model (nie było naliście innego X7) itd. Wszystko poszło ok poza jedną rzeczą - teraz po wyłączeniu radia nie wyłącza się guzik zasilania tylko pulsuje i pika - poniżej link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=yo38sN5LXSI

Muszę wyjąc baterię (używam koszyka z paluszkami aku AA Eneloop), żeby przestało. Problemu nie było, gdy wgrałem backup - radio wyłączało się normalnie. Dzisiaj wiem, że pewnie wystarczyło by wgrać backup z odznaczonym "eu", ale niestety jakiś czas temu przez przypadek nadpisałem backup oryginalnego firmware radia i problem po kolejnym flaszu jest wciąż obecny. 

Czy ktoś zna może rozwiązanie ? Działać wszystko działa - jestem od miesiąca na home office i latam swoim tinyhawkiem niemal codzien rano, ale to pipczenie i wyciąganie baterii już mnie wkurza.. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Może ktoś ma świeże radio i mógłby podesłać swój backup z niego ? 

Edited by MAK
Usunięty link do komercyjnej strony

Miałeś tak od początku, czy po wymianie OpenTX? Obstawiam to pierwsze. Jeśli tak, to radio do reklamacji.

Dopiero po zmianie firmware. Na oryginalnym wszytko było ok. 

7 minut temu, Wojd napisał:

Dopiero po zmianie firmware. Na oryginalnym wszytko było ok. 

Hm, takiego przypadku jeszcze nie miałem – w sensie, żeby wersja OpenTX (lub zaznaczenie lub nie opcji EU) powodowała różne zachowanie przełącznika zasilania.

Niezależnie od powyższego: w OpenTX Companion 2.3.7 można już wybrać X7/S ACCESS. Na pewno używasz najnowszego OpenTX?

BTW: Wersję FrSky OpenTX możesz pobrać ze stron FrSky:

https://www.frsky-rc.com/taranis-q-x7-3/

Co ciekawe:

2077621707_ScreenShot2020-04-24at15_38_58.thumb.png.d517a0d7ec293cdc9765b34476c211c4.png

Nie dokładnie to, o czym piszesz – ale może jakiś trop.

Dzięki MAK, nie pomyślałem o tym. Pobrałem ten firmware, wgrałem i problem zniknął. Jeszcze raz wielkie dzięki! 

26 minut temu, Wojd napisał:

Dzięki MAK, nie pomyślałem o tym. Pobrałem ten firmware, wgrałem i problem zniknął. Jeszcze raz wielkie dzięki! 

Nie ma sprawy. Też się czegoś nauczyłem – nie mieliśmy do tej pory podobnego przypadku.

Dobrze, że wszystko działa, ale z zasady poprawki wprowadzane przez FrSky są szybko implementowane w społecznościowej wersji OpenTX. Jeśli ten problem nadal występuje w 2.3.7 to możesz sprawdzić, czy nie jest to już zgłoszone jako bug i jeśli nie jest, to najlepiej zgłosić. Pomożesz sobie i innym kolegom mającym QX7 :).

https://github.com/opentx/opentx/milestones

• Thanks 1