Jump to content
Arek

S8R nie zapisuje konfiguracji

Recommended Posts

Witam ponownie, jak w tytule, podpinam przez STK w trybie config S8R, com ustawiony, odczytuje ustawienia potwierdzając na zielono że odczytane, ustawiam typ skrzydła, odptaszkowuje quick mode, kalibruje, (jest jakiś komunikat że została zakończona kalibracja czy poprostu kończy się ją po wszystkich pozycjach odbiornika?) I teraz klikam write, wyświetla się tip: writing configuration na czerwono i tak świeci i świeci, zakończenie połączenia i ponowne połączenie pokazuje że zmiany nie zostały zapisane czego można się spodziewać po widniejącym cały czas komunikacie. Możliwa przyczyna??

IMG_20200530_194617.jpg

Hmm no więc tak: ostatnia i jedyna dostępna w historii aktualizacja s8r jest 2019.05.31 nowszej nie ma(coming soon) starszej również, freelink się nie instaluje(błędny plik instalatora) . Co w zaistniałej sytuacji? Poprosiłbym o wskazówki bądź jakąś konstruktywną odpowiedź od frsky za pośrednictwem 77hobby, nie chce już powielać tematu w pomocy technicznej.

IMG_20200530_232810.jpg

IMG_20200530_230515.jpg

U mnie FreeLink działa na Win10 bezproblemowo. Próbowałeś "setup"? Katalog musi być rozpakowany, w locie z zip-a instalacja nie pójdzie.
Z firmware od dłuższego czasu jest "coming soon", na dodatek wcześniejsze wersje usunięte, ale da się zdobyć. Chyba trzeba poczekać.

Oj frsky ma chyba duuużo do dopracowania, Freelink w końcu udało się odpalić, teraz wszystko zapisuje w odbiorniku, natomiast musiałem wyłączyć do instalacji antywirusa bo rozpoznawał aplikacje jako zagrożenie, dziwna sprawa. Po instalacji i włączeniu antywirusa nadal sygnalizuje on że Freelink jest niebezpieczny.

Jeszcze w kwestii bindowania, jak kolega napisał w jednym z postów, jeśli zaktualizowałem moduł nadawczy do najnowszego accst V2 i S8R do ostatniej dostępnej na stronach frsky wersji to nie uda mi się zbindowac w d16? I co do bindowania, ustawiam w nadajniku zakres wysyłanych kanałów i po wciśnięciu bind wyświetla się tabelka 1-8 telemetry/off, 1-16 telemetry/off co tutaj wybieram?