Jump to content
JerzyR

(S-) Kasowanie modelu z pamięci.

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam.

Radio X9E, openTX 2.3.7. 

Pozwoliłem sobie na wymianę serw na klapach w modelu szybowca. Cała zabawa z ustawieniami itd., itp. Po skończonej pracy, radio wyłączone i czekamy na lepsze czasy. Dzisiaj wykorzystując tzw. okienko pogodowe wyskoczyłem na lotnisko celem przewietrzenia kości. Poskładałem model w całość, odpalam radio, a tam... zamiast zdefiniowanego modelu widzę różne dziwne krzaczki i robaczki. Ciśnienie wysokie, wywaliłem dziadostwo i myśląc, że się na szybko uda odtworzyć z pamięci zacząłem ustawienia na nowo. Lotki, SK, SW pracują prawidłowo, no to jeszcze klapy. Klapy... no właśnie, prawa pracuje lewa strajkuje. Na monitorze kanałów wsio ok. Okienko pogodowe się kończy, szybkie pakowanko i siedząc w samochodzie zaczynam konfigurację kolejnego nowego modelu. Coś tam poustawiałem po czym radio wyłączyłem, ruszam do domu. Po ok godzinie wracam do radia, uruchamiam, a tam w miejscu moich nowych modeli krzaczki i robaczki... Pozostałe nie ruszone. Znowu nerwa dostałem. Zaczytałem modele z komputera, wyłączyłem radio, uruchamiam po godzinie i... wszystko jest na swoim miejscu. Ki diabeł wodę mąci? Spotkał się ktoś już z taką sytuacją?

A lewa klapa? Ot się wzięło i nowe serwo sfajczyło.

 

 

Edited by JerzyR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie dziwne zachowania miałem dwukrotnie na Horusie x12s, gdy karty SD dokonywały zejścia (nieodwracalnego). Teraz mam trzecią, najdroższą jaka była do kupienia, działa. 

PS. Aktualizowałeś swój X9E do ACCST D16 v.2.1.0 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Dzięki za info. Karta zapisana jako opcja do kupna. Radio aktualizowane do 2.0.1 bo do któregoś odbiornika nie ma (chyba jeszcze) nowszego firmware. a takowy odbiornik  mam w użyciu.

Edited by JerzyR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...